'Tweede supermarkt nadelig voor H'zand' Beelden diefstal op internet Mogelijk zestig extra zonnepanelen op dak gemeentehuis Kruiningen I 8 I I I Foto leidt tot 44 Met 57 of 60 jaar stilvallen, is niet goed. Zolang we kunnen, blijven we actief 24 BEVELANDEN en THOLEN HET CITROEN PREVIEW EVENT Van Beek aanhouding straatrovers OUDSTE CAISSIÈRE VAN ZEELAND Op haar 75-ste is ze 55 jaar in het vak in een 80-jarig bedrijf: Maddy Boer. OE CITROEN C4 CACTUS DE NIEUWE CITROËN C1 F „Als we straks twee supermark ten naast elkaar hebben aan de Stenevate bloedt ons centrum he lemaal dood", zegt voorzitter Jaap Wisse van de winkeliersvereni ging. „Kijk maar naar plaatsen als Hulst en Vlissingen waar de bin nensteden ook niet meer echt le ven sinds er eèn concentratie van supermarkten is aan de rand van beide binnensteden. Wij zijn bang dat ons centrum ook niet meer bezocht gaat worden." Wisse wijst op de verkiezingspro gramma's van alle politieke par tijen waarin krachtig stelling wordt genomen tegen verpaupe ring en verloedering van dorpen. „Als ons centrum niet meer be zocht gaat worden ontstaat er leegstand en ligt verpaupering dus op de loer. Wij dachten echt dat het na de verkiezingen anders zou worden, maar daar merken we weining van." Zoals bekend pleit de winkeliersvereniging voor een tweede supermarkt aan de Zwake aan de andere kant van het dorp om een betere spreiding van supermarkten te krijgen. De winkeliers denken dat door deze spreiding er nog wel bezoekers in de Dorpsstraat komen. De gemeente houdt vooralsnog vast aan de Stenevate. De discoun ter is ver gevorderd in de onder handelingen met de politie over de noodzakelijke aankoop van het politiebureau om de bouw van de tweede supermarkt mogelijk te maken. Deze maand worden de- fintief knopen doorgehakt. Door.de gunstige onderhandelin gen heeft de gemeente een onaf hankelijk bureau gevraagd onder zoek te doen naar de effecten van de tweede supermarkt voor de omliggende dorpen. Het steekt de winkeliersvereni ging dat de winkeliers niet bij de formulering van de vragen betrok ken zijn geweest. „Het begint bij een aantal van on ze leden daarom aardig te kriebe len. Wij zijn helemaal niet ge kend in de vraagstelling terwijl dat wel de bedoeling was. Maar weer hebben wij niets gehoord van de gemeente. Nu weten we niet hoe het onderzoek naar de ef fecten van de tweede supermarkt inhoudelijk in elkaar steekt. Als het zo moet, zijn wij tegen de komst van de tweede super markt." WÊÊÊWÊÊÊÊKÊÊÊÊT Héhhhhhhi WÊÊmmmmm AUTOBEDRIJVEN www.citroenvanbeek.nl De beelden, die binnen enkele uren duizenden keren zijn beke ken, zijn gemaakt in de nacht van maandag op dinsdag. Ze tonen een vermomde man die komt aan lopen in de Kaaistraat, waar de computerwinkel is gevestigd. Even later Wordt er aan de camera gewrikt. „Ik weet wel zeker dat dat de dader is", verklaart Van den Dikkenberg. „Nadat hij komt aanlopen zie je de camera bewe gen. Na zes minuten heeft hij de camera eraf geschroefd. Ik heb niet de hele zes minuten erop ge zet, dat vond ik te lang. Een ande re camera is in vijf seconden eraf gerukt." Ook is de gevel van de winkel beklad. De eigenaar schat de schade op enkele honderden euro's. Hij heeft aangifte gedaan. Over de motieven tast hij in het duister. „Ik heb geen kwade klan ten." Wel is onlangs na een inci dent in de straat iemand aange houden op basis van beelden van deze camera's. MIDDELBURG - Maandag heeft de politie twee jongens aangehou den vanwege poging tot straat roof. Ze probeerden zaterdag de tas van een vrouw uit haar fiets mand te pakken. De aanhouding was mogelijk door een alerte man uit Nijkerk, die eerder die middag een foto maakte toen de jongens een oudere man achtervolgden. De signalementen van de jonge ren bij beide incidenten kwamen sterk overeen. Het onderzoek leid de uiteindelijk naar twee 18-jarige mannen uit Oost-Souburg. KLOETINGE - Misschien is ze wel de oudste caissière van Zeeland, maar het is haar niet aan te zien. Maddy Boer, van Bakker Boer in Heinkenszand, werd zaterdag vro lijk toegezongen door de klanten in de verswinkel toen die de ver jaardagssjerp in het oog kregen: 'Er is er één jarig...' „Dat maak je niet zo snel mee", lacht ze bij de herinnering. „Dat ontroerde me best." En na 55 jaar in bakkerij en kruidenierswezen weet Maddy wel zo ongeveer wat je mee kunt maken in het vak. Nog steeds maakt ze werkweken van 45 uur en méér, zo nodig. „Ik ben er iedere dag, zes dagen in de week. Gisterochtend was ik er om vijf uur. Vanmorgen om half zes. Ik verzorg veel ontbijten die wor den rondgebracht. En veel lun ches, belegde broodjes. Vanmid dag om vier uur begin ik met het klaarmaken voor de levering om zes uur." Ze werkt ook veel achter de kassa. Alles vrijwillig. „Omdat ik het nog steeds graag doe. Mijn man Sjaak is bijna tachtig, maar hij staat nog vier dagen in de week kleinbrood en banket af te bak- ken bij onze dochter Madeion in de winkel in Kapelle, daar is een koffieshop bij. En hij rijdt de be stellingen van Kloetinge naar de winkel in Middelburg. Laat ons maar bezig zijn. Misschien kun nen we de zaak niet loslaten, dat is misschien wel zo. Maar ik hoef het bedrijf niet te leiden, Dat is aan onze zoon." Dat is Sjako Boer en zijn vrouw Mariska, de derde generatie bak kers, maar de tweede generatie in het bedrijf Bakker Boer, zoals Maddy en Sjaak rekenen. „De zaak die vader Izak van Sjaak tachtig jaar geleden begon op Oud-Sabbinge was heel anders. Sjaak wilde graag een zaak van zichzelf, en toen zijn we in een pand twee huizen verderop in de Lewestraat begonnen. Met een bakkerij en kruidenierswaren. Ik was net twintig jaar oud", zegt Maddy. Op de huidige plaats van de win kel handelde een melkboer ook in verswaren. Die werd overgeno men, alsook de andere winkel op het dorp, naast de kerk. Dat pand is nu het woonhuis van Sjoerd, kleinzoon van Sjaak en Maddy, en inmiddels ook in het familiebe drijf. In het kantoor achter de bakkerij, in de bakkerij naast de winkel en in de winkel zelf staat niemand stil. Maddy ook niet. Gerouti neerd neemt ze de kassa over zon der dat er een pauze valt tussen twee afrekeningen. Ze is blij dat de gezondheid van haar man en haarzelf dat nog toestaat. „Met 57 of 60 jaar met pensioen en stilvallen, dat is niet goed. Zo lang we het kunnen, blijven we actief Van hard werken wordt nie mand minder. Hard werken zat ook in het gestel van mijn moe der, en van mijn broer", zegt de dochter van fruitteler Schipper in Kapelle. Maddy's broer voert nu dat bedrijf, vlak bij de Postbrug, vertelt ze bewonderend: „Een prachtig bedrijf." Sjaak en zij wonen nu 33 jaar in de Wilhelminastraat, in huize Mar-Jan. „Dat stond destijds op de gevel en dat hebben we zo gela ten". Via de tuin is er een achteromme tje waardoor Maddy en Sjaak in Dat blijkt uit een haalbaarheidstu die. Zes potentiële locaties zijn on derzocht. Met uitzondering van het gemeentehuis en de gymzaal zijn zonnepanelen op alle andere gemeentelijke gebouwen finan cieel niet rendabel of is de dakcon structie te zwak. Het gehanteerde uitgangspunt is dat aanschaf voor de gemeente financieel voordeel op moet leveren. Voor het gymlo kaal in Krabbendijke blijkt dat mogelijk. Bij een investering van dertig panelen is de terugverdien- tijd acht jaar. Ook het gemeente huis is met de toekenning van subsidies financieel interessant voor het plaatsen van zestig pane len. Bij deze investering is de te- rugverdientijd tien jaar. Pas daar na begint pas de werkelijke kos tenbesparing op energie. De aangevraagde subsidies zijn de gemeente Reimerswaal eind ja nuari dit jaar toegekend. De rege ling houdt in dat de gemeente subsidie krijgt over de opgewekte duurzame energie en niet over de investering van de panelen. De subsidie wordt gedurende vijftien jaar uitgekeerd tot een maximum van 22.500 euro. De verwachte subsidie bedraagt, gezien de op brengst van het systeem, onge veer duizend euro per jaar. Op het gemeentehuis liggen sinds 2004 reeds vijftig zonnepa nelen. Met het plaatsen van de extra zestig exemplaren wordt on geveer tien procent van het jaar lijkse verbruik duurzaam opge wekt. Het college adviseert de raad de totale investering van 32.000 euro af te schrijven over 25 jaar. F door Frank van Cooten heinkenszand - De komst van de Lidl naast de Emté supermarkt aan de Stenevate in Heinkenszand kan wel eens nadeliger uitpakken voor Heinkenszand zelf dan voor de om liggende dorpen. Een discounter aan de Stene vate kan de doodsteek bete kenen voor het winkelhart, vrezen winkeliers. CITROEN C1 Hfc f CITROEN PREVIEW EVENT Ruim voor de officiële introductie in september haalt Van Beek de nieuwe C4 Cactus naar de showroom. De C4 Cactus is weer een echte Citroën die past in de lijn van vernieuwende modellen als de 2CV, Berlingo en de Picasso. Een vernieuwende auto met nuttige technologie en een verrassend design. Maar dat is nog niet alles! Ook hebben we 3 dagen de nieuwe Citroën C1 in onze showrooms. De nieuwe Citroën C1 past helemaal binnen de nieuwe filosofie van Citroën: meer design, meer comfort, meer bruikbare technologie... voor een aanvaardbare prijs! De nieuwe C1 wordt beschikbaar met 3 uitrustingsniveaus: Live, Feel en Shine. Er zijn tevens speciale launch editions verkrijgbaar. Wij organiseren in week 23 (2 t/m 7 juni) een voorintroductie in onze bedrijven voor klanten en geïnteresseerden. Op onderstaande data kunt u kennis komen maken met de Citroën C4 Cactus en de HH in onze vestigingen. Ma. 2 juni 15-18 u.. (f.'3Juni J&-2I u. Vtoe4jum 14-18 u. do 5 juni 10-21 u. Vh,6|ur»i«iu.1a7M*KM7u. Oudenbosch Tel. 0165-313944 Roosendaal:Tel. 0165-552688 Bergen op Zoom Tel. 0164-242050 Vlissingen (Ritthem) Tel 0118-629955 Uw officiële Citroen dealer voor Weat- Brabant en Zeeland. SINT MAARTENSDIJK - Soms moet je de politie een handje helpen. Van uit die redenering heeft Harm van den Dikkenberg van computerwin kel Connect in Sint Maartensdijk beelden op internet gezet van de vermoedelijke dief van twee van zijn bewakingscamera's. Hij ver denkt de man er ook van de gevel van zijn winkel te hebben beklad. Laat mij door Claudia Sondervan Maddy Boer, ondernemer door Frank van Cooten KRUININGEN - Het gemeentehuis in Kruiningen en de gymzaal in Krab- bendijke zijn de enige gebouwen van de gemeente Reimerswaal die interessant zijn voor het plaatsen van zonnepanelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52