Stichting helpt kinderen Sri Lanka PvdA: veiliger Zandsuppletie voor caiandweg natuur en recreatie oversteek SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Oester met vier parels gevonden bij Viane Houterman Verbouwing? www.ajhouterman.nl De Nederlandse stichting Sri Lan ka Support (SLS) helpt de leefom standigheden van kinderen in Sri Lanka te'verbeteren op het gebied van huisvesting, onderwijs en werk. Daarnaast biedt de stich ting kleinschalige hulp aan arme gezinnen. Particulieren, maar ook scholen, bedrijven of instellingen kunnen een specifiek project steunen, of een kind sponsoren. „Een kind sponsoren is op dit moment nog honderd euro per jaar. Daarvan wordt een kwart op een bankreke ning gezet en dat krijgt het kind als hij of zij achttien jaar wordt", vertelt Jan Midavaine. Dat gespaar de geld kan bijvoorbeeld worden gebruikt voor een vervolgoplei ding. De rest van de jaarlijkse bijdrage wordt besteed aan schoolspullen, kleding, het opknappen van het huis of het aanleggen van stroom. „De kinderen krijgen allemaal een rugzak met schoolspullen en daar zit dan ook een paar schoe nen in en sokken. Als de kinde ren tien jaar worden, krijgen ze een fiets. De fiets heeft een stang, want dan kan daar ook nog een tweede kind op zitten." SLS steunt niet alleen individuele kinderen, maar ook scholen en daarvoor wordt zo vaak mogelijk een koppeling gelegd met een ne- derlandse school. In nauw overleg met lokale men sen wordt bepaald wie steun krijgt en dat zijn meestal kinde ren uit arme gezinnen. „Veel men sen wonen nog in lemen huisjes. Langzaam worden die vervangen door huizen van steen. Daarvoor maken de mensen zelf de stenen van klei. Die worden dan ge droogd en daarna gebakken. De SLS helpt vervolgens door voor de mensen cement te kopen." Naast de hulp aan de kinderen en gezin nen, heeft SLS projecten, zoals oude zonnepanelen uitdelen voor huizen zonder stroom. ZIERIKZEE - Mark Verwijs uit Zierkzee heeft bij Viane in de Oosterschelde een oester met vier parels gevonden. Het gaat om drie kleinere parels met een geschatte diameter van 2 tot 3 mm en een grotere parel met een diameter van minimaal 5 millimeter. Verwijs: „Ik ging gisteren een stukje wandelen langs de Ooster schelde. Het was laagwater en ik kwam op het idee om oesters voor thuis mee te nemen. Ik heb nog nooit eerder oesters geraapt en dan vind je er opeens vier pa rels in. Zoiets maak je maar eens in je leven mee. Ik ga straks bij de juwelier naar de waarde vragen." Excursie rond de Plompe Toren Stichting Natuurmonumen ten houdt vandaag een ex cursie langs de inlagen en karrevelden rond de Plompe Toren. Een gids vertelt over de geschiedenis. Vertrek om 14.00 uur vanaf de parkeer plaats bij de Plompe Toren, Plompetorenweg, Burgh-Haamstede. Aanmel den via 0113- 64 40 44. Volksdansen en klederdracht Vrouwen van Nu, afdeling Duiveland, sluit donderdag het seizoen af met een optre den door kostuum- en dans groep 'Schampeljoen' uit Dordrecht. De groep laat na tionale klederdracht en volksdansen zien. Het optre den begint om 19.45 uur in Dorpshuis de Oosterhof in Oosterland. Art Fair tijdens kunstschouw Op de Ring van Haamstede wordt zondag 15 juni vanaf 13.00 uur een Art Fair gehou den. Kunstenaars zijn ter plekke aan het werk en ton nen hun werk. Het aanbod is divers: van hoeden en sie raden tot schilderijen en keramiek. Er is ook live mu ziek. Er is nog wat ruimte voor meer kunstenaars: aan melden 0111-652928. Rondleiding en wijnproeverij Bij wijnhoeve 'De Kleine Schorre' is er iedere woens dag- en donderdagmiddag een proeverij en rondleiding door de wijngaard, proefdo- mein en kelder. Kosten zijn 5,50 per persoon, incl. een glas wijn en t/m 18 jaar€ 3,50. Aanmelden via de VW, 0111-450524. 'De Klei ne Schorre' is te vinden aan de Zuiddijk 4 in Dreischor. Help, ik zit in de overgang De thema-ochtend 'Help, ik zit in de overgang' zal van ochtend plaatsvinden in Ré- sidence Oud-Bommenede aan Kijkuitsedijk 1 in Zonne- maire. Care for Women-ver- pleegkundige Miek van den Boogaard geeft een presenta tie en informatie. De the ma-ochtend begint om 09.30 uur. Aanmelden via 0111-691367. ZIERIKZEE - De PvdA vraagt maat regelen bij het fietstunneltje naar de Caiandweg in Zierikzee. Fiet sers komen nu met een flinke vaart vanuit het tunneltje en ste ken de Caiandweg over om naar het fietspad te gaan. Dit gebeurt precies in een bocht, en met na me voor automobilisten die vanaf het Calandplein komen is dit een erg onoverzichtelijk punt. De PvdA vraagt om maatregelen die fietsers dwingen zacht te rijden of af te stappen, zoals bijvoor beeld een hekje. Wethouder Jac queline van Burg noemt de sug gestie van een hekje een 'goede geste' en kijkt of dit mogelijk is. Op Schouwen-Duiveland worden de stranden tussen de Boswachte- rij en Nieuw-Haamstede eenma lig niet opgespoten. Dit zou een positieve bijdrage aan de natuur ontwikkeling in de Kop van Schouwen betekenen. Ook de be levingswaarde van de duinen zou er mee worden vergroot. De kust- veiligheid en de winning van drinkwater komen echter niet in het gedrang. Het uitgespaarde sup- pletiezand wordt dit jaar ingezet op de Brouwersdam. Daar zou het een meerwaarde opleveren voor de recreatie en de economie. 'Slim omgaan met zand' noemen Rijkswaterstaat, provincie, water schap Scheldestromen, Evides wa terbedrijf en de gemeente Schou wen-Duiveland deze manier van werken. Morgen tekenen deze or ganisaties hiervoor in Middelburg een convenant. Onder anderen wethouder Cees van den Bos, ge deputeerde Carla Schönknecht en dijkgraaf Toine Poppelaars zetten hun handtekening. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 WOENSDAG 4 JUNI 2014 www.srilankasupport.nl BURGH-HAAMSTEDE OOSTERLAND BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ZONNEMAIRE door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Door goed te overwe gen welke stranden worden opge hoogd, kunnen zowel de belangen van natuur als van toerisme wor den gediend. Boven: de vruchten van de jack fruits aan een oude boom. Onder: een jongen plant zijn boom. foto's Jan Midavaine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47