Vluchtelingen uit Eritrea aangekomen ■r Eerste fase van herbouwwijk Buzee in Zierikzee is na de vakantie klaar I I 3 I I I 24 SCHOUWEN-DUIVELAND HET CITROEN PREVIEW EVENT ■Mpi n mm ■H r Van Beek HULPPROJECT Jan en Ellen Midavaine hebben in Sri Lanka meegeholpen om vijfhonderd vruchtbomen te planten a2 mm m EP ZIERIKZEE - Tien vluchtelingen uit een kamp in Soedan zijn dinsdag ochtend aangekomen in Zierik zee. „Het gaat om mensen die van oorsprong afkomstig zijn uit Eritrea, maar die al lange tijd on der slechte omstandigheden in een vluchtelingenkamp in Soedan verblijven", licht Paula Schiette- katte van Vluchtelingenwerk Zee land, locatie Schouwen-Duive- land toe. Zij benadrukt dat het gaat om een project van humani taire hulpverlening van de UNH- CR. „Deze mensen zijn uitgeno digd naar Nederland te komen en hebben voorafgaand in Soedan al enige voorbereiding gekregen op hun verblijf in ons land. Zij zul len een inburgeringstraject door lopen, maar hoeven niet meer door een asielprocedure. Zij val len dus buiten de stroom vluchte lingen uit Eritrea die de laatste tijd hun toevlucht in Nederland zoeken." Schiettekatte zegt bijzon der blij te zijn met de geweldige medewerking die de gemeente, woningbouwvereniging Zeeuw- land, de kerken en vrijwilligers be tonen bij de opvang van deze spe cifieke groep mensen uit het vluchtelingenkamp in Soedan. Ze ven van hen krijgen huisvesting in Zierikzee en drie mensen wor den in Nieuwerkerk onderge bracht. Op 17 juni komt een twee de groep vluchtelingen. Die men sen worden in Terneuzen onder gebracht. DE NIEUWE CITROEN C1 CITROEN C1 HET CITROEN PREVIEW EVENT I CITROÉN C4CACTUS AUTOBEDRIJVEN www.citroenvanbeek.nl BURCH-HAAMSTEDE - Met de kof fers vol kleren, lesboeken en oude brillen om uit te delen, vertrok ken Jan en Ellen Midavaine begin mei naar Sri Lanka. Daar hebben ze twee weken geholpen bij de stichting SLS, stichting Sri Lanka Support van projectmedewerker Janny Fioole uit Middelburg. „We waren daar op uitnodiging om bomen te planten", zegt Jan Midavaine. De Midavaine's kennen Janny Fi oole al vijftig jaar en één keer eer der zijn ze in Sri Lanka geweest om bij haar project te kijken. Nu deed zich opnieuw de kans voor en die grepen ze met beide han den aan. „We hebben daar jack fruits geplant", zegt Midavaine. „Dat zijn bomen waar na tien jaar de eerste (grote) vruchten aan ko men." Deze vruchten en de zaad jes zijn rijk aan voedingsstoffen en vitamines en worden veel gege ten in Sri Lanka. Ook de bladeren van de boom worden gebruikt. „We hebben ons twee weken la ten meevoeren door Janny en Sen- pathi Weerage, de enige betaalde Fase één omvat veertig huizen aan de Slabberswerf en de P.D. de Vosstraat. Het gaat om 24 eengezinswonin gen en zestien levensloopbesten- dige woningen. De eengezinswo ningen zijn er in het groot (vier slaapkamers) of klein (twee slaap kamers). Er komen ook twee wo ningen onder één kap. Bij de ouderenwoningen heeft de huurder de keuze tussen bad- en slaapkamers boven of alles gelijk vloers beneden. Volgens woning bouwvereniging Zeeuwland, de opdrachtgever van het plan, ver loopt de bouw voorspoedig. Buzee behelst in totaal 131 huur woningen. Ze vervangen de naoor logse wijk Buijse, die 141 huurhui zen telde. Het slopen en herbou wen in Buzee gaat nog tot in 2018 door en kost dertig miljoen euro. De bewoners van plan Buijse krij gen van Zeeuwland 5500 euro ver huiskosten. Drie huishoudens uit fase één ke ren terug naar de nieuwbouw in kracht van de stichting. We zijn gewoon opgenomen in het pro gramma." En dat betekende 's och tends met bomen langs de scho len en 's middags bij de sponsor kinderen langs om opnieuw bo men uit te delen. Allemaal door Senpathi opgekweekt vanuit een zaadje. „We reden gemiddeld honderd ki lometer per dag in een tuktuk. Senpathi voorop met zijn brom mertje en altijd aan het bellen met zijn mobiele telefoon om van alles te regelen.' Het was zo leuk om te zien hoe blij de sponsorkin deren met de bomen waren. Dan gaan ze met dat kleine lijfje in een plantgat staan. Het is natuur lijk gelijk een mooie manier om te zien hoe het met de kinderen gaat." Omdat nu de droge tijd in het noorden van Sri Lanka is aan gebroken, is de kinderen op het hart gedrukt de eigen jonge boom pjes iedere dag water te geven. „We kregen gisteren bericht uit Sri Lanka dat de bomen het in middels goed doen en uitlopen." De mini-bomen zijn geplant in het noorden van Sri Lanka, in een gebied rond de stad Anuradhapu- ra. Niet alleen bij de sponsorkin deren thuis, maar ook bij scholen, in totaal vijfhonderd bomen. Het is een arme streek, vertellen Jan en Ellen. „Het is daar vaak pure el lende. Ons sponsormeisje haar moeder zit nu drie jaar in Saoe- di-Arabië om geld te verdienen. Hun lemen huis was ingestort. Die vrouw houdt daar - na aftrek van reis- en verblijfkosten -1000 euro aan over. Het kind wordt wel opgevangen, maar het gezin is na tuurlijk drie jaar niet meer com pleet." hun buurt. Zestien huishoudens, die nu nog in de oude woningen in fase twee wonen, kiezen er ook voor om in de nieuwbouw van de Poort te gaan wonen. Ditzelfde geldt voor drie huishoudens uit fa se drie. Achttien woningen in de Poort zijn aangeboden aan overige geïn teresseerden. Hiervan komen er vijf van buiten Schouwen-Duive- land. Morgenmiddag viert Zeeuwland het bereiken van het hoogste punt in de bouw. Toekomstige bewoners en andere genodigden mogen dan de wonin gen bekijken. Vluchtelingen uit Eritrea bij aankomst in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Van B*e& Autobedrijven fc^§|18ï Ruim voor de officiële introductie in september haalt Van Beek de nieuwe C4 Cactus naar de showroom. De C4 Cactus is weer een echte Citroen die past in de lijn van vernieuwende modellen als de 2CV, Berlingo en de Picasso. Een vernieuwende auto met nuttige technologie en een verrassend design. Maar dat is nog niet alles! Ook hebben we 3 dagen de nieuwe Citroen C1 in onze showrooms. De nieuwe Citroën C1 past helemaal binnen de nieuwe filosofie van Citroën: meer design, meer comfort, meer bruikbare technologie... voor een aanvaardbare prijs! De nieuwe C1 wordt beschikbaar met 3 uitrustingsniveaus: Live, Feel en Shine. Er zijn tevens speciale launch editions verkrijgbaar. Wij organiseren in week 23 (2 t/m 7 juni) een voorintroductie in onze bedrijven voor klanten en geïnteresseerden. Op onderstaande data kunt u kennis komen maken met dè Citroen C4 Cactus M RrtBiemtQwus) M* 2 |u» «-*£. 1021 u. BS Bergen op Zoom iCaausï W»4jun> 14-18 u., do 5 juni 10-2» u. BBBHHBHflBBBBi RoosflndwJ (Cactus) ÜÉW Wö w.1 NMNI Oudenbosch Tel. 0165-313944 Roosendaal: Tel. 0165-552688 Bergen op Zoom Tel. 0164-242050 Vlissingen (Ritthem):Tel. 0118-629955 Boom levert eten op in de toekomst door Melita Lanting Uw officials Citroen dealer voor West-Brabant en Zeeland. I Jan Midavaine: „De jack fruit hoort thuis in Sri Lanka." foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De Poort, fase één van nieuwbouwproject Buzee in Zierik zee, is na de vakantie klaar voor be woning. Morgen is er voor de bouwvakkers 'pannenbier' omdat het hoogste punt van de bouw is bereikt. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46