A Start verdubbeling Sloeweg Volgt u ons ook via Twitter en Facebook? Wilt u een evenement aankondigen? Congres en informatieavond 'Waterdunen ontvouwen' Kennismaking Statenlid Frank van Oorschot (PvdA) Provinciale Staten Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Sinds de opening van de Westerscheldetunnel in 2003 is het flink drukker geworden op de Sloeweg. Automobilisten staan daarom regelmatig in de file. Dat gebeurt met name bij de aansluiting van de Sloeweg op het havenknooppunt Vlissingen-Oost, op het knooppunt Sloeweg-Stoofyveg en bij de afrit van de A58. En die opstoppingen veroorzaken weer sluipverkeer in het buitengebied. De oplossing is dat de bestaande Sloeweg wordt omgebouwd naar een vierbaansweg, waar straks een maximum snelheid geldt van 100 km/uur. Begin juni gaat aannemer Boskalis aan de slag met (voorbereidende) activiteiten; de werkzaamheden moeten medio 2016 gereed zijn. Heer Ate/>dskerfce Hemkenszand Zo ziet het er straks uit 's- He»refifto*k Gedeputeerde Kees van Beveren: "Zeeuwen zijn bouwers. Ik ben dan ook blij dat de werkzaamheden aan de Sloeweg nu echt van start gaan. Het is een forse, maar nodige inves tering in de infrastructuur. De N62 is een belangrijke noord-zuidverbinding door Zeeland, die aan de andere kant van de Westerscheldetunnel doorloopt. De verdubbeling is nodig, om ervoor te zorgen dat inwoners en toeristen vlot en veilig van Goes naar Gent kunnen rijden. Ook de Tractaatweg in Zeeuws- Vlaanderen gaat op de schop. In de loop van 2017 is de hele route verdubbeld." De meeste werkzaamheden vinden plaats op werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur. De N62 blijft daarbij wel beschikbaar, maar uiteraard merkt u wel dat er werkzaamheden aan de gang zijn. Op sommige plaat sen gelden namelijk snelheidsbeperkingen of tijdelijke omleidingsroutes. Meer weten? Op de website www.zeeland.nl/sloeweg vindt u actuele informatie over de werkzaamheden. Daarnaast delen we belangrijke meldingen via Twitte- www.twitter.com/@provzeeland Ook via de Facebookpa- gina van de Provincie www.facebook.nl/provinciezeeland houden we u op de hoogte Heeft u een vraag, opmerking of klacht? Bel dan met het informatiepunt Sloeweg (N62) 0118 - 63 12 45 of stuur een e-mail naar sloeweg@zeeland.nl De Provincie Zeeland is online be reikbaar via diverse kanalen: voor het laatste nieuws via www.zeeland.nl,, maar ook via sociale media op Twitter en Facebook. Op onze Facebookpagina www.face- book.com/provinciezeeland en ons Twitterprofiel www.twitter.com/ @provzeeland ziet u dat terug. Heeft u een vraag, opmerking of sug gestie: deel het met ons via Facebook en Twitter! Als u een bord wilt plaatsen om bijvoorbeeld een evenement aan te kondigen of om uw agrarische streekproducten te verkopen, dan kan dat. Er zijn wel spelregels om rekening mee te houden. Deze staan verwoord in de Landschapsverordening Zeeland (LSV). Deze is sinds 1 oktober 2001 van kracht en sindsdien regelmatig geactualiseerd. Ter bescherming kwaliteit Zeeuws landschap Het doel van de LSV is om de kwaliteit van het kenmerkende Zeeuwse landschap te beschermen. In principe zijn borden, vlaggen en andere (reclame)uitingen verboden. Wilt u weten wat de mogelijkhe den en spelregels zijn voor het plaatsen van bijvoorbeeld informatieborden, bouwborden of borden voor de verkoop van uw agrarische producten? Ga dan naar http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/natuurwetgeving/lsv De LSV is van kracht buiten de bëbouwde kom met uitzondering van de in de verordening genoemde bedrijventerreinen. Een greep uit wat mag en wat niet Wilt u bijvoorbeeld een evenement aankondigen, dan mag het bord op z'n vroegst twee weken voor het evenement worden geplaatst en moet het een week erna zijn verwijderd. Dit blijkt uit de datum van het evenement op het bord. Waar u ook rekening mee moet houden, is dat reclame-uitingen van bijvoorbeeld sponsoren zijn verboden. Daarnaast mag de maximale afmeting van het bord 1,5 vierkante meter zijn. De hoogte mag maximaal 2,50 meter boven het maaiveld zijn en het bord mag niet zijn verlicht. Vanzelf sprekend moet u aan de eigenaar van de grond toestemming vragen om een bord te mogen .plaatsen. Per 1 januari 2014 houdt RUD Zeeland toezicht op de naleving van de regels die horen bij het plaatsen van aankondigingsborden. Heeft u vragen, dan kunt u die stellen via lsv@rud-zeeland.nl Om de plannen voor de toekomst van Waterdunen te ontvouwen or ganiseert de Provincie Zeeland op woensdag 11 >uni 2014 een con gres en informatieavond in de Grote Kerk van Groede. De informatieavond is vrij toegankelijk. Gedeputeerde George van Heukelom is gastheer en er worden presentaties gegeven, beelden getoond en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. U bent van harte welkom in de Grote Kerk van Groede vanaf 19.00 uur. Het pro gramma start om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Het congres is voor genodigden en gedeputeerde George van Heukelom ontvangt als gastheer onder andere de sprekers: dijkgraaf Toine Poppelaars, Molecaten directeur Cees Slager, wethouder" gemeente Sluis Peter Ploegaert en de hoogleraren Peter van Wijmen en Jan Jonker. Meer informatie over Waterdunen vindt u via www.waterdunen.com. 7 e e n d aBBaaaaHH Sinds 26 mei 2014 is Frank (38) statenlid voor het PvdA. Hij vervult de vacante plaats die is ontstaan na het overlijden van Eric Hage- man. Hij woont met vriendin en baby in Terneuzen, waar hij een eigen bedrijf heeft in zonnepanelen. Van Oorschot is van mening dat je als politicus duidelijk moet maken wat mensen aan je hebben. "Je bent immers hun volksvertegenwoordiger en je moet dus goed bereikbaar zijn." Hij heeft een actief twitter account: www.twitter.eom/@fvoorschot Politieke ervaring en missie Tot vorige maand was Van Oorschot gemeenteraadslid in Terneuzen en bij de verkiezingen van 22 mei 2014 was hij de hoogst geplaatste Zeeuw voor het Europees Parlement. Hij wilde Zeeland wijzen op het belang van Europa. "Er heersen zo veel misvattingen over Europa. Zo zegt men dat Nederland de groot ste netto-betaler aan Europa is, maar dat is een logisch gevolg van het feit dat we een import- en exportland zijn. We hebben ook een handelsoverschot van 141 miljard, dat is gigantisch, maar je hoort nooit iemand over wat de reden hiervan is." Maakindustrie Hij neemt in principe de taken van zijn voorganger over en neemt plaats in de commissie Bestuur, Financiën en Welzijn. Hij wil zich graag inzetten voor de economie en werkgelegenheid in Zeeland. "Zo heeft Zeeland met het diepe vaarwater veel mogelijkheden voor de maakindustrie: een goed voorbeeld hiervan is de vestiging van Mammoet in Terneuzen. Ook liggen er kansen om het gebied vanaf de Axelse vlakte te ontsluiten door het aanleggen van een spoorlijn. Zeker met de Schelde-Seine verbinding in het achterhoofd. Je moet echter wet eerst de mogelijkheden hiervan goed onderzoeken." Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 6 juni 2014 vindt de openbare Provinciale Statenvergade ring plaats in de Abdij van Middelburg vanaf 09.30 uur. Kijk op www.zeeland.nl voor de agenda of de internetuitzending. U bent ook van harte welkom op de publieke tribune van de Statenzaal. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Provincie Zeeland Fotografie: Felice Buonadonna voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl (Abdij 6) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informa tiecentrum via dee mail infocentrum <"zceland.nl ol per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001,6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,6331 BK Middelburg. Vanwege de vergader ing van Provinciale Staten op vrijdag 6 juni 2016 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provinciewerk verschijnt 18 juni 2016 Provinciewerk leest u ook via http://nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44