Malta PostNL wil van meeste balies af 'Je jaagt op deze manier mensen het dorp uit' Vliegvakantie IN HET NIEUWS 3 Malta 349 399 459 674 Zeer voordelig! 8 dagen al v.a. Ga naar Kras.nl/malta of bel 0900~9697iscpm De Raad van State buigt zich mo menteel over zijn voorstel om daarvoor de Post wet te wijzigen. Gezien de dringende noodzaak voor PostNL om in de kosten te snijden, leggen zowel ouderen bonden als Anbo en Unie KBO als kritische Tweede Kamerleden zich neer bij de sluitingen. Die zullen er vanaf 2015 toe lei den dat veel mensen straks tot 5 kilometer verwijderd zijn van de dichtstbijzijnde winkel met een servicepunt waar alle diensten en producten van PostNL verkrijg baar zijn. Die variëren van het ver sturen van brieven en pakketjes tot het op naam zetten van een au to en het aanvragen van een vis vergunning. De maatregelen zijn onderdeel van grootschalige bezuinigingen en reorganisaties bij PostNL. Het bedrijf heeft al jaren last van de dalende postmarkt en heeft vorig jaar daarom onder meer de prij zen van postzegels twee keer ver hoogd. Ook sloot het bedrijf de af gelopen jaren op één na al zijn sor- teercentra. Het advies van de Raad van State wordt volgens een woordvoerder al binnen enkele weken naar Henk Kamp gestuurd. Waarschijn lijk stuurt hij het voorstel daarom binnenkort al door naar de Twee de Kamer. De tijd dringt, want de enorme operatie moet begin 2015 aanvangen. Minister Kamp heeft tot nu toe niet in willen gaan op de mogelij ke gevolgen van het sluiten van vestigingen, bijvoorbeeld voor ouderen en kwetsbare plattelands regio's. Onder meer de PvdA en het CDA, dat zich onlangs wel druk maakte over het verdwijnen van pinautomaten van het platte land, leggen zich echter neer bij de noodzaak om overal in het land te snijden in het aantal Post- NL-vestigingen. RILLAND - „Is het nu hekje en dan 12449?" De oudere man aan de kassa van de Spar in Rilland vraagt het wat wijfelend. Zojuist heeft hij een oplaadkaart voor zijn gsm gekocht bij het PostNL Servicepunt, maar hij komt er nog niet echt uit. Supermarkt-ei genaar Carlo de Neve neemt er de tijd voor. „Nee, andersom", zegt hij tegen hem. „Eerst het num mer, dan het hekje. Kiek, zo doe je dat. En als het straks nog niet is gelukt, kom je nog maar eens te rug. Dag, hé." Voor De Neve zijn ze meer dan welkom: de klanten die langsko men voor een postzegel, het afle veren of het ophalen van een klei ne vispas. „Voor de vergoeding hoefik het niet te doen, wél voor de aanloop van klanten", zegt hij. Want wie toch naar de Spar loopt om een brief te posten, koopt daar ook het pak melk of stukje vlees dat nog moest worden ge kocht. Toen hij hoorde dat cadeau winkel Traas, die tot dan toe de PostNL-balie van het dorp met 3000 inwoners beheerde, er vorig jaar mee zou stoppen, hoefde De Neve er niet lang over na te den ken. Hij meldde zich vrijwel di rect als kandidaat om de service over te nemen. „Stel dat het servicepunt zou ver dwijnen, dan stuur je de mensen het dorp uit. Een dorp verderop, in Krabbendijke, is ook een servi cepunt, maar dat is niet zo vaak open. Als ze naar de stad moeten, Goes of Bergen op Zoom, doen ze daar ook de rest van de bood schappen. Je kunt het ze niet kwa lijk nemen, maar het zou slecht zijn voor de leefbaarheid." Garagehouder Kees Hoebeke, die zijn pakjes vaak bij de Spar komt brengen, kijkt er nuchter naar. Toen ik in 1979 met een postkantoor begon, kreeg ik nog 700 gulden „Als het verdwijnt, zou ik naar Krabbendijke moeten of Hooger- heide, dat zou ook nog kunnen. Leuk is anders, maar ja." Ook voor een dorp als Denekamp in Twente, met circa 12.000 inwo ners, zou sluiting van het Post- NL-servicepunt een ramp zijn, meent beheerder Charles Brum- melhuis van de gelijknamige boekhandel. „Mensen zouden naar Oldenzaal moeten voor het versturen van post. Dat ligt 10 ki lometer verderop." Lang niet ie dereen zou erom treuren. Bakker Van Dijk in Beers, in Oost-Bra bant, in elk geval niet. „Toen ik in 1979 met een postkantoor begon, kreeg ik 700 gulden als vergoe ding. Nu is dat nog maar 22 euro. U wilt toch niet voor niets wer ken?", zegt Toine van Dijk. 8 dagen v.a. Prij*en per persoon o.b.v. 2 personen exclusief Berveringskösten en Calamiteitenfonds. 8 dagen v.a. 6 dagen v.a. 8 dagen v.a. WOENSDAG 4 JUNI 2014 Zonvakantie Sunseeker Holiday*** 8-/22-daagse zonvakantie Buggiba Op loopafstand van de kust en het centrum Binnen- en buitenzwembad en restaurant Zie: Kras.nl/73165 Zonvakantie Golden Tulip Vivaldi**** 8-/22-daagse zonvakantie St. Julian's Nabij de kust en het bruisende centrum Zwembad, restaurant en snackbar Zie: Kras.nl/73084 Fly-drive Paradise Bay Resort**** 6-/15-daagse fly-drive Malta Resort gelegen aan privéstrand Inclusief ontbijt en huurauto Zie: Kras.nl/38507 Excursiereis Ridderlijk Malta 8-/15-daagse rondreis Malta Valletta, Gozo, Mdina, Marsaxlokk en méér Keuze uit twee 4-sterren hotels incl. ontbijt Zie: Kras.nl/ridderlijkmalta DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Economische Zaken) wil PostNL toestemming geven om 1500 van de 2500 servicepunten te sluiten en die mega-operatie komt razend snel dichterbij. Ook is het de be doeling dat ruim de helft van alle brievenbussen verdwijnt. Eigenaar Carlo de Neve van van de supermarkt Spar in Rilland neemt pakketjes in ontvangst. „Voor de vergoeding hoef ik het niet te doen, wél voor de aan loop van klanten." foto Evert van Moort/HH door Lilian Dominicus Bakker Toine van Dijk, Beers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3