Kerkhove dicht bij play-offs 32 SPORT Tennisster uit 's-Heer Abtskerke blijft worstelen met gewricht. Ze wordt er steeds chagrijniger van. ZEVENBERGEN - Angelique van der Meet weet niet meer wat ze met haar rechterschouder aan moet. De blessure die de uit 's-Heer Abtskerke afkomstige tennisster heeft, gaat maar niet over. „Ik zal het nog sterker vertellen: we hebben er afgelopen half jaar bijna alles aan gedaan en het pro bleem is alleen maar groter gewor den", zei ze gistermiddag, nadat ze in de eredivisie van de Zierik- zeese Lesley Kerkhove verloren had. „Wat we nog overhouden is een operatie. Maar dat zie ik niet zo zitten." De altijd al zo gevoelige schouder van Van der Meet (22) begon in de zomer van 2013 weer flink op te spelen. Bij de Challenger Zee land in Middelburg was het bij voorbeeld mis, maar haalde ze op wilskracht nog wel de finale. Bij het toernooi daarna, in het Duitse Aschaffenburg, gaf ze in de halve eindstrijd geblesseerd op. Daarna wilde ze de kwalificaties van de US Open in New York natuurlijk niet missen. Maar na nog wat vroege nederlagen tijdens challen gers besloot ze voorlopig hele maal te stoppen. „We gingen weer helemaal aan de basis begin nen en ik moest allemaal oefenin gen gaan doen om mijn schouder weer op orde te krijgen, maar niets heeft geholpen." Wat Van der Meet precies parten speelt,, is dat de achterkant van haar schouderkapsel 'laks' is. „Het voelt alsof alles te los zit", vertel de ze. „Wat zou helpen, is dat de spieren aan de achterkant van mijn lichaam sterker worden. Maar mijn borstspier is zó domi nant, dat de schouder als het ware naar voren wordt getrokken. Daar valt aan de achterkant niet tegen op te trainen." Op de vraag of een operatie kan helpen, durfde de Bevelandse geen antwoord te geven. „Ze zou den de boel misschien iets strak ker kunnen trekken... Ik heb me daar eerlijk gezegd nog niet hele maal in verdiept. Maar ik heb ei genlijk geen zin om er een heel seizoen uit te zijn. Ik snap daaren tegen wel dat er een keer een mo ment komt dat ik het er met mijn trainer en fysio over moet gaan hebben." Deze maand speelt de nummer 306 op de wereldranglijst wel 'ge woon' competitie in Nederland en Duitsland (bij Essen). „Dat kan ook, er is me namelijk verteld ZEVENBERGEN - De play-offs lon ken voor Lesley Kerkhove en TC Zandvoort, de club waarvoor ze voor het vierde jaar op rij uitkomt in de eredivisie gemengd. „Het zou wel mooi zijn als we nu een keer bij de eerste vier eindigen. In de eerdere drie jaar is ons dat niet gelukt", zei ze. Na het gelijkspel (3-3) bij koplo per De Lobbelaer staat Zandvoort precies vierde. In de zevende en laatste reguliere speelronde heeft de Noord-Hollandse formatie don derdag nog wel een goed resul taat nodig tegen nummer vijf Van Horne. Kerkhove, die in Duitsland nog competitie speelt bij Regensburg, probeerde gistermiddag in Zeven bergen zo dominant mogelijk te spelen tegen Angelique van der Meet en slaagde daar redelijk in. De 22-jarige Schouwse sloeg al leen nog wel te veel dubbele fou ten. In het slot van de tweede set kreeg Kerkhove opeens alle hoe ken van de baan te zien. „Toen raakte Angelique even alles goed", zei ze. „Ik deed bijna niets fout, maar zij sloeg in drie games achter elkaar twaalf winnende ballen." dat ik niets in m'n schouder ka pot kan maken", zei ze. „Maar het is niet dat ik het nu héél leuk vind om op de baan te staan. Van die schouder word ik best cha- grijng. Maar ja, wat moet ik an ders. Ik ben tennisster, dit is mijn leven. Ik zou niet weten wat ik an ders moet gaan doen." Bij De Lobbelaer en Essen ver dient ze tijdens de competitie goed geld. Het wordt helemaal mooi als ze in Nederland de play offs haalt en nog fraaier als ze met de Brabantse club ook de landstitel pakt, zo vertelde ze. „Ik heb deze inkomsten hard nodig om nog iets te verdienen. Van mijn toernooien moet ik het nu niet hebben." In één van de eerdere competitie rondes gaf ze Arantxa Rus bijzon der goed tegengas, maar verloor, ze wel in drie sets. Gisteren leed ze tegen Lesley Kerkhove ook een nederlaag in drie bedrijven: 6-2 5-7 6-2. Van der Meet: „Ik ben al tijd gewend om met mijn service mijn tegenstandsters vol onder druk te zetten. Vandaag lukte dat door die schouder helemaal niet. Ik sloeg bijna geen eerste service in en Lesley pakte mijn tweede opslag heel goed aan." Alleen in de tweede set - na een 5-4-achterstand - lukte even alles. Ze had twee goede servicegames en brak Kerkhove op love. „Ik stond al op verlies en dacht: nog één keer alles geven. Tja, dan zie je dat het wel even gaat. Maar in de derde set kon ik Lesley weer niet onder druk houden." Koopman ook naar het EK reining Jan Pieter Koopman heeft zich gekwalificeerd voor het EK reining in Frankrijk. Naast Paul Minnaar is de in woner van Sint Maartens dijk de tweede Zeeuw op het EK. Koopman komt in Le Pin uit in de open klasse. Hij rijdt op het EK, dat gehouden wordt van 9 tot 13 juli in de Parij se voorstad, in de hoog ste klasse met het paard Pi ne Smoking Cash van Ella Haak. Turnsters pakken vijf medailles Tijdens het LAG 2014 dat dit weekeinde in Den Bosch werd gehouden hebben tur ners van Turnschool Zee land vijf medailles wege- sleept. Goud was er voor Frederi- que Snijders (jeugd Ni), Moi- ra Jozwiak (pupil 1 Ni) en Marilou Poppe (instap Ni). Nadine Poppe (instap Ni) haalde zilver, net als Ilse van Rijswijk dat deed bij de jeugd N2. Julius Bliek naar Kloetinge Julius Bliek komt met in gang van het nieuwe voet balseizoen uit voor Kloetin ge. De linksbenige speler be reikte gisteravond een ak koord met de Bevelandse hoofdklasser. Bliek speelde na een studie in Engeland het afgelopen halfjaar bij FC Dauwendaele. Eerder kwam hij uit voor DFS en Duive- land. Bliek genoot een be langrijk deel van zijn jeugd opleiding bij JVOZ. Henriette Smits verzorgt dinic Henriette Smits verzorgt op vrijdag 6 juni een dinic bij Stal Vermue. Het thema van de dinic is 'kwaliteit van be wegen'. De deelnemende ruiters krij gen tips hoe de gangen van het paard te verbeteren dan wel het best tot hun recht te laten komen. Het publiek wordt uitgenodigd mee te kijken en te beoordelen. De clinic is van 13.00 uur tot 20.00 uur. Toegang gratis. Stoutjesdijk en Heuser stappen over Het eerste vrouwenelftal van Zeelandia Middelburg heeft voor komend seizoen Lenny Stoutjesdijk en Les ley Heuser aangetrokken. De speelsters van respectie velijk 29 en 23 jaar komen over van van eersteklasser Smerdiek. Zeelandia Middelburg heeft de ambitie om binnen een paar jaar van de vijfde klasse door te stoten naar een posi tie in de tweede klasse in het vrouwenvoetbal. Lesley Kerkhove (links) was Angelique van der Meet de baas tijdens het onderlinge duel in de eredivisie. Het werd 6-2 5-7 6-2. Geen verbetering in schouder Van der Meet door Roeland van Vliet SINT MAARTENSDIJK 'S-HERTOGENBOSCH KLOETINGE HEINKENSZAND MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32