•1 Robbert Kemperman redt Oranje li 66 Frustrerend was het, elf Koreaantjes die in hun eigen 23-metergebied gaan hangen SPORT 31 Ibarra in selectie Platini ontkent Australië laatste Fer in de basis Jean-Julien Rojer in halve finales gemengd dubbel QUITO - Renato Ibarra is door bondscoach Reinaldo Rueda opge nomen in de definitieve WK-se- lectie van Ecuador. De speler van Vitesse is één van de 23 namen die in de nacht van maandag op dinsdag werden gepresenteerd voor het toernooi.in Brazilië. De bekendste naam op het lijstje van Rueda is die van Antonio Va lencia van Manchester United. NYON - Uefa-president Michel Pla tini heeft gisteren in een open brief aan de Daily Telegraph ont kend een rol te hebben gespeeld in corruptie bij de toewijzing van het WK 2022 aan Qatar. Platini spreekt van „ongegronde geruch ten om mijn imago te beschadi gen". De Engelse krant beschuldigde de Fransman gisteren van corruptie. SAO PAULO - De Australische bondscoach Ange Postecoglou heeft gisteren als laatste zijn selec tie voor het wereldkampioen schap in Brazilië bekendgemaakt. Mark Birighitti, Josh Kennedy, Tom Rogic en Luke Wilkshire zijn de vier afvallers. Tommy Oar van FC Utrecht en Jason Davidson van Heracles Almelo maken wel deel uit van de ploeg van 23 man. ALKMAAR - Leroy Fer krijgt van avond een kans in de basisforma tie van het Nederlands elftal. Af gaande op de drukbezochte trai ning van Oranje gisteren in het stadion van AZ vervangt de mid denvelder in de oefeninterland met Wales de geblesseerde Jona than de Guzman. Fer kreeg vorig jaar november voor het laatst speeltijd bij Oranje. In dezelfde poule verloor Duits land eerder op de dag verrassend van Argentinië met 0-1. Dat maakt de groepswedstrijd van vrijdagavond tussen Nederland en Duitsland erg interessant. Oranje kan de aartsrivaal wellicht vroegtijdig naar huis sturen door te winnen, als Nieuw-Zeeland (net als Nederland nu op zes pun ten) dat ook doet tegen Argenti nië. „Dat wordt een mooi potje", voorspelde bondscoach Paul van Ass. Maar gisteren ging het bijzonder moeizaam met zijn ploeg. Een vroege achterstand werd door Jeroen Hertzberger vanaf de straf- balstip weggewerkt, maar de Kore- anen slaagden er vervolgens goed in de 1-1 te verdedigen door met elf man compact te verdedigen. Op de twee vorige WK's verloor Oranje nog van Korea. „Je moet gewoon niet achter komen tegen een ploeg die zo kan verdedigen", zei Van Ass. „Frustrerend was het soms, elf Koreaantjes die in hun eigen 23-metergebied gaan han gen", vond aanvoerder Robert van der Horst. „Maar we bleven gedul dig." Van Ass: „Gelukkig loont dit spel uiteindelijk niet." De Argentijnse hockeyers heb ben gisteren op het WK in Den Haag voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan. Dank zij een treffer van Manuel Brunet vlak voor rust won Argentinië met 1-0 van de olympisch kam pioen van Londen 2012. Beide ploegen zitten in groep B bij Nederland. Duitsland had eer der met 4-0 gewonnen van Zuid-Afrika. De Duitse hockeysters hebben gisteren bij het WK hun eerste overwinning geboekt. Duitsland was in een wedstrijd uit groep B met 3-1 te sterk voor Zuid-Afrika. Marie Mavers (2) en Christina Hil- lmann maakten de doelpunten voor de Europees kampioen die in het eerste groepsduel was blij ven steken op 1-1 tegen China. PARIJS - Tennisser Jean-Julien Ro jer heeft gisteren op Roland Gar ros met zijn Duitse partner An na-Lena Grönefeld de halve fina les in het gemengd dubbel be reikt. De Nederlander versloeg aan de zijde van Grönefeld het Spaanse/Mexicaanse duo Arantxa Parra Santonja en Santiago Gonza lez met 6-2 6-4. In de halve eindstrijd staat het koppel tegenover Jaroslava Sjvëdo- va uit Kazachstan en Bruno Soares uit Brazilië. Dat als derde geplaatste duo had een supertie break nodig om met het Frans/Canadese duo Kristina Mladenovic/Daniel Nestor af te re kenen: 6-31-610-3. Rojer haalde in 2012 met zijn toen malige Pakistaanse partner Ai- sam-Ul-Haq Qureshi de halve eindstrijd in het mannendubbel. Brood nieuwe trainer NEC NEC heeft in Ruud Brood de nieuwe trainer van het eer ste elftal gevonden. De voor malig coach van RKC Waal wijk en Roda JC is in Nijme gen de opvolger van Anton Janssen, die na de degrada tie naar de eerste divisie werd ontslagen. Dat heeft NEC dinsdag bekendge maakt. Brood tekende voor één sei zoen, met een optie op een tweede seizoen. Rentree van dopingzondaar Gay Voormalig wereldkampioen sprint Tyson Gay keert vol gende maand bij de Dia mond League-wedstrijd in Lausanne terug op de atle tiekbaan na een doping- schorsing. Dat heeft de organisatie van het evenement laten weten. De houder van het Ameri kaanse record op de 100 me ter werd voor een jaar geschorst na een positieve test op anabole steroïden. Sibum en Castro naar Heracles Heracles Almelo heeft zich voor komend seizoen ver sterkt met middenvelder Bas Sibum en doelman Bram Castro. De routiniers, beiden 31 jaar oud, komen transfervrij binnen. Dat meldde de eredivisionist gis teren. De middenvelder Sibum en doelman Castro tekenen bei den voor twee jaar bij de Al melose club. Djokovic eenvoudig langs Raonic Novak Djokovic heeft zich gisteren opvallend gemakke lijk geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Servische nummer twee van de plaatsingslijst was in drie sets veel te sterk voor de sterke Canadees Milos Raonic: 7-5 7-6 (5) 6-4. De wedstrijd duurde iets meer dan twee uur. Djokovic stuit in de halve eind strijd op de Let Ernests Gulbis, die in drie sets won van To- mas Berdych: 6-3 6-2 6-4 Sjarapova naar halve finales Maria Sjarapova heeft zich gisteren verzekerd van een plek in de halve finales van Roland Garros. De als zeven de geplaatste Russin verloor de eerste set met 6-1 van de Spaanse tennisster Gabrine Muguruza, maar vocht zich daarna terug in de partij. Sja rapova pakte de tweede set met 7-5. In het beslissende bedrijf maakte ze het met 6-1 af. Sjarapova speelt in de halve eindstrijd tegen de Canade se Eugenie Bouchard. WOENSDAG 4 JUNI 2014 Luc Castaignos in duel met Yannick Da Graca Dias van Jong Luxemburg, foto Peter van Ninhuys/VI Images door Rik Spekenbrink DEN HAAG - Grote spelers staan op als het moet. Robbert Kemperman voorkwam gisteravond met een late goal dat het Nederlands elftal punten liet liggen tegen Zuid-Ko- rea: 2-1. Hij ontpopte zich daarmee opnieuw tot belangrijkste speler aan oranje-zijde. Robert van der Horst NIJMEGEN LAUSANNE ALMELO PARIJS PARIJS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31