Niet alleen renners zijn het bekijken waard in Ronde Zeeland Seaports I I I Nationale zitvolleyballers naar strand Zoutelande Terèse van Lare geschept door auto 30 SPORT VOETBAL ronde van zeeland seaports BfASil Casteels haakt af Vidal op tijd fit Spits van jong Oranje en FC Twente wil niets kwijt over Swansea City. De glimlach van Castaignos zegt genoeg. De vierwielers worden Shima- no-auto's genoemd omdat de Ja panse fabrikant van fietsonderde len de sponsor is. Ze komen in ac tie tijdens grote wielerkoersen om hun diensten te verlenen. De bemanning zorgt ervoor dat een renner met pech aan nieuw mate riaal geholpen wordt als zijn of haar ploegleider niet in de buurt is. Het Nederlandse bedrijf Libé- ma, ook bekend van de Zeeland hallen, is eigenaar van het zoge naamde Shimano-serviceteam. Dat de Zeeuwse roots van het ser viceteam groot zijn, bewees de presentatie van gisteren wel. De blauwe bolides werden niet al leen geleverd en gepresenteerd door het Zeeuwse bedrijf Skoda Melse, ook de eerste wagen werd symbolisch door een Zeeuw ont huld: Cees Priem. Priem is de man die bij het onder deel Profcycling van Libéma de lij nen uitzet- en de contracten te kent. Hij kwam met Melse de leve ring overeen van de zeven nieu we Shimano-wagens. Ex-Zeeuw Martin de Kok is zijn rechterhand en Bevelander Ko Blok is de man die alles regelt bij het inzetten van de auto's. Hij kan een beroep doen op zo'n veertig chauffeurs en mecaniciëns, van wie er vijf tien uit Zeeland komen. Blok, die zelf ook als chauffeur in actie komt, heeft het er druk mee. De Shimano-servicewagens zijn zo'n tweehonderd dagen per jaar actief en dat wereldwijd. Het sei zoen begon dit jaar bijvoorbeeld in Australië met de Tour Down Under. Andere grote wedstrijden zijn de Giro, het WK, de Ronde van Vlaanderen, de Amstel Gold Race en eens in de vier jaar de Olympische Spelen. En dus ook de Ronde van Zeeland Seaports. Het Shimano service team, dat door de hele wereld trekt, zal zaterdag voornamelijk uit Zeeuwen bestaan. De Ronde van Zeeland Seaports start zaterdag op de Markt in Ter- neuzen. De finish is om ongeveer 17.00 uur op de Patijnweg in Goes. MAASTRICHT - Hij kan vaak nors zijn, met zo'n blik vol desinteres se in zijn ogen. Na de overwin ning op Jong Luxemburg (3-1) was Luc Castaignos gisteravond wel in een goed humeur. Hij had één keer gescoord, was daarmee de top tien aller tijden van doel puntenmakers bij Jong Oranje binnengekomen, maar liet vooral een glimlach zien als het over zijn mogelijke transfer naar Swansea City ging. „Ik weet net zoveel als jij", gooide de spits van FC Twen te er een leugentje uit. Swansea City zou 8 miljoen euro voor hem neer willen tellen. Een schijntje als de transfer van Wil- fried Bony doorgaat, want Ar senal wil volgens Britse media dertig miljoen euro neertellen voor de oud-spits van Vitesse. Swansea City kan zich met Cas taignos enigszins indekken en de club heeft met de Spanjaard Michu nog een sterke aanvaller in huis. De grote vraag is: gaat Luc Cas taignos het redden in de Premier League? Op zijn achttiende ver trok hij naar Italië, waar het avon tuur bij Inter uitliep op een teleur stelling. FC Twente haalde hem te rug naar Nederland en in twee sei zoenen kwam Castaignos tot 27 goals in 69 (na)competitieduels. In Enschede is hij de afgelopen twee jaar nooit populair gewor den en ook in Maastricht klonk er soms hoongelach bij een misser van Castaignos. Misschien had den de overwegend jonge fans dat ene beeld nog op hun net vlies, een paar weken geleden bij de start van het trainingskamp van het Nederlands elftal. Cas taignos kreeg van Louis van Gaal de kans zich te bewijzen en kwam in een flitsende Porsche het terrein in Hoenderloo op. De grootverdiener van het financieel niet al te gezonde FC Twente scoorde er weinig punten mee. In het stadion van MW kwam Castaignos gisteravond een helft lang nauwelijks in het stuk voor. Jong Oranje wist geen opening te vinden en was slechts één keer echt gevaarlijk, met een kopbal van Nathan Aké op de lat. Na rust werd het tempo opgevoerd en brak Castaignos met een echte spitsengoal de ban. De bal viel per ongeluk voor zijn voeten, maar de zwakke doelman Joe Fri sing was kansloos (1-0). Quincy Promes, zijn ploeggenoot bij FC Twente, scoorde daarna ook nog twee keer, tussendoor profiteerde Luxemburg van nonchalant verde digen van Aké. Voor de spits kwam in Maastricht een einde aan een seizoen vol ups en downs. „Ze zeggen dat je daar volwassen van wordt." Hij zal die volwassenheid nodig hebben als de transfer daadwerkelijk wordt afgerond. Castaignos gaat nu op vakantie. Maakt hij eerst een tus senstop in Wales? „Ik weet net zo veel als jij", herhaalde Castaignos nog maar eens. Maar de glimlach die hij probeerde te onderdruk ken maakte veel duidelijk. Het moet raar lopen, wil de spits ko mend seizoen nog het shirt van FC Twente dragen. ZOUTELANDE - Het 21e 3CT Beach- volleybaltoernooi van Zoutelande kent op 5 juli een primeur. Aan het toernooi is een nieuwe catego rie toegevoegd: para-beachzitvol- leybal. Het is voor het eerst dat zit- volleybal in Nederland op het strand gespeeld wordt. Ook de nationale zitvolleyballers komen naar Zoutelande. Zij vaar digen één of meer teams af. Ver der komen er onder meer teams uit Roosendaal en Tilburg. „Afgelopen jaren hebben we al ca- FIFA WORLD CUP BRUSSEL - Koen Casteels doet defi nitief niet mee aan het WK in Bra zilië. De Belgische doelman (21) van 1899 Hoffenheim blijkt niet op tijd te zijn hersteld van een scheen beenbreuk. Dat is gisteren bekend gemaakt De bondscoach Mare Wil mots heeft Sammy Bossut als vier de doelman opgeroepen. België speelt op het WK tegen Zuid-Ko- rea, Rusland en Algerije. tegorieën voor kinderen (9-12 jaar) en jongeren (13-16 jaar) toege voegd. Maar voor de zitvolleybal lers was er nog geen beachvolley- baltoernooi", licht organisator Henriëtte Swartjes toe. Ook niet-gehandicapte beachvolleybal- lers mogen meedoen, zolang ze maar zitten. Tot en met 3 juli kunnen teams zich inschrijven voor het toer nooi. Alle informatie en het in schrijfformulier zijn te vinden via www.beachvolley-zoutelande.nl. Van Lare (65) kwam zwaar ten val en werd afgevoerd naar het Sint Lucas-ziekenhuis van Assebroek (bij Brugge). Daar werden een ge broken schouderblad, een drievou dige bekkenbreuk, een hersen schudding en diverse kneuzingen geconstateerd. De kans is groot dat de Zeeuws- Vlaamse veterane aan haar bek kenbreuk moet worden geope reerd en dat ze zes weken niet mag lopen. Van Lare was juist her steld van een valpartij op de fiets, eind december vorig jaar. Ze sloeg over de kop toen een voorganger een tas verloor die ze niet meer kon ontwijken. Van Lare veroverde naast haar zes tien wereldtitels run-bike-run en triatlon in diverse leeftijdsklassen ook 32 nationale titels en drie Eu ropese titels op die onderdelen. Bij het hardlopen was ze net be zig om zich toe te leggen op het verzamelen van Zeeuwse records. Ze had er al negen in bezit. SANTIAGO - Chili kan mogelijk toch al in het eerste duel op het WK beschikken over sterspeler Arturo Vidal. De middenvelder werd op 7 mei geopereerd aan een knie maar zijn herstel ver loopt sneller dan verwacht. Dat meldden Chileense media giste ren. Chili speelt op 13 juni tegen Australië, op 18 juni tegen Spanje en op 23 juni tegen Nederland. door Koen de Vries GOES - Natuurlijk moet zaterdag het publiek bij de Ronde van Zee land Seaports naar de voorbijsnel lende wielrenners kijken. Maar dat niet alleen. Ook de nieuwe wagens van Shimano, die de renners bij pech kunnen helpen, zijn het bekij ken waard. Cisteren werden door autobedrijf Melse uit Goes zeven gloednieuwe Skoda Octavia's afge leverd, waarvan er zaterdag drie in het Ronde van Zeeland Seaports- circus zullen rijden. Castaignos kan nu wel lachen door Barry van der Hooft De Oranje-hockeyers vieren de bevrijdende tweede treffer in het duel tegen Zuid-Korea. Derde van rechts doelpun tenmaker Robbert Kemperman. foto Soenar Chamid/VI Images door Koen de Vries SLUIS - Terèse van Lare uit Sluis is lang uit roulatie. De zestienvoudig wereldkampioene run-bike-run en triatlon raakte gistermiddag ge wond toen ze tijdens een fietstrai ning in de buurt van Brugge door een automobiliste van achteren werd aangereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30