Komst zeilschip luidt maand van de slavernij in Aanpak Dauwendaele dient als voorbeeld voor de burgemeesters WALCHEREN 25 outerman Verbouwing? Expositie in beeldentuin In Biggekerke is in de beel dentuin aan de Vroonweg een XPOZZ-expositie te be kijken. In de tuin zijn de werken van vier kunsenaars te zien. De expositie is dagelijks tot en met 9 juli van 12.30 tot 17.00 uur te bezoeken aan de Vroonweg 6 in Biggekerke (Klein Valkenisse). Expositie in de Vlasmarkt Sarin Besuijen exposeert mo menteel haar werken, hoofd zakelijk aquarellen, in Mid delburg. De expositie is tot en met eind juli te zien in gezond heidscentrum 'de Vlas markt', op Vlasmarkt 6-8 in Middelburg. Gratis toeganke lijk van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur. Miniconcert in de Koorkerk In de Koorkerk in Middel burg zal donderdag een mi niconcert gegeven worden door Joke de Mol (gitaar) en Henk Groeneweg (orgel). Het miniconcert is één van de activiteiten van het Lan ge Jan Project. Het concert begint om 15.00 uur. De toe gang is gratis. Meer informa tie: www.langejanpro- ject.wordpress.com. Eenjarig bestaan Odensehuis Het Odensehuis Walcheren bestaat deze maand een jaar. Dit wordt vandaag, woens dag 4 juni, gevierd. Het Odensehuis is een in loophuis voor mensen met geheugenproblemen en voor mantelzorgers. Belang stellenden zijn vanaf 14.00 uur welkom in het Odense huis aan het Pablo Picassop- lein 86 in Vlissingen. Pinksterfeest bij Shalom De Pinkstergemeente Sha lom houdt zondag 8 juni een pinksterfeest in de Ad ventkerk aan de Kerklaan 19 in West-Souburg. Gastspre ker is Ben Schot uit Helle- voetsluis. Verder bestaat de bijeenkomst uit veel samen zang van oude en nieuwe lie deren en een korte overden king. Aanvang 14,30 uur. r r Die maand beleeft op zaterdag 14 juni zijn hoogtepunt met de natio nale herdenking. De Tres Hombres wordt komende vrijdag met trekpaarden vanaf 16.00 uur van Vlissingen over het kanaal naar Middelburg gesleept. Daar liggen bij de Schroebrug sleepboten klaar om de Tres Hom bres naar zijn ligplaats aan de Los- kade te brengen. Het schip blijft daar tot en met 16 juni. - Programma rondom schip, 6 - 16 juni: de Stichting Evenemen ten Middelburg organiseert in sa menwerking met Watersportvere niging de Arne allerlei festivitei ten rondom het schip, waaronder de binnenkomst van het schip. Er vinden allerlei muziekoptredens plaats. Kinderen kunnen een workshop roots jazzmuziek vol gen bij Champagne Charlie en er zijn kinderattracties. Op het ter rein staan kraampjes, onder meer met verkoop van eco-mosselen en oesters. - Historisch straattheater 14 juni Middelburgs Theater speelt op 14 juni meerdere korte voorstellin gen op verschillende locaties in de binnenstad. De voorstellingen zijn gebaseerd op de verhalen uit de stadswandeling 'Cacao, suiker en slaven' (als boekje verkrijgbaar bij onder andere de Touristshop), voor exacte locaties en tijden: www.middelburgsminitheater.nl. - Buitententoonstelling Slavernij vroeger en nu, 6 juni - 6 juli Vanaf 6 juni staan verschillende borden op de Langevielebinnen- brug, die gezamenlijk de exposi tie 'Slavernij, vroeger en nu' vor men. De expositie laat aan de hand van indringende beelden en persoonlijke uitspraken zien hoe slavernij ingrijpt in het persoon lijk leven van mensen. - Wandelboekje 8c kinderspeur tocht Speciaal voor het herdenkingsjaar is de stadswandeling 'Cacao, sui ker en slaven' uitgegeven. De wan deling voert langs plekken die aan de 17e en 18e eeuw herinneren, onder meer pakhuizen van de WIC, gebouwen van de MCC en de plaats waar dominee Smyte- gelt, die optrad tegen de slaven handel, woonde. Boekje en speur tocht zijn onder meer verkrijg baar bij de Tourist Shop. -12 Years A Slave Er zijn verschillende Middelburg se organisaties die aansluiten met activiteiten bij het herdenkings jaar. Zo is in Cinema Middelburg de film '12 Years A Slave' te zien op 6,7,10,13,14 en 16 juni. MIDDELBURG - De Zeeuwse burge meesters krijgen eind juni een rapport onder ogen waarin de in tegrale aanpak van de problemen in de Middelburgse wijk Dauwen daele uit de doeken wordt gedaan. Volgens officier van justitie Mar co van Leeuwen kunnen ze zo in zicht krijgen in de manier waarop alle partijen samenwerken in die wijk om er samen voor te zorgen dat de leefbaarheid wordt verbe terd en er iets gedaan wordt aan de onveiligheid. „In Dauwendaele werken een heleboel partijen sa men. Het gaat daar om zorg, pre ventie, persoonsgerichte aanpak, analyse en opsporing." De dertien Zeeuwse burgemees ters worden met Dauwendaele ge confronteerd omdat Van Leeu wen wil laten zien dat door inten sief samenwerken van een hele boel partijen het mogelijk is om 'samen problemen aan te pakken en op te lossen'. Indien nodig wil de officier van justitie deze werkwijze dan ook hanteren als er in andere gemeen ten of andere wijken soortgelijke problemen voordoen. „Wij weten nu wat we aan elkaar hebben. We kunnen samen op een breed ter rein inzetten. Van zorg tot repres sie, van preventie tot informatie vergaring." BIGGEKERKE VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN WE S.T-SOUBURG cp WOENSDAG 4 JUNI 2014 Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl MIDDELBURG - De aankomst van het zeilschip Tres Hombres in Mid delburg luidt vrijdag 6 juni de her- denkingsmaand rondom de afschaf fing van de slavernij in. i6Op 14 juni is de nationale herdenking van de afschaf fing van de slavernij in Mid delburg Tijdens een Dauwendaele-actiedag, november vorig jaar, hield de politie een illegaal aan. foto Lex de Meester Officier van justitie Marco van Leeuwen foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25