Operaties oefenen in mobiel lab bij ADRZ 1 Burgers krijgen na een halfjaar antwoord, en zelfs dat blijkt schijn w 44 Door alle gegevens goed te bekijken waren inbraken bijna te voorspellen 24 WALCHEREN =4^ VEILIGHEIDSHUIS HET CITROEN PREVIEW EVENT Van Beek Na vele inbraken in Middelburgse wijk Dauwendaele wordt besloten tot brede en gezamenlijke aanpak. EP Het is een 'echt' schouderge wricht, maar niet van een levende patiënt. Deze oefenoperatie vindt plaats in een van de drie Mobile Skill Labs van Arthrec, die deze week door Nederland toeren. Hij stond gisteren de hele dag bij het ADRZ in Vlissingen. De geavan ceerde mobiele oefenruimte in de DE NIEUWE CITROEN C1 CITROËN C1 HET CITROËN PREVIEW EVENT CITROEN CA CACTUS AUTOBEDRIJVEN www.citroenvanbeek.nl zwarte truck biedt chirurgen, ope ratieassistenten en ander operatie- kamerpersoneel de gelegenheid te oefenen op modellen van knie ën en schouders; met kunstbot en met echt anatomisch materiaal. Operatietechnieken kunnen er verfijnd worden, maar ook het tes ten van nieuwe instrumenten be horen tot de mogelijkheden. Nor maal moeten chirurgen en assis tenten daarvoor naar een acade misch ziekenhuis, nu kan dat let terlijk naast de deur. Ziekenhuis personeel kan er in teamverband operaties trainen. Een foutje Is hier gelukkig geen halszaak. MIDDELBURG - Vijf jonge mannen zitten in voorarrest omdat ze ver dacht worden van betrokkenheid bij een serie inbraken in de Mid delburgse wijk Dauwendaele. De aanhoudingen zijn het resultaat van intensief speurwerk door de politie en Openbaar Ministerie en een gevolg van het besluit om met tal van andere organisaties die actief zijn in het Veiligheids huis, Dauwendaele extra onder de loep te nemen, aldus officier van justitie Marco van Leeuwen. De politie constateerde vorig jaar dat het aantal inbraken in die wijk opvallend hoog was. „Voor Zeeuwse begrippen ging het om veel inbraken." Daarop werd be sloten daar onderzoek naar te doen. Het woninginbrakenteam van de politie werd op die zaak ge zet en het kreeg ook nog verster king 'omdat we deze zaak wilden oplossen'. Ook werd ervoor geko zen om via het Veiligheidshuis de gemeente bij die zaak te betrek ken en enkele hulpverlenende or ganisaties die mensen in die wijk kennen. „Ze kwamen hier in het Veiligheidshuis aan tafel zitten om te kijken wat ze allemaal kon den doen en wat ze allemaal wis ten", zegt de officier. Want vol gens hem weten organisaties vaak heel veel. „Maar wordt al die infor matie lang niet altijd gedeeld." Niet alleen om de privacy te be schermen. Soms ook omdat hulp verleners een opgebouwde ver trouwensband niet in gevaat wil len brengen. Of omdat ze zich er niet van bewust zijn dat sommige informatie voor anderen heel waardevol kan zijn. Volgens de officier zaten er hulp verleners aan tafel omdat op dat moment al duidelijk was dat som mige mensen of families, die op de een of andere manier betrok ken waren bij de inbraken, ook hulp nodig hadden. „Per gezin werd gekozen voor een regisseur zodat er één iemand wist waar al le hulpverleners mee bezig wa ren. Bij sommige gezinnen kwa men heel veel hulpverleners over de vloer zonder dat er afstem ming was over wie wat wanneer deed." En er werd volgens de offi cier ook gekozen voor drang en dwang. „Hulpverlening werd vrij willig aangeboden. Maar als er ge kozen zou worden voor het afwij zen van dat aanbod, dan konden we zoiets wel dwingend opleg gen. We hadden een stok achter de deur." Van Leeuwen geeft ook aan dat sommige hulpverlenende instanties duidelijk gevraagd werd wat zij precies deden. „Dat was confronterend." Wat ook een belangrijke rol speel de was het analyseren van alle be schikbare informatie door een cri minoloog van het Openbaar Mi nisterie, een analist van de politie en een veiligheidsambtenaar van de gemeente. „Zij bekeken op wel ke locatie was ingebroken, welk type huis en in welke omgeving. Ook stelden ze een profiel van de dader en het slachtoffer op." Door al die gegevens goed te bekijken was het bijna mogelijk om te voor spellen in welk type woning zou worden ingebroken, vervolgt de officier. Hij benadrukt dat die ana lyse niet gebruikt werd om een rapport te schrijven dat vervol gens zou liggen verstoffen maar wel om gericht acties te kunnen ondernemen. „De informatie moest direct bruikbaar zijn." De verdachten zijn twee maan den geleden aangehouden en zit ten nu voor een periode van ne gentig dagen in voorarrest. Het zal echter nog wel een tijd duren voor ze daadwerkelijk worden be recht. Het succes van de aanpak van de groep inbrekers heeft volgens Van Leeuwen alles te maken met het focussen met een brede groep op het probleem. Op li november 2013 was dat. Op 13 mei van dit jaar kregen Jeffrey en Rosmely van Driel uit de Nico- laes Honighstraat antwoord. Dach ten ze. „Maar het bleek een mede deling dat de container de week erop zou worden geplaatst." En dus heeft Van Driel nu niet één, maar twéé ondergrondse af valcontainers binnen een straal van tien meter van de voordeur. De ene staat er recht voor. „Beide containers voor vrijwel dezelfde bewoners. Totaal onzinnig. Verve lend bovendien. Het stinkt niet al leen, het zorgt ook voor een hoop kabaal. En troep, als mensen hun afval er weer eens naast zetten en daar meeuwen op afkomen." Als de gemeente Vlissingen nou gewoon netjes had gecommuni ceerd, zegt Van Driel, dan was het anders geweest. „Dan had ik het minder erg gevonden. Nu ben je geïrriteerd. Zeker omdat ze je wél weten te vinden als er geld te ver dienen valt. Toen onze steiger een dag te lang stond, was hier gelijk een ambtenaar om te vertellen hoeveel de boete bedraagt." In de Lammensstraat heeft me neer Van Beusichem weliswaar maar één container bij zijn huis, maar die staat wel recht tegen zijn keuken. Daarom schreef ook hij een bezwaarbrief. „En ook ik heb nooit antwoord gekregen." De reacties die de bewoners heb ben ingestuurd, heten inspraak reacties. Omdat het containerbe- sluit nog niet in de Faam is gepu bliceerd, kunnen zij nog bezwaar maken, zegt gemeentevoorlichter Lianda de Lange. „Maar ja, de con tainers zijn inderdaad al wel ge plaatst. Dat was goedkoper." Chirurgen en hun assistenten konden gisteren oefenen in een mobiele ope ratiekamer bij het ziekenhuis in Vlissingen. foto Izaak Verkeste door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Een cameraatje gaat mee het schoudergewricht in. Op een groot beeldscherm zijn vervol gens de handelingen van de ortho pedische chirurg te volgen. Var» Beek Autobedrijven Ruim voor de officiële introductie in september haalt Van Beek de nieuwe C4 Cactus naar de showroom. De C4 Cactus is weer een echte Citroën die past in de lijn van vernieuwende modellen als de 2CV, Berlingo en de Picasso. Een vernieuwende auto met nuttige technologie en een verrassend design. Maar dat is nog niet alles! Ook hebben we 3 dagen de nieuwe Citroën C1 in onze showrooms. De nieuwe Citroën C1 past helemaal binnen de nieuwe filosofie van Citroën: meer design, meer comfort, meer bruikbare technologie... voor een aanvaardbare prijs! De nieuwe C1 wordt beschikbaar met 3 uitrustingsniveaus: Live, Feel en Shine. Er zijn tevens speciale launch editions verkrijgbaar. Wij organiseren in week 23 (2 t/m 7 juni) een voorintroductie in onze [^bedrijven voor klanten en geïnteresseerden. Op onderstaande data kunt u kennis komen maken met de Citroën C4 Cactus en de HHHin on^e vestigingen. Ma 2 iuni 16-18 u3 jun. 1021 u. WBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊk Bergen cp Zoom (Cactus) V\be4(um I4-I8u.. do5|uni 10-21 u. Roosendaal (Cactus) Vn|.6|un. 14-21 u.a7jin 10-17 u Oudenbosch Tel. 0165-313944 Roosendaal:Tel. 0165-552688 Bergen op Zoom Tel. 0164-242050 Vlissingen (Ritthem):Tel 0118-629955 Uw officiële Citroen dealer voor West Brabant en Zeeland. Veiligheidshuis betrokken bij wijkaanpak i door Emile Calon Officier Marco van Leeuwen door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Twee ondergrondse afvalcontainers voor de deur von den ze een beetje veel van het goe de en dus schreven ze een brief naar de gemeente Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24