ZEELAND Op het paleis Beerens zet druppels in de verf almanak Zeven man gepakt voor hennepteelt Samensmelting van Scoop en Zeeuwse Bibliotheek vergt miljoenenbijdrage voor sociaal plan medewerkers. WOENSDAG 4 juni 2014 MIDDELBURG - De fusie tussen de Zeeuwse Bibliotheek (ZB) en so ciaal wetenschappelijk instituut Scoop kost de provincie 4,5 mil joen euro. Gedeputeerde Staten hebben alle zeilen bijgezet om hun bijdrage aan de reorganisatiekosten terug te brengen. Aanvankelijk werd uit gegaan van 10 miljoen euro. Dat is nu 4,5 miljoen euro geworden. Dat geld is met name bestemd voor het sociaal plan. Daarmee komt voor de medewerkers van beide instellingen een eind aan al le onzekerheid. Het fusieplan sleept zich al jaren voort. De On dernemingsraad van de Zeeuwse Bibliotheek klaagde vorig jaar dat medewerkers niet weten waar ze aan toe zijn, omdat de provincie maar geen klare wijn schonk over haar bijdrage aan het sociaal plan. GS onderzoeken nu in hoeverre personeel (weer) in dienst kan ko men van de provincie. Een aantal provinciemedewerkers is bij de in stellingen gedetacheerd. Herplaat sing is alleen mogelijk als er vol doende vacatures zijn. GS zijn ove rigens niet van plan de formatie uit te breiden om boventallig per soneel van ZB en Scoop een baan te bezorgen. Uitgangspunt van het sociaal plan is personeel dat zijn baan verliest, naar ander werk te begeleiden. Geen eenvou dige opgave met een oplopende werkloosheid en een daling van het aantal vacatures in Zeeland. GS betalen de zogeheten frictie kosten uit de algemene reserve- pot van de provincie. De fusie moet een kleinere instelling - de zogenoemde Kenniswerkplaats - opleveren. Zoals eerder is afge sproken, moet de fusie-instelling vanaf 2016 jaarlijks twee miljoen euro bezuinigen. Eind 2012 besloten Provinciale Sta ten na een kerntakendiscussie 3,2 miljoen euro te bezuinigen op de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop. Beide instellingen wisten dat be drag te reduceren tot structureel 2 miljoen euro, met de belofte on der één dak te kruipen en inten sief te gaan samenwerken. In de praktijk leidt dat nu tot een fusie. Hoe duur het reorganisatieplan uitvalt is nog onduidelijk. ZB en Scoop moeten nog met een eigen plan komen. Ook moeten de bei de fiisiepartners nog duidelijk ma ken hoeveel banen de reorganisa tie gaat kosten. Het compromisvoorstel van Gede puteerde Staten moet nog wor den goedgekeurd door Provinciale Staten. Dwangarbeid Leipzig www.sackleipzig.nl Voor een boekpublicatie zou ik graag in contact komen met degenen die foto's en documenten bezitten over de ongeveer 50 Zeeuwse mannen die van 1943 tot 1945 werkzaam zijn geweest bij het bedrijf Rudolf Sack in Leipzig. Paul J van Sluijs, tel 020 5287053, email: info@vansluijs.eu SAS VAN GENT - De politie heeft op vijf locaties in Zeeland hennep geruimd. In Sas van Gent werden vijf mannen aangehouden in een hennepkwekerij aan 't Hoge Sas. Verder werd hennep geruimd in Poortvliet, Brouwershaven, Sint Maartensdijk en Vlissingen. Twee mannen werden aangehouden, in Poortvliet en Sint Maartensdijk. Die journalistiekstudente was blij dat ze eindelijk eens een spannende opdracht kreeg op haar stage. Ze mocht naar Paleis het Loo omdat prinses Margriet daar een pendel bus zou openen. Samen met andere journalisten ging ze een besloten ruimte in. Toen prinses Margriet binnenkwammoesten ze allemaal gaan staan. De studente genoot en was vastbesloten hier een mooi ver slag van te maken. Toen alle festivi teiten bijna afgelopen waren, kwam er een dame naar de studente toe. Zij dacht dat ze iets wilde zeggen en haalde haar aantekeningenschriftje alvast tevoorschijn. Maar op ge dempte toon zei de dame tegen haar: „Niet dat het mij iets uit maakt, maar je gulp staat open..." Fusie kost provincie 4,5 miljoen door Frank Balkenende OOSTBURG - De watertoren in Oostburg is de afgelopen maanden schoonge maakt en weer mooi wit geschilderd. Vorige week begon Johnny Beerens daar om met de restauratie van de Levensbron. 'De druppels', zoals het kunstwerk in de volksmond heet, waren na bijna twin tig jaar aan een opknapbeurt toe. Beerens huurde een steigerstellage voor een maand en verwacht die tijd ook nodig te hebben. „Mijn werktijden zijn afhan kelijk van het weer. Als de zon fel schijnt, begin ik pas na de middag en werk ik door tot half elf 's avonds." De verfsamenstelling is in twee decennia sterk veranderd. De Breskense kun stenaar heeft moeite met de snelle droogtijd van de verf. „De aanzetten van de schaduwen zijn gauw te sterk. Soms besluit ik na een dag werken dat iets niet helemaal goed is. Maar als ik het dan heb overgeschilderd, vind ik het re sultaat nog minder." Half bevreesd, half gekscherend voegt Beerens er aan toe: „Ik hoop niet dat ik alles tien keer overnieuw moet doen." Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21