'Inval om verdenking corruptie' Man (81) komt om het leven bij frontale botsing Explosie en grote brand bij Shell Moerdijk, niets bekend over slachtoffers 8 en 9 Extra maatregelen moeten voorkomen dat uiteindelijk de Oosterscheldekering verzakt en dijken bezwijken. WOENSDAG 4 juni 2014 Geregeld buien, 17° China wil Tankman doen vergeten Woekerpoliszaken slepen zich voort DEN HAAG - Het beheer van de Oosterscheldekering wordt nog verder aangescherpt. Extra maatre gelen moeten voorkomen dat uit eindelijk de pijlerdam verzakt en dijken bezwijken. De voormalige ontwerpers en bouwers van de stormvloedke ring sloegen vorig jaar alarm. Ze vonden dat Rijkswaterstaat onvol doende maatregelen nam tegen de kuilen die de sterke stroming aan beide zijden van de pijlerdam laat ontstaan. Bestortingen moe ten voorkomen dat de randen van die kuilen te steil worden. Ge beurt dat niet dan loopt het zand vanonder de bodembescherming in de kuilen. Dat kan uiteindelijk ervoor zorgen dat dijken bezwij ken en de kering verzakt. Omdat Rijkswaterstaat sinds 2000 niet meer bestortte, schoven op ver scheidene plaatsen grote hoeveel heden zand in kuilen, waardoor de bodembescherming verzakte. In allerijl werden vorig jaar nood- bestortingen uitgevoerd en het be heer aangescherpt. Minister Mela- nie Schultz (Infrastructuur) kon digde in november extra onder zoek aan. Daaruit blijkt nu dat hoe dieper de kuilen worden, hoe groter het risico wordt dat er zand in schuift, ook bij bestorte hellin gen. Om die risico's uit te sluiten, mogen de kuilen niet dieper wor den dan circa 40 meter. Als ze zo diep zijn, wordt voortaan niet al leen de helling maar ook de bo dem bestort. Zo is volgens Schultz de veiligheid van de Oos terscheldekering en de aangren zende dijken gegarandeerd. WEC NAAR DE VAL BIJ ZIER1KZEE MOERDIJK - Bij Shell in Moerdijk is regio Midden- en West-Brabant Zeeland gehoord en gevoeld. Het het terrein waar begin 2011 een gisteravond grote brand uitgebro- gisteravond. Over de oorzaak en Shellcomplex ligt aan de Chemie- enorme brand woedde bij Che- ken. Ook is er een explosie ge- over eventuele gewonden is nog weg in Moerdijk. Aan de andere mie Pack. Het bedrijf ging volle- weest. Dat meldde de Veiligheids- niets bekend. De knal werd tot in kant van het industrieterrein is dig in vlammen op. AMSTERDAM - Bij het Openbaar Mi nisterie (OM) bestond in 2007 zor gen over mogelijke corruptie bin nen de gemeente Terneuzen. Die opmerkelijke uitspraak deed giste ren de voormalige divisiechef van de Zeeuwse recherche tijdens zijn getuigenverhoor in het hoger be roep tegen coffeeshop Checkpoint. Om die reden, aldus Ton Slinger land, werd er een inval in het ge meentehuis van Terneuzen ge daan en werd één computer in be slag genomen. Die actie leidde vervolgens niet tot een vervolgonderzoek. Maar hij noemde het 'wel heel bijzonder' dat het OM zo ver gaat om bij een partner binnen te vallen. De inval had volgens hem direct te maken met de relatie gemeente-Check- point-skihal. DESTELLING UW MENING 286 reacties De welvaart in Nederland is goed verdeeld EENS m 20% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 130 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Beheer pijlerdam verscherpt door Jeffrey Kutterink pagina 22/23 Pijlerdam; commentaar AMBUlAMCt 9 O pagina 22 Belastende verklaring Ik heb geen vertrouwen meer in Rijkswaterstaat Reageer op pzc.nl ONEENS 80% ZIERIKZEE - De klap, gistermiddag om tien over twee, was enkele honderden meters verderop in het kantoor van Omoda te horen. Een bestelbusje van tractorhandel Abemec in Kerkwerve was op de Weg naar de Val bij Zie- rikzee op de verkeerde weghelft terechtgekomen en reed daar frontaal op een truck met oplegger. De bestuurder van de bestelauto, een 81-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland, kwam daarbij om het leven. De chauffeur van de vrachtwagen, een 26-jarige man uit Zoe- termeer, liep lichte verwondingen op. Hij werd ter plaatse door een arts behandeld. „Die is goed weggekomen," ver telt officier van dienst Joop Juffermans. Het dodelijk slachtoffer is gisteravond in zijn bestelwagen op een trai ler naar Vlissingen vervoerd. Daar werd zijn stoffelijk over schot door de Schouwse brandweer uit de auto bevrijd. De bestelauto kwam uit de richting van Goes, de vracht wagen uit de richting van Zierikzee. Het ongeval gebeur de nadat de bestelauto uit de flauwe bocht bij het restau rant was gekomen. Op die plek zijn vaker aanrijdingen. „Klopt", zegt brandweerman Juffermans, „maar naar de oorzaak blijft het gissen." Concentratieverlies na het rijden over de brug of een kans om in te halen? „Er staat een dubbele streep, dus dat mag niet Misschien is de man onwel geworden. Je weet het niet", aldus Juffermans. De N256 en de Zeelandbrug werden gisteravond tussen elf uur en middernacht vrijgegeven. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1