Vermoord om iPad en mobieltjes NIEUWt HERBRUIKBARE TRAPLIFT Protest op Facebook of volgend Project X? Treinstel in 6 BINNENLAND Uniek systeew, ccULeen. by hAoZejAuxxxjf JC ONVEILIGE TRAP Berend Smit uit Dwingeloo ging vaker op zondagmiddag even het bos in, een stukje wandelen met zijn twee hondjes op het Dwingel- derveld. Zo ook op die noodlotti ge 4 november in 2012. Het was een mooie herfstdag. Smit (55 jaar) kwam die middag niet thuis. Een van de hondjes werd de vol gende dag gevonden in een blad container. Het tweede hondje vond later zelf de weg terug. Het baasje bleef spoorloos. Drie dagen na zijn verdwijning vond de politie zijn levenloze lichaam in een greppel, slordig en haastig afgedekt met takken en bladeren. Hij was doodgeschoten. Er werden DNA-sporen gevonden op de plaats van het misdrijf, maar die gaven geen match met de landelijke databank. Het was die zondag druk geweest in het natuurgebied, maar niemand had iets gezien. De gestolen mobiele telefoon van Smit maakte op de dag van de moord contact met een zendmast in Hoogeveen, daar na bleef het stil. De moord stelde de politie voor een raadsel. Die zou de boeken zijn ingegaan als 'onopgelost', als in de zomer van vorig jaar geen nieuwe, en deze keer een dubbe le, moord in een ander Drents dorpje zou zijn gepleegd. Op 28 juli 2013 vonden familie en politie de lichamen van het echt paar Jan en Greet Veenendaal (bei den 77) in hun woning in Exloo. Ze waren al enkele dagen eerder, vermoedelijk in de nacht van 24 op 25 juli, om het leven gebracht. Wat en hoe precies wil justitie nog niet zeggen, maar de moord op het echtpaar zette de politie op een broos spoor naar twee man nen in Hoogeveen. Admilson R. (29) en zijn één jaar jongere broer Marcos, van Brazili aanse komaf en geadopteerd, woonden samen in een apparte mentencomplex in het centrum. Ze hadden schulden. De bank had beslag gelegd op de woning, de in boedel was nagenoeg verkocht. Marcos was een 'rare snuiter', maar Admilson was altijd een be leefde en keurig geklede man, zou den de medebewoners van het ap partementencomplex later zeg gen. Admilson was militair ge weest, had twee keer gediend in Afghanistan. Volkomen overdon derd waren de buren, toen begin maart, een dag voor het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht aan dacht aan de dubbele moord in Exloo zou besteden, een arrestatie team van de politie de woning binnenviel en de twee aanhield. De aankondiging van de uitzen ding waarin 'nieuwe informatie' bekend werd gemaakt, zou de broers, die op dat moment door de politie al scherp in de gaten werden gehouden, uit de tent heb ben gelokt. Na een paar weken bekenden de twee niet alleen de moord op het echtpaar Veenendaal, maar ook die op Berend Smit. Daar was ook geen ontkomen aan; het DNA dat de politie had gevonden bij de vindplaats van Smit, matchte met dat van één van hen. Roofmoord, stellen politie en justitie als mo tief, met drie doden tot gevolg. De totale buit van de misdrijven bestond uit een iPad, enkele mo biele telefoons en een paar bank- pasjes. Wilt u ook langer thuis blijven wonen? VEILIGE TRAP De voordelen van Molenaar Bel gratis 0800 - 27 40 400 en ontvang de uitgebreide brochure bij u thuis Ja stuur mij'de gratis brochure over trapliften moienaar Teiosoo-27 40*00 De gemeente Amsterdam maakt zich niet druk. „We hebben het gezien en houden het in de ga ten", reageert een woordvoerster. Zo let de gemeente erop of een vergunningaanvraag binnenkomt. Ook de politie houdt volgens de woordvoerster de vinger aan de pols. „Maar we zitten er heel ont spannen in. Er staan vaker dit soort dingen op internet." De Facebookpagina is 30 april aan- gemaakt door 'Anonymous Ra ves', die tot op heden anoniem is gebleven. Ook de gemeente weet niet wie erachter zit. De overeenkomst met Project X, waarbij een meisje uit Haren de uitnodiging voor haar 16e verjaardag per ongeluk op een openbare Facebookpagina zette, is dat het aantal mensen dat meldde te komen al heel snel in de duizenden liep. Op deze ra- ve-pagina wordt uitgehaald naar de Amsterdamse clubscene. Uit protest tegen onder meer hoge drankprijzen en onvriendelijke portiers, wordt een groot feest aangekondigd met vijf podia, gra tis entree en eigen drank. Erbij staat dat 20 juli niet de wer kelijke datum is, die volgt later. Onder anderen nachtburgemees ter Mirik Milan gaat er daarom vanuit dat het een grap is die de aandacht moet vestigen op het be leid van sommige clubs. De gemeente Amsterdam heeft Facebook niet gevraagd om de pa gina te verwijderen. Facebook ziet vooralsnog ook geen reden dit te doen. Volgens een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen (NS) le verde de toestand op de brug geen gevaar op, maar 'het hoort ui teraard niet'. Volgens hem ging het om een 'spontane ontkoppe ling'. De trein bestond uit twee trein stellen van vier rijtuigen. Die twee delen raakten plotseling los van elkaar, terwijl de trein reed in q de richting Dordrecht. Hoe dat door Rob Siebelink DWINCELOO/EXLOO - Twee broers uit Hoogeveen staan vandaag voor de rechter in Assen. Zij worden ver dacht van drie koelbloedige roof moorden in Drenthe. Gestolen telefoon maakte op dag van de moord contact met een zendmast in Hoogeveen De aankondiging van de tv-uitzending met 'nieuwe informatie' zou de broers uit de tent hebben gelokt Oude situatie Er zijn veel trapliften verkrijgbaar. Het nadeel is dat ze op maat worden gemaakt en niet kunnen worden hergebruikt. Molenaar introduceert nu een uniek modulair systeem dat wel herbruikbaar is en past op elke trap. Als u de lift niet meer nodig hebt, dan heeft deze nog een restwaarde. Nieuwe situatie Zonder ingrijpende verbouwing Zeer korte levertijd Molenaar heeft alle topmerken Gegarandeerd de scherpste prijzen Vrijblijvend advies bij u thuis Naam Dhr Mevr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk23_M2_pzc Gratis thuisadvies? Bel 0800-27 40 400 Wij leveren alle topmerken ThyssenKrupp handicare Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet I www.molenaaf.nl 'X («te*/ info@molenaar.nl door Saskia Wassenaar AMSTERDAM - Is het een grap, of het volgende Project X? Feit is dat een Facebookpagina in de lucht is waarop meer dan 54.000 mensen aangeven op 20 juli naar Amster dam te komen voor een rave, een massaal muziekfeest. 54.000 mensen hebben op Facebook aangegeven naar Amsterdam te komen voor een groot muziekfeest MIDDELBURG - De langdurige strem ming die zich gisterochtend heeft voorgedaan op het traject Vlissin- gen-Amsterdam v.v. is veroorzaakt doordat een deel van de trein ont koppelde op de Moerdijkbrug. In de dubbeldekstrein zaten zeven honderd passagiers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6