Schoolteam De Schakel derde bij zwemkamp 24 maanden 50% korting iPhone 4S twv €399,- Dokter Slingerland zegt Biervliet vaarwel Nu in prijs verlaagd! Toestel v €19,- voor mHM J p/mncl 240 MIN 180 SMS 400 MB ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q Aan het kampioenschap deden 27 schoolteams mee. De Schakel kwa lificeerde zich bij de eerste selec tie in Hulst en vervolgens bij het Zeeuws kampioenschap in Oost burg. Het scholierenteam kreeg hulp van de zwemvereniging Z.C.K. uit Koewacht. Die club nam de jeugdige zwemmertjes, tussen de 6 en 12 jaar, liefdevol op en oefende met hen in eerste in- Slingerland was ruim 25 jaar huis arts in Biervliet. Hij volgde janua ri 1989 dokter Kalkman op. Het was een bewuste keuze van de jonge arts en zijn vrouw om naar Biervliet te komen. „I,k heb een groot deel van mijn jeugd in Dor drecht gewoond, waar mijn vader dierenarts was. Ik ging vaak met hem mee, het liefst naar de boer derijen buiten de stad. De sfeer op het platteland trok me meer." Het werk van zijn vader vond Slin gerland prachtig, alleen werkte hij liever met mensen dan met dieren. Hij heeft er van genoten dat hij tijdens de eerste helft van zijn carrière zelf bevallingen deed. Als plattelandsdokter be heerde hij ook immer een eigen apotheek. „Ik kwam zo met alle as pecten van het vak in aanraking." De eerste anderhalfjaar dreef Slin gerland zijn praktijk in een voor malig boerderijtje in de Noord straat. „Wachtkamer in het halle tje, praktijk in de woonkamer en de door mijn vrouw gedreven apo theek in de keuken. We wisten daardoor wel heel goed aan welke eisen de praktijk en de woning die we aan de Beukelsstraat lieten bouwen, moesten voldoen." In dik een kwart eeuw raakt Slin gerland niet alleen bekend met de gezondheidssituatie van alle dor pelingen, maar ook met familie verbanden en andere sociale rela ties in het dorp. Die kennis hielp af en toe bij het duiden van licha melijke of geestelijke klachten. Slingerland bracht zijn spaarzame vrije tijd het liefst in huiselijke kring door. „Door alle avond- en weekeinddiensten, veel admini stratie en vergaderingen komt het gezin wel eens in de knel", legt hij uit. De scheidend dokter was 'geroerd' door de opkomst bij de afscheidsreceptie in het dorps huis (de wachttijd in.de rij liep op tot bijna twee uur), de vele ca deaus en nog meer mooie woor den. „Het is mooi dat ik iets heb kunnen betekenen of misschien kan ik beter zeggen, heb mogen betekenen voor zoveel mensen." Misschien dat Slingerland over enige tijd hier of daar waarneemt, maar eerst gaat hij van de rust ge nieten. De dokter is intussen ver huisd naar Terneuzen, want hij wil zijn opvolgers, het echtpaar Duysens, 'niet voor de voeten lo pen'. Dat de nieuwe huisartsen hun weg vinden in Biervliet staat voor Slingerland wel vast. Het team met drie assistentes, een praktijkondersteuner, een verlos kundige en een interieurverzorg ster blijft immers intact. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant stantie eenmaal per week en de laatste weken voor het kampioen schap (zaterdag) tweemaal per week de verschillende zwemsla gen. De zwemmers werden bege leid door familie en supporters met spandoeken. Het zwemteam Marit Wauters, Ralf van den Ho ven, Quinty Kayser, Maike Wau ters, Myrthe Wauters en Daphne Vonk presteerde prima. Tijdens een ludieke estafette werd team leidster Eline Nijskens in een boot je door Vanity Kayser, Dominique Mannaert, Isis Kints, Marit, Maike en Daphne door het bad getrok ken. Het team ontving, naast me dailles, een enorme beker. Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. van Knokke-Heist dezer dagen, foto's Peter Nicolai helemaal klaar zijn. door René Hoonhorst VOGELWAARDE - Leerlingen van openbare basischool De Schakel in Vogelwaarde hebben tijdens het Ne derlands kampioenschap school zwemmen in Veenendaal een derde plaats bereikt. BlERVLlET - Na de laatste spreek uren in de praktijk in Biervliet had Jan Kees Slingerland daags voor He melvaart zijn witte doktersjas nog aan. Cisteren hing hij de jas defini tief aan de kapstok, omdat ook zijn laatste waarnemersdienst bij de West-Zeeuws-Vlaamse huisartsen post er op zat. I Dokter Slingerland neemt de bloeddruk op van assistente Cindy in één van de twee praktijktruimtes in Biervliet foto Peter Nicolai DINSDAG 3 JUNI 2014 Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 copper gesprek) vodafone Kijk ook op de website voor aanbiedingen met andere toestellen en abonnementen. Abonnementen sluit je al af vanaf €15,- per maand en altijd in combinatie met een toestel. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,-. Actie geldig zolang de voorraad strekt en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63