uitverkoop Stadspark in Othene officieel open 26 ZEEUWS-VLAANDEREN DUINENWATER Vandaag 3 juni start Tonny Wisse Kampioenschap zweefvliegen online te volgen 66 Mensen die hard werken, kunnen een huis kopen in onze gemeente Nieuw asfalt en bermtegels voor Hoofdplaatseweg vlietstraat i5,Terneuzen Aan de tweedaagse wedstrijd, die jaarlijks in Axel wordt gehouden en eerst alleen voor Zeeuwse zweefvliegers open stond, mogen voor de derde keer ook vliegers uit de rest van Nederland en Bel gië deelnemen. Inmiddels hebben zich zeventien deelnemers aangemeld. Ze strij den om de Wout Bakker Trofee, genoemd naar de oud-voorzitter die zorgde voor de verwezenlij king van de vliegvoorzieningen in Axel. Nieuw tijdens het kam pioenschap is dat de wedstrijd on line te volgen is. Zowel zaterdag als zondag is er om 9.30 uur een briefing. Rond het middaguur gaan de vliegtui gen, als de weersomstandigheden goed zijn, de lucht in. Ze vliegen een vooraf uitgestippelde route. Het spectaculairste moment van het kampioenschap is de terug keer van de zweefvliegers, die met grote snelheden finishen. Aan de hand van de computerin formatie die tijdens de vlucht wordt opgeslagen, wordt gecontro leerd of de juiste route is gevlo gen. De snelste vlieger over twee dagen wint. plein, de restaurants en de winkel tjes. Het moet een combinatie vor men van rust, vakantiegevoel en familieplezier. Het nieuwe dorp zal in 2020 hele maal afgewerkt zijn. Het moet sa men met het mondaine Zoute een van de nieuwste pronkstuk ken van de badplaats worden. De verkoop van woningen draait inmiddels op volle toeren en ma kelaars doen goede zaken. In enke le maanden tijd werden al heel wat appartementen, villa's en rij tjeshuizen verkocht. Veel inwo- ners tonen interesse, maar vooral veel toeristen die op zoek zijn naar een tweede verblijf. De ap partementen in de villaresiden ties met zicht op het meer heb ben een startprijs van bijna vier ton en die lopen op tot een mil joen euro voor een luxe penthou se. Voor rijtjeswoningen dient mi nimaal zes ton op tafel gelegd te worden. Voor een stukje bouw grond van ongeveer vijfhonderd vierkante meter ben je al gauw duizend euro per vierkante meter kwijt. „Dat de verkoop het goed doet, be wijst dat er nood was aan deze buurt", stelde burgemeester graaf Leopold Lippens. „Mensen die hard werken, kunnen een huis ko pen in onze gemeente." Hiermee is geen zekerheid ingebouwd dat zijn inwoners een woning kun nen aanschaffen. De makelaars hebben een passen de verklaring voor het succes. De grootste troef is volgens hen de va riatie in het soort vastgoed ener zijds, en de heel aangename lig ging in Knokke-Heist anderzijds. Het meertje met het nieuwe zwembad, het toekomstige golfter rein, een supermarkt en de groe ne en open invulling van het pro ject zijn aantrekkingspolen. Bo vendien zal ook de komst van het nieuwe ziekenhuis een positieve invloed hebben op de verkoop. De site ligt ook vlakbij het cen trum van Knokke. De mondaine badplaats Knokke-Heist wordt uitgebreid met een enorm nieuw wooncomplex met de omvang van een flink dorp. Project Duinenwater telt 700 appartementen. KNOKKE - heist (B) - In de Vlaamse badstad Knokke - Heist is de bouwwoede, die jaren geleden de kop opstak, nog steeds niet ge luwd. Momenteel wordt driftig ge bouwd aan wat best een compleet nieuw dorp mag worden ge noemd. Het moet in 2020 hele maal klaar zijn. Nabij het station verrijst het grootschalige project Duinenwa ter met een zevenhonderdtal ap partementen, een zorghotel en honderd woningen en villa's. Er is ook ruimte gereserveerd voor honderd zogenaamde sociale ap partementen. Alle woningen in het plangebied hebben dezelfde stijl en zijn wit geschilderd. In het dorp wordt een centraal marktplein aangelegd met win kels vlak naast het treinstation. Het ontwerp is van het bekende architectenbureau Areas, dat ook plannen ontwierp voor nieuw bouw in Cadzand-Bad. In de directe omgeving werden eerder al het nieuwe zwembad, Lakeside Paradise voor buitenwa tersport op het bestaande meer, een clubhuis, jeugdhotel en jeugd club 't Verzet verwezenlijkt. En inmiddels is ook begonnen met de aanleg van een nieuw golf terrein met 27 holes dat in 2016 opengaat. In de directe omgeving verrijst het futuristische zieken huis en profclub Club Brugge bouwt er een trainings - en oplei dingscentrum voor de jeugd. Een stadsrandbos met fiets- en wandelpaden, speel- en ligwei- den, mountainbikeroutes en paar- deninfrastructuur maakt het plaatje compleet. Een zone in het plan biedt ruimte aan enkele hotels met als primai re functie de organisatie van con gressen. Door de hoge waarde van het vastgoed in Knokke-Heist is in de afgelopen periode veel hotel capaciteit in de badstad verloren gegaan aan projectontwikkelaars voor de omvorming tot dure ap partementen. Dat verlies wordt nu gecompenseerd. De nieuwe wijk wordt aange kleed met veel groen en alle stra ten hebben namen die verwijzen naar kunstenaars die een band hebben met Knokke-Heist, zoals het Keith Haringplein, de René Magrittelaan, de Constant Perme- kelaan en de Henry Van De Velde- laan. Duinenwater zal ook het aanzien van de Natiënlaan, de toegangs weg naar Knokke, compleet veran deren. Het wordt straks een groe ne boulevard. Ook hier worden re sidenties gebouwd in een heden daagse architectuur, die volledig binnen de harmonie van Duinen water valt. Deze appartementen worden verwezenlijkt op geringe afstand van het nieuwe markt- De gedeputeerde was een beetje laat, want de polder op de krui sing van de Margarethaweg en de Reuzenhoeksedijk is al een jaar of twee in gebruik als wandelpark voor inwoners van de Terneuzen- se wijk Othene. Met het officieel opleveren van 'Margaretha III' is de herinrichting van de Margare thapolder afgesloten. Het inrich ten met 'nieuwe natuur' geschied de nog met compensatiegeld voor de tweede verdieping van de Wes- terschelde. De eerste tachtig hectare zijn al leen te beleven vanachter een gluurmuur of tijdens een excur sie van Staatsbosbeheer. De zestig hectare aan de zuidkant zijn voor iedereen (te voet) toegankelijk. Leerlingen van groep 4 en 7 van de nabije Irisschool hielden gister middag 'veldonderzoek' in het park. Marijke Pool van Natuur Zo liet hen door het hoge gras struinen, witte klaver proeven en vooral rondkijken. De kinderen zagen onder meer vlinders ('ik zag een blauwe'), motten, pim- pampoentjes en een slakkenhuis vertelden ze Schönknecht. De gedeputeerde én wethouder Frank van Hulle waren blij met de belangstelling. Nieuwe natuur moet niet achter een hek liggen om van veraf te bekijken, maar als het even kan te voelen en te proe ven zijn, stelde Van Hulle. Staatsbosbeheer hoopt dat de ge meente het zuidelijke deel van de Margarethapolder echt als stads park gaat zien. Het uitkijkpunt op een heuveltje is, vooral door de jeugd, ontdekt als ontmoetings plaats. Als de jongeren hun bier- doppen en chipszakken mee te rugnemen, vindt Staatsbosbeheer dat prima. Boswachter Marijke Lieman was heel blij van een trou we wandelaar te horen, dat ze vaak een plastic zak meeneemt om troep te verzamelen en thuis in de rolemmer te gooien. BIERVLIET - Aannemer BAM We gen is gisteren in opdracht van Waterschap Scheldestromen be gonnen met het aanbrengen van nieuw asfalt op de Hoofdplaatse weg tussen de bebouwde kom van Biervliet en de IJzendijkse- weg bij Nieuwelandsemolen. De berm wordt versterkt met gras- betontegels. Het werk duurt tot vrijdag 13 juni. In het pinkster- weekeinde is de weg wel beschik baar. Tijdens het werk wordt het verkeer omgeleid. De route is in overleg met de dorpsraad uitge stippeld. Fietsers kunnen tijdens de wegwerken gebruik blijven ma ken van het fietspad. RECIOACENOA Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 3 JUNI Bouwwoede in Knokke-Heist Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis ZorgSaam AXEL - De Eerste Zeeuws-Vlaamse Aero Club houdt zaterdag en zon dag op het zweefvliegveld in Axel de Open Zeeuwse Kampioenschap pen Zweefvliegen. Het project Duinenwater moet in 2020 door Frank Gijsel Bouwkranen markeren het silhouet Burgemeester graaf Lippens door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Margarethapolder is gisteren officieel geopend. Gede puteerde Carla Schönknecht knipte met leerlingen van de Irisschool een aantal linten door in een schil derijlijst, die de toegang tot het 'stadspark' vormt. HEIKANT - Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Schilders club, bingo; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: biljarten, sjoelen, welfare,; PHILIPPINE - De Kaaie, 18.00 uur: Wan delvierdaagse; SINT - JANSTEEN - De Warande, 14.30 uur: Sjoelen; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; 18.00 uur: Wandelvierdaagse; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen senioren; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; VOGELWAARDE - 't Celaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62