ZEEUWS-VLAANDI Afval Cargill Sas nog paar dagen buiten bedrijf Taakstraf voor mishandeling 21 Sirenes met test niet te horen almanak Poppodium in Ter- neuzen slaat nieuwe weg in en begint in juli en augustus met discofeesten, elke zaterdagavond. i W DINSDAG 3 juni 2014 TERNEUZEN - Poppodium De Pit in Terneuzen gaat meer voor tieners doen, te beginnen deze zomer met discofeesten op elke zaterdag avond. „Sinds discotheek Joy in Cadzand-Bad dicht is, bestaat daar zeker behoefte aan", denkt Marnix Ruben, vrijwillig program meur bij De Pit. Vorige week werden de resultaten van een enquête onder ruim vier honderd Terneuzense middelbare scholieren gepresenteerd tijdens een debat in het Scheldetheater. Meer dan zestig procent van de deelnemers meldde dat de ge meente ervoor moet zorgen dat 'er meer vrijetijdsvoorzieningen komen'. „Mooi", reageert Ruben van De Pit, „dat sluit goed aan bij wat wij ook willen. Zomers zijn wij altijd wel open. Een grote groep vrijwil ligers komt dan samen in De Pit, maar activiteiten zijn er niet. Dat gaan we komende juli en augus tus veranderen." NABLUSSEN EN OPRUIMEN De Pit zal wel het één en ander moeten overwinnen om jonge ren, van pakweg dertien tot en met zeventien jaar echt binnen te krijgen. Het poppodium is nauwe lijks bekend bij die groep, zo bleek op het jongerendebat. De Pit staat niet op het netvlies bij tieners. Dat heeft voor een deel te maken met een imagoprobleem, beseft Ruben. De Pit draagt nog altijd de erfenis met zich mee van de voor ganger Kalashnikov, dat al dan niet terecht geen al te beste naam had. Het idee bestaat ook dat De Pit met name alternatieve muziek programmeert. De discofeesten in juli en augus tus met commerciëlere muziek en vaste dj's moeten helpen De Pit populairder te maken bij mid delbare scholieren. Los van de beeldvorming zal dat een hele op gave zijn. Ruben wijst op het rookverbod, waar veel meer uit gaanscentra last van hebben, en recent het alcoholverbod tot acht tien jaar. Als tieners echt meer willen in Terneuzen, dan zullen ze er ook zelf een bijdrage aan moeten leve ren, doet Ruben een oproep. De Pit heeft al met al wel zo'n zestig vrijwilligers, maar voor bardien sten, licht, geluid en ook promo tie-activiteiten komt het podium handen tekort. Vorige week, tij dens en na het jongerendebat, meldde zich niemand als vrijwilli ger. Dat viel Ruben tegen, maar hij blijft hoopvol. „Wat niet is, kan nog komen." *s i WESTDORPE - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 21-jarige Serge S. uit Westdorpe veroor deeld tot een taakstraf van 150 uur voor mishandeling. Op 28 april vorig jaar trok hij een snoer rond de nek van zijn (ex-)vriendin strak aan. De offi cier van justitie ging uit van po ging tot doodslag. Dat hij de vrouw ook had gestompt achtte de rechtbank niet bewezen. Tegen S. was een celstraf van achttien maanden (waarvan een half jaar voorwaardelijk) geëist. S. was kwaad, omdat zij zou zijn vreemdgegaan. De 28ste april trof hij haar in Sas van Gent aan in de auto van een vriendin. Toen zij het autoraampje opende, sloeg S. een kabel rond haar nek en trok die aan. De vriendin duwde S. weg en maakte zo een einde aan het incident.. TERNEUZEN - In sommige plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen en elders in Zeeland is maandag geen sire netest te horen geweest. Het mislukken van de maandelijk se test van het luchtalarm heeft, volgens de Veiligheidsregio, te ma ken met een probleem in de com putersoftware. In geval van nood zouden de sirenes het wel doen. Oud papier apartlege flessen in de glasbak. Ze weet het wel en ze is van goede wil. Natuurlijk wil ze haar bijdrage leveren aan een beter milieu, maar het vergt wel wat tijd en aandacht. Met het apart houden van het plastic wil het bijvoorbeeld nog niet zo lukken. Druk, druk, druk ook altijd. Zo wil het ook wel eens gebeuren dat de maaltijd erbij inschiet of uitsluitend bestaat uit een snel opgewarmd soepje uit een plastiek zak. Best lekker. En dan weer snel op pad en aan het werk. Mobieltje? waar ligt dat toch? Als ze haar gsm-nummer met haar vas te telefoon belt, rinkelt er iets in de pedaalemmer. Het mobieltje ligt on der de lege soepzak. Ze zal toch be ter haar afval moeten scheiden. De Pit richt vizier meer op tieners door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Zetmeelfabriek Cargill in Sas van Gent zal pas over 'een paar dagen' weer volledig operationeel zijn, na de felle brand zondagochtend in een pakhuis voor zetmeel. Woordvoerster Gwendoline Ornigg sprak maandag van een nog vrij snelle herstart „Een geluk bij een ongeluk is dat de brand schade voor de operationale activiteiten beperkt is gebleven." Maandag is ge werkt aan het opruimen van de resten van de opslaghal. De brandweer ver richtte nabluswerkzaamheden. De oorzaak van de brand en het schadebedrag zijn nog niet bekend. Cargill zette maandag alles op alles om leveranties aan klanten te waarborgen. Ornigg: „Dat is onze eerste zorg." foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57