24 maanden 50% korting iPhone 4S twv €399,- Sagro houdt inrichting terrein Lewedorp tegen Nu in prijs verlaagd! Toestel van €457 voor 26 BEVELANDEN en THOLEN Dorpstafel Sint-Maartensdijk-Scherpenisse wil samen met inwoners werken aan leefbaarheid in beide kernen. Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc v €19,- Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Het terrein, de voormalige locatie van oliehandel Van den Dries, is eigendom van Sagro. De opstallen zijn gesloopt en de lap grond wacht op invulling met woning bouw. Het is echter niet bekend of en wanneer de huizen worden ge bouwd. Om verloedering te voor komen maakte de dorpsraad een plannetje voor een tijdelijke invul- ling. „Sagro gaf toestemming voor het maken van het plan", zegt voorzit ter Ad Lijmbach van de dorps raad. „We hielden een prijsvraag in het dorp en lieten de ideeën uitwerken door een bureau. Onze verbazing is echter groot dat Sag ro nu opeens de tijdelijke invul ling blokkeert. Daar zijn we toch teleurgesteld over. Sagro geeft ons toestemming een plan te maken, wij steken veel tijd en moeite in het project en vervolgens is de reactie van hetzelfde bedrijf nega tief. Sagro geeft ons geen argu menten. De contacten tussen ons en Sagro verlopen al vrij moei zaam." Volgens woordvoerder Ronald van de Woestijne van Sagro zijn richting de dorpsraad nooit toe zeggingen gedaan. „Wij hebben alleen gezegd dat de dorpsraad een plan mocht indienen. Dat plan werd voorgelegd aan onze di rectie. Dat is gebeurd. Het plan is door de directie afgewezen op grond van ons beleid dat aan der den geen toestemming wordt ver leend op onze eigendommen acti viteiten te ontplooien. Er kleven te veel juridische risico's aan." Had Sagro dat beleid dan niet ge lijk aan de dorpsraad moeten la ten weten? Dan had de dorpsraad zich de moeite kunnen besparen. „Dat was inderdaad een mogelijk heid geweest", reageert Van de Woestijne. „Maar wellicht waren er mogelijkheden het plannetje te realiseren. Die blijken er nu toch niet te zijn. En let wel, wij heb ben niet om het plan gevraagd. Dat deed de dorpsraad op eigen initiatief." SINT-MAARTENSDIJK - Samen de schouders zetten onder leefbaar heid. Dat is het doel van de Dorps tafel Sint-Maartensdijk-Scherpe- nisse. Om inwoners - en andere partijen - in beide kernen te sti muleren over de brug te komen met ideeën wordt het praathuisje op de Haven in Sint-Maartensdijk als ontmoetingspunt ingericht. „Sint-Maartensdijk is een fantas tische kern met fantastische men sen. Maar nu is het tijd om stap pen te zetten om dit ook voor de toekomst te behouden", zet voor zitter Ron van der Graaf het uit gangspunt van de Dorpstafel uit een. Het praathuisje wordt de komen de maanden beetje bij beetje op geknapt, met onder meer een nieuwe vloer, een meterslange Het is tijd om stappen te zetten om dit ook voor de toekomst te behouden dorpstafel en frisse, nieuwe kus sens. Er komt een ideeënbus te hangen en elke eerste zaterdag van de maand, te beginnen zater dag 7 juni, wordt het praathuis omgedoopt tot 'spreekkamer van het dorp'. Op die zaterdagen zijn twee leden van de dorpstafel stee vast tussen ïo.oo en 12.00 uur pre sent om met inwoners te praten over wat er allemaal speelt in bei de kernen. Iedereen kan daar met ideeën, klachten, constateringen of wat dan ook terecht. „Het moet laagdrempelig zijn", geeft Piet Groffen van de Dorpstafel nadruk kelijk aan. En vooral ook: het praathuis als spreekkamer is be doeld voor iedereen. „Het is een mogelijkheid om van gedachten te wisselen, te kijken wat er moge lijk is, eventueel alternatieven te verzinnen en om gezamenlijk tot activiteiten te komen." De Dorpstafel hoopt op deze ma nier mensen te stimuleren de kern samen leefbaar te houden. Daarnaast wil ze iets opbou- wends doen met zaken die anders eindeloos 'rondgonzen' op het dorp. Zoals op dit moment de toe nemende zorg over de gaten die vallen in de straten van Sint-Maar tensdijk omdat bijvoorbeeld bouwplannen op zich laten wach ten. „Misschien zijn er wel dingen op zulke locaties te doen. Ver plaatsbare moestuinen, een trap veldje of wat dan ook. Maar dat moet je wel gemeenschappelijk aanpakken", zegt Van der Graaf. Ooit was het praathuisje de plek waar 'de grijze eminenties' elkaar wisten te vinden, maar door ver huizing en overlijden was het al een tijdje stil aan de Haven in Sint-Maartensdijk. Door - sinds enkele maanden - het praathuis weer dagelijks open te gooien, pro beert de Dorpstafel de ontmoe tingsplek nieuw leven in te bla zen. Het clubje mensen dat elkaar daar regelmatig treft, is gestaag groeiende en datzelfde effect hoopt de Dorpstafel ook te berei ken als het om het praathuis als ontmoetingsplek en broedkamer van ideeën en activiteiten voor de hele gemeenschap gaat. „We moe ten het samen oppakken", zegt Groffen. Van der Graaf: „Dingen die van bovenaf worden opgelegd, stuiten alleen maar op weerstand. Initiatieven die vanuit de basis worden genomen, lukken eigen lijk altijd." IDEtiNBUS i*»«, opm.'Vin^ <>«x« Aory>*"l pMttMftMar* door Frank van Cooten LEWEDORP - Het bedrijf Sagro in Heinkenszand houdt de tijdelijke in richting van een terrein aan de Postweg in Lewedorp met onder meer een schapenweitje en een fietscrossbaantje tegen. Dorpsraad verbaasd en te leurgesteld in afwijzing Sagro voor invulling terrein Postweg Lewedorp Spreekuur in het praathuisje door Esme Soesman Ron van der Graaf, voorzitter Vlnr: Piet Groffen en Ron van der Graaf van de Dorpstafel bij het praathuisje op de Haven in Sint-Maartensdijk, dat elke eerste zaterdag van de maand tot spreekkamer wordt omgedoopt, foto Leo Adriaansen Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 «0,45Pergesprek) vodafone Kiik ook op de website voor aanbiedingen met andere toestellen en abonnementen. Abonnementen sluit je al af vanaf €15,- per maand en altijd in combinatie met een toestel. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30, Actie geldig zolang de voorraad strekt en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54