Italiaanse kampioenen trainen voor Zeeuws WK onderwaterfotografie Wethouder is lidnummer 8000 24 BEVELANDEN en THOLEN SLOEWEC HET CITROEN PREVIEW EVENT Van Beek Nieuw asfalt Van Hogendorplaan Verkeer moet rekening houden met snelheidsbeperkingen en/of tijdelijke omleidingsroutes. F Een beetje meer licht, of eigenlijk zicht, daarentegen zouden Davi no en zijn makker Stefano Proakis gen wel wensen in het water. De Italianen zijn in Zeeland om te trainen voor het wereldkampioen schap onderwaterfotografie, dat hier in 2015 wordt gehouden. Net als hun assistentes Isabella For- fare en Sonia Moreale dragen ze trots het officiële azuurblauwe shirt met de nationale driekleur. Proakis en Davino werden vorig jaar bij het WK in Cuba repectie- velijk tweede en derde. Voorals nog hebben ze een zwaar hoofd in hun kansen straks op het Ne derlandse podium. De Duitsers, Belgen en Nederlanders zijn dit keer volgens hen in het voordeel, omdat ze meer ervaring hebben met fotografie in water als de Oos- terschelde en Grevelingen. „Wij komen uit het noorden van Italië, in de buurt van Triëst en Vene tië", vertelt Davino. „Daar is het zicht onder water vaak ook wat minder dan in het zuiden van ons land. Maar drie meter hebben we toch altijd wel. En dat is hier al leen wanneer het heel goed is, be grijp ik..." Proakis houdt zijn vin gers voor z'n ogen om duidelijk te maken wat er op één van zijn ver kennende duiken te zien was in de Oosterschelde. „Niks! Er zit hier wel meer leven op de vierkan te meter, maar dan is het moeilijk foto's maken. Alleen", zo voegt hij er direct aan toe, „de voorzienin gen zijn geweldig. Een vulstation voor je lucht waar je simpel munt- EF jes in kan gooien! Prachtig!" CITROEN C4 CACTUS DE NIEUWE CITROEN C1 AUTOBEDRIJVEN www.citroenvanbeek.nl Vanavond sluit de weg om 19.00 uur voor het wegfrezen van de oude toplaag. Woensdagnacht wordt de nieuwe asfaltdeklaag aangebracht. Donderdagmorgen om zes uur is de weg weer open. Gedurende de afsluiting is de Troelstralaan tijdelijk opengesteld voor verkeer. Omleidingsroutes worden met borden aangegeven. Winkelcentrum De Spinne, het tankstation en de parkeergarage Erasmuspark blijven bereikbaar. CITROËN C1 HET CITROEN PREVIEW EVENT CITROEN C4 CACTUS Ruim voor de officiële introductie in september haalt Van Beek de nieuwe C4 Cactus naar de showroom. De C4 Cactus is weer een echte Citroën die past in1 de lijn van vernieuwende modellen als de 2CV, Berlingo en de Picasso. Een vernieuwende auto met nuttige technologie en een verrassend design. Maar dat is nog niet alles! Ook hebben we 3 dagen de nieuwe Citroën C1 in onze showrooms. De nieuwe Citroën C1 past helemaal binnen de nieuwe filosofie van Citroën: meer design, meer comfort, meer bruikbare technologie... voor een aanvaardbare prijs! De nieuwe C1 wordt beschikbaar met 3 uitrustingsniveaus: Live, Feel en Shine. Er zijn tevens speciale launch editions verkrijgbaar. Wij organiseren in week 23 (2 t/m 7 juni) een voorintroductie in onze LL bedrijven voor klanten en geïnteresseerden. HEINKENSZAND - Na een voorberei dingstraject van vele jaren gaat het vanaf deze week eindelijk ge beuren. De verdubbeling van de Sloeweg (N62) tussen de A58 en de Westerscheldetunnel. Medewerkers van aannemer Bos kalis beginnen woensdag of don derdag met voorbereidende werk zaamheden. Het gaat bijvoorbeeld om metingen langs het tracé. De aannemer brengt de situatie van alle percelen in kaart en doet on derzoek naar aanwezig kabels en leidingen in de grond. De aansluitingen van de Sloeweg op de A58 en de Bernhardweg worden gereed gemaakt voor de komst van viaducten en andere kunstwerken. De aannemer schoont de omgeving op en rooit bomen. Daarna wordt grond ge stort op de plaats waar viaducten en andere kunstwerken komen. Die grond moet een paar maan den inklinken. De provincie laat de Sloeweg ver dubbelen om het verkeer veiliger en vlotter van Goes richting Gent te laten rijden. De weg is sinds de opening van de Westerschelde tunnel een stuk drukker gewor den. Automobilisten staan regel matig in de file, met name bij de aansluiting Vlissingen-Oost, op het kruispunt Sloeweg-Stoofweg en bij de afrit van de A58. Die op stoppingen veroorzaken weer sluipverkeer in het buitengebied. Een grote verandering is het ver dwijnen van het kruispunt met de Stoofweg. In plaats daarvan komt een ongelijkvloerse aanslui ting bij de Molendijk. Op de dijk wordt een rotonde aangelegd. De dorpsraden van Lewedorp, 's-Hee- renhoek en Nieuwdorp wilden een fietstunnel maar de provincie vindt dat te duur. Voorzitter Ad Lijmbach van de dorpsraad Lewe dorp heeft zijn hoop gevestigd op de meevaller van de Sluiskiltun nel. Deze tunnel is vijf weken eer der klaar dan gepland en pakt dus iets goedkoper uit. „De provincie zal deze meevaller echter willen gebruiken voor de Tractaatweg. Er komt in ieder geval wel een vei lig fietspad." De meeste werkzaamheden vin den plaats op werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur. De weg blijft beschikbaar, maar op sommige plaatsen gelden snelheidsbeper kingen en/of tijdelijke omleidings routes. De weg moet medio 2016 klaar zijn. Vernieuwde op en afritten A58 Camping Stelleplas éét Nieuwe op en afrit A58 Nieuwdorp Verhoogde rotonde voor in- en uitvoegend verkeer Nieuw knooppunt Bernhardweg 4 door Marcel Modde zierikzee - „Koffie, veel koffie graag", smeekt Michele Davino de gerant van zijn Zierikzeese hotel bijna. Jullie nachten zijn zoveel korter. Bij ons wordt het al om acht uur donker. Hier pas na tien uur en om vijf uur was de zon al weer op." Veiliger richting Op onderstaande data kunt u kennis komen maken met de Citroen C4 Cactus en de ^1in 0026 vestigingen. Oudenbosch: Tel. 0165-313944 Roosendaal: Tel. 0165-552688 Bergen op Zoom:Tel. 0164-242050 Vlissingen (Ritthem):Tel. 0118-629955 Uw officiële Citroen dealer voorWüsl-Brabant en Zeeland. GOES - Wethouder sociale zaken en participatie Andre van der Reest is lid nummer 8000 van de Ruilwinkel in Goes. Hij werd gisteren met luister inge schreven in de winkel aan de Couwervestraat. De wethouder kwam weliswaar met lege handen, maar, beloofde hij vrijwilliger Raymond van den Boorn (I): hij komt privé terug met spullen om te ruilen, foto Marcelle Davidse GOES - De Van Hogendorplaan in Goes, de westelijke ontsluitings- weg van de wijk Goese Polder, is vanaf vanavond tot donderdagoch tend afgesloten voor verkeer. De weg krijgt een nieuwe asfaltlaag. door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52