Sta-op stoelen b Lang niet elke Romein molenaar^ 4 BINNENLAND Van student tot schoolbestuurder, iedereen is blij met de plannen voor het mbo van minister Bussemaker. Kurhaus praat over 'uitgebuit' personeel Het Scheveningse Kurhaus wil in gesprek met FNV Horeca over het personeel dat zou wor den uitgebuit en heeft daar over contact gezocht met de bond. Dat maakte het hotel gis teren bekend. Berichten over de slechte behandeling van de werknemers leidden tot zor gen bij RTL, dat vanuit het strandhotel verslag gaat doen van het WK voetbal. Volgens berichten klaagt het personeel over intimidaties, pesterijen en extreem lange werkdagen. Lokale helmplicht voor snorfietser Snorfietsers kunnen worden verplicht van het fietspad af te gaan en een helm op te zetten. Verkeersminister Schultz van Haegen past de wet aan, zodat gemeenten dit lokaal kunnen afdwingen. Amsterdam had om de aanpassing gevraagd om de volle fietspaden aantrekkelij ker te maken voor fietsers. De Fietsersbond is enthousiast, de Bovag spreekt van 'symboolpo litiek'. 'Vloekende' advocaat niet geschorst Advocaat Meindert Stelling uit Alphen aan den Rijn wordt niet geschorst Het verzoek van deken Bas Martens van de Or de van Advocaten om Stelling per direct en voor onbepaalde tijd te schorsen, is gisteren door de raad van discipline af gewezen. De advocaat vloekt en tiert en is niet onafhanke lijk, vindt Martens. Een onmid dellijke schorsing is niet nodig, zegt de raad. Een andere tucht klacht van de deken tegen de advocaat loopt nog. Badr Hari vast op vliegveld in Dubai Badr Hari is aangehouden op het vliegveld van Dubai nadat hij afgelopen donderdagavond in die stad een wedstrijd had gebokst. Na de aanhouding werd hij voor verhoor meege nomen. Dat meldde RTL Boule vard gisteren. „Mijn cliënt is ge hoord over een kwestie die eind 2011, begin 2012 speelde", aldus Bénédicte Ficq, advocaat van Hari. „Hij is na verhoor weer vrijgelaten." SPECIALE LEZERSAANBIEDING hotel Amelander Kaap NIJMEGEN - Met het actieplan Fo cus op Vakmanschap werkt het mbo al enkele jaren aan het verbe teren van de kwaliteit van het middelbaar beroepsonderwijs. Voorstellen van minister Jet Bus semaker (Onderwijs, PvdA) om de mbo-opleidingen beter en aan trekkelijker te maken zijn een wel kome aanvulling op dat actieplan. Maar ze gaat het mbo niet hele maal op de schop nemen. Dat zegt voorzitter Jan van Zijl van de MBO Raad in een reactie op een brief over de vernieuwing van het mbo, die Bussemaker gis teren naar de Twéede Kamer stuurde. De bewindsvrouw bepleit maatre gelen om de opleidingen innova tiever, kleinschaliger en aantrek kelijker te maken. Ook wil ze het imagoprobleem, waar mbo's on der gebukt gaan, aanpakken door de vier niveaus van het mbo een andere naam te geven. „De minister gaat verder met de hervormingen die onder haar voorgangster (Marja van Bijster- veldt, red.) zijn ingezet met Focus op Vakmanschap", legt Van Zijl uit. „Het mbo is druk bezig om de opleidingen te verkorten van vier naar drie jaar en ze intensiever te Bussemaker heeft ideeën waarmee we ons voordeel kunnen doen maken om de concurrentie met de havo te kunnen aangaan." Een van de opvallendste nieuwe voorstellen van Bussemaker is vol gens Van Zijl het excellentiepro gramma. „Het is heel goed dat mbo-studenten meer mogelijkhe den krijgen om uit te blinken en zich te laten zien. Daarom sta ik achter de suggesties om interna tionale uitwisselingen te bevorde ren, studenten in staat te stellen cum laude af te studeren en ze mogelijkheden te bieden aan in ternationale wedstrijden mee te doen." De voorzitter van de MBO Raad toont ook begrip voor het voorstel van de minister om het negatieve imago van het mbo aan te pakken door de opleidingen andere na men te geven. „Alle vier vallen ze onder de noemer mbo, terwijl er toch duidelijk niveauverschillen zijn tussen de vier. Dat is een beetje gek. Ik begrijp dus dat de minister daar iets aan wil doen. Maar over die naamsveranderin gen moet wel goed worden nage dacht. Je kunt zoiets maar één keer doen. Daarnaast is het zo dat de kwaliteit het belangrijkst is voor het imago van een school, niet de naam." Ook John van der Vegt, voorzitter van het college van bestuur van het ROC van Twente, heeft na het bestuderen van de brief van Bus- Moeite met opstaan? Het rommelt in Romeinse krin gen. De aanpak van het afgelopen weekeinde gehouden festival Ro meinen Nu in Nijmegen, kan niet bij iedere liefhebber van de oud heid rekenen op sympathie. De or ganisatoren hadden het festijn een eigentijds karakter gegeven, maar dat stuit een groep 'precie- zen' tegen de borst. Enkelen van hen hebben hun werk voor de Stichting Romeinen.nu daarom beëindigd. Spreekstalmeester Wim van Broekhoven wees een fotografe rende bezoeker zondag terecht. Van Broekhoven zat in zijn outfit van centurion een broodje te eten, maar wilde niet dat dat ver eeuwigd werd. „Kijk maar naar die meneer op die poster, daar is ook veel om te doen geweest." Hij wijst op de Romein met Ipad, een reclame-uiting van de Stichting Romeinen.nu. Woordvoerster Manon Henzen van die stichting bevestigt de tweespalt tussen rekkelijken en preciezen. „Het festival komt voort uit re-enactmentgroepen die zich geheel volgens de Ro meinse tradities kleden en gedra gen. Ze hebben daar studie van ge maakt en willen zo authentiek mogelijk overkomen. Wij willen www.molenaar.nl SCHEVENINCEN AMSTERDAM DEN HAAG HILVERSUM Hotel-Resort Amelander Kaap ligt op het mooie waddeneiland Ameland! Hier kunt u heerlijk tot rust komen en genieten van de natuur op het eiland. Het hotel beschikt over vele faciliteiten, zoals een a la carte restaurant, brasserie, binnenzwembad, sauna, solarium, kinderspeelplaatsen, squashbaan en all-weather tennisbanen. riETCMU A H O T 11 S Hollum, Ameland I Friesland 2 x.overnachting incl. uitgebreid ontbijtbuffet 2 x a la carte lunch 2 x 3-gangen diner Onbeperkt koffie, thee en non-alcoholische dranken Alcoholische dranken* worden geschonken vanaf 17.00 uur Gebruik binnenzwembad en tennisbanen Gebruik van squashbanen tussen 17.00 en 19.00 uur op reservering Gratis WiFi Bier, wijn en dranken uit het binnenlands gedistilleerd assortiment Prijs is Oib.v. verblijf van tweepersonen, exclusief reserveiingskosten (€5 per boeking), tax handling fee (€2 p.p.p n.) en weekendtoeslag (£10 pjt.p.n.j. Geldig van 01-07-2014 b'm 30-09-2014. Boeken? Ga naar: www.hotelamelanderkaap.nl/allin of bel: +31 (0)519 - 554 646 Minister vijlt mbo door Hans Heijt John van der Vegt, ROC van Twente Uw spieren en gewrichten worden dan niet goed belast. Kies voor een sta-op fauteuil voor steun bij het opstaan. S Kies zithouding met afstandbediening y Eén druk op de knop en doe een dutje Verstel uw fauteuil elektrisch Sta-op hulp voor makkelijk opstaan zitten relaxen liggen Gratis uitgebreide brochure? Bel 0800 - 27 40 400 romeinen week door Paulus Smits I De omstreden reclameposter NIJMEGEN - Een Romein met een iPad, of een die een selfie maakt. Leuk zegt de een, kan écht niet, zegt de ander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4