Italiaanse kampioenen trainen voor Zeeuws WK onderwaterfotografie I I I Het dak eraf, nieuw dak erop 24 SCHOUWEN-DUIVELAND HET CITROEN PREVIEW EVENT Van Beek Duizendste passagier buurtbus WANDELTOCHTEN Bestuur wil wandelevenement Zierikzee aantrekkelijker maken door het versnellen van de intocht. F PRAATHUISJE SEROOSKERKE (W) - Buurtbusvere- niging Veere vierde gisterochtend dat de buurtbus Veere duizend passagiers vervoerd heeft. Vaste reiziger Oscar van Kruiningen, die elke dag van Zoutelande naar zijn werk in Serooskerke (W) reist, werd in het zonnetje gezet met een bloemetje uit handen van wethouder Chris Maas. Vol- )E CITROËN C4 CACTUS DE NIEUWE CITROËN C1 AUTOBEDRIJVEN www.citroenvanbeek.nl gens Corina Willeboordse van de buurtbusvereniging is de bus, die sinds juli vorig jaar tussen Veere en Westkapelle rijdt via Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Dom burg, de drukste van Zeeland. „De bus trekt veel toeristen." De twintig vrijwillige chauffeurs rijden eens in de twee weken een dagdeel op de lijn. ZIERIKZEE - Wachten in je school vak op het Havenplein, maar voor al heel lang wachten op de mu ziek en de andere lopers aan de Lange Blokweg. Het is voorbij. De organisatie brengt de gang erin en hoopt daarmee de avondvier daagse van Zierikzee aantrekke lijk te houden. „Het gaat heel langzaam, maar het aantal deelnemers neemt af', zegt secretaris Corine Meeles van de stichting Zierikzeesche Avond vierdaagse. „We zagen onszelf over tien jaar op een leeg Haven plein staan en dus werd het tijd voor een nieuwe impuls. We hoor den het ook van ouders: 'Het duurt allemaal zo lang en de kin deren hebben al drie avonden ge lopen.' Toen hebben we in het bestuur een paar avondjes zitten sparren met elkaar. We hebben besloten de wachttijden eruit te halen." De wandelroute van de laatste avond is omgekeerd. Al snel na de start gaat het richting ziekenhuis. Na acht of vijftien kilometer bena deren de lopers het centrum via de Schouwse Dijk en de Scheeps- timmerdijk. Ouders, grootouders en andere familie kunnen de lo pers aan de Oude Haven opwach ten met snoep en bloemen. De parkeerplaatsen zijn daarvoor vrij gehouden. De deelnemers stop pen niet. De doortocht duurt naar schatting drie kwartier. En dat is wat anders dan anderhalf uur stil staan op de Lange Blokweg. Ook bij de finish op het Haven plein houdt de organisatie de gang erin. Meeles: „Je loopt langs de muziektent, laat je polsbandje Na een paar rondjes sparren besloten we de wachttijden eruit te halen zien en je krijgt je medaille/' Tot vorig jaar voegden zich aan de Lange Blokweg enkele fanfares in de stoet. Ook dat is voorbij. Mee les: „De animo van harmonieën werd minder. Soms hadden we er zes, soms vier. We maken er nu geen gebruik meer van." Met het schrappen van de Blok weg komt het vierdaagsebestuur tegemoet aan een wens van ge meente en Veiligheidsregio. „Met de nieuwe wijk en het sportcen trum wordt de Blokweg steeds drukker. Dat is niet goed voor de verkeersveiligheid en het werd be zwaarlijk deze weg twee uur lang af te sluiten." „Daar komt nog bij"vertelt Mee les, „dat de veiligheidseisen steeds strenger worden. We moes ten voor elke zijstraat een drang hek en een verkeersbegeleider hebben. Er moesten ook mensen zijn om bij een calamiteit één rij baan vrij te maken voor de ambu lance. Zo veel vrijwilligers heb ben we gewoon niet." Meeles: „Na 68 jaar gaat er veel op routine. We hebben eens kritisch naar onze werkwijze gekeken en dat was helemaal niet slecht." Een beetje meer licht, of eigenlijk zicht, daarentegen zouden Davi no en zijn makker Stefano Proakis gen wel wensen in het water. De Italianen zijn in Zeeland om te trainen voor het wereldkampioen schap onderwaterfotografie, dat hier in 2015 wordt gehouden. Net als hun assistentes Isabella For- fare en Sonia Moreale dragen ze trots het officiële azuurblauwe shirt met de nationale driekleur. Proakis en Davino werden vorig jaar bij het WK in Cuba respectie velijk tweede en derde. Voorals nog hebben ze een zwaar hoofd in hun kansen straks op het Ne derlandse podium. De Duitsers, Belgen en Nederlanders zijn dit keer volgens hen in het voordeel, omdat ze meer ervaring hebben met fotografie in water als de Oos- terschelde en Grevelingen. „Wij komen uit het noorden van Italië, in de buurt van Triëst en Vene- tië", vertelt Davino. „Daar is het zicht onder water vaak ook wat minder dan in het zuiden van ons land. Maar drie meter hebben we toch altijd wel. En dat is hier al leen wanneer het heel goed is, be grijp ik..." Proakis houdt zijn vin gers voor z'n ogen om duidelijk te maken wat er op één van zijn ver kennende duiken te zien was in de Oosterschelde. „Niks! Er zit hier wel meer leven op de vierkan te meter, maar dan is het moeilijk foto's maken. Alleen", zo voegt hij er direct aan toe, „de voorzienin gen zijn geweldig. Een vulstation voor je lucht waar je simpel munt jes in kan gooien! Prachtig!" F CU***? CiTROËN C1 HET CITROEN PREVIEW EVENT CITROEN C4 CACTUS Ruim voor de officiële introductie in september haalt Van Beek de nieuwe C4 Cactus naar de showroom. De C4 Cactus is weer een echte Citroen die past in de lijn van vernieuwende modellen als de 2CV, Berlingo en de Picasso. Een vernieuwende auto met nuttige technologie en een verrassend design. Maar dat is nog niet alles! Ook hebben we 3 dagen de nieuwe Citroën C1 in onze showrooms. De nieuwe Citroën C1 past helemaal binnen de nieuwe filosofie van Citroën: meer design, meer comfort, meer bruikbare technologie... voor een aanvaardbare prijs! De nieuwe C1 wordt beschikbaar met 3 uitrustingsniveaus: Live, Feel en Shine. Er zijn tevens speciale launch editions verkrijgbaar. Wij organiseren in week 23 (2 t/m 7 juni) een voorintroductie in onze bedrijven voor klanten en geïnteresseerden. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊKÊÊÊ Op onderstaande data kunt u kennis komen maken met de Citroer C WÊÊUÊÊÊ m onze vestigingen Oudenbosch Tel. 0165-313944 Roosendaal:Tel. 0165-552688 Bergen op Zoom:Tel. 0164-242050 Vlissingen (Ritthem) Tel 0118-629955 Uw officiële Citroen dealer voor West-Brabant en Zeeland. ZIERIKZEE - Het praathuisje op het Bolwerk aan de Nieuwe Haven in Zierikzee is toe aan een nieuw dak. Het oude bleek behoorlijk te lekken. Medewerkers van aannemersbedrijf Quant zijn nog de hele week met het karwei bezig. Zij weten zich verzekerd van een groepje kritische toeschouwers die vanaf het bankje in de zon de werkzaamheden nauwlettend volgen, foto Dirk-Jan Cjeltema Wachttijden uit vierdaagse van Zierikzee door Ton van den Nouweland Corine Meeles, Zierikzee ZIERIKZEESCHE AVONDVIERDAAGSE De avondvierdaagse van Zierikzee wordt van 16 tot en met 19 juni gehouden. Deelnemers ontvangen bij inschrij ving een bandje dat op de slot- avond moet worden getoond. Kaartjes scheuren hoeft niet meer. De inschrijving is voortaan onder De Beuze, omdat dansschool Kra mer gesloten is. Elke dag wordt om 18.00 uur be paald of de tocht doorgaat. De start is telkens om 18.45 uur. Er doen ook hardlopers mee. Zij gaan vóór de wandelaars van start. Woensdag 18 juni voetbalt Neder land tegen Australië. Wandelaars krijgen deze avond dispensatie en behouden dus hun medaillekans. door Marcel Modde ZIERIKZEE - „Koffie, veel koffie graag", smeekt Michele Davino de gerant van zijn Zierikzeese hotel bijna. „Jullie nachten zijn zoveel korter. Bij ons wordt het al om acht uur donker. Hier pas na tien uur en om vijf uur was de zon al weer op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46