FIJN 2 GEZOND Alzheimer Zeeland zoekt collectanten MEE verhuisd Cliënt Jeugdzorg mag meedenken Ook een Fijn Lijf? www.fijnlijf.nl :orting 00 Liooft^zê! Wie wil afvallen, moet meer be wegen en minder eten. Een wonderpil bestaat niet. Maar met slim gebruik van hitte óf juist kou kan het proces onder steund worden. Drink daarbij vooral veel groene thee. Een half jaar hard werken, en je bent 20 tot 25 kilo lichter, zegt Manyee Sinack van Afslankin- stituut Slankzeeland. Bij Slank zeeland in Groede .en Oostburg wordt een tweesporenbeleid ge volgd: bewust eten in combina tie met bewegen. En dat laatste dan op een heel bijzondere manier, in een warmtecap- sule. Die methode werpt al zo'n twaalf jaar vruchten af, verklaart Sinack. De eigenares se van Slankzeeland zet daarbij in op resul taat dat ook op de lange termijn beklijft: „Rigoureus afvallen werkt niet. Klanten kunnen voor minimaal drie maanden een abonnement nemen. Per maand komen ze acht a tien keer oefenen, op een ligbed in een warmtecapsule. Die laat alleen het hoofd vrij; dat blijft dus koel. De warmte capsule wordt opgewarmd tot een kleine 40 graden. De warmte zorgt ervoor dat de spieren niet verzuren en de verbranding optimaal is. De spieren zijn warm en soe pel, met als gevolg dat de zone-gerichte oe feningen - buik, billen, benen bijvoorbeeld - tijdens de training beter verlopen en als prettiger ervaren worden. Het maakt de trainingen ook geschikt voor mensen met reuma, artrose en hernia." De eerste maand is nodig om te wennen aan de oefeningen. Na drie maanden is ie mand gemiddeld 8 kilo kwijt, verzekert Sin ack. „Meestal wordt het abonnement daar na verlengd. Ideaal is een jaar, waarbij je het eerste half jaar naar het streefgewicht toewerkt en de tweede helft bedoeld is om te leren hoe je op dat gewicht blijft. Na een jaar heb je alle feestdagen een keer meege maakt en alle verleidingen leren weer staan; dan sta je steviger in je schoenen." Sinack coacht en geeft voedingsadviezen. „Bewust eten is heel belangrijk: weet wat je eet, wanneer en hoe je eet. Wat doet voe ding in je lichaam? En de psychologische aspecten: ben je een emotionele eter, eet je als je blij bent, of juist als je stress of ver driet hebt? De nazorg is haast nog belangrij ker dan de fase van het afvallen. Het gaat er om dat je niet in oude patronen vervalt." Afslankpraktijk FijnLijf in Middelburg heeft ook die insteek: gewicht verliezen - in dit geval met een eiwitrijk dieet - én coaching om te zorgen dat het gewicht eraf blijft. Maar ook als het lukt om gewicht te verliezen, kunnen er nog 'probleemzones' overblijven met plaatselijke vetophoping. Die gaat eigenaresse Sacha Pieters te lijf met kou (LipoFreeze) en een diepgaande vet- en bindweefselmassage (endermolo- gie). Endermologie heeft een tijdelijk ef fect en verbetert cellulitus, vetophopingen en een slappe huid. Lipofreeze biedt een permanente oplossing voor plaatselijke vet ophoping. Pieters legt uit hoe het in zijn werk gaat: „Eerst kijken we waar de pro bleemgebieden zitten. Veel mensen komen voor de buik, de binnenkant van de dijen, de heupen; mannen vaak voor buik en rug. Daarna begint de behandeling. Daarbij ge bruik ik een apparaat, de LipoFreeze, dat op je huid gezet wordt en die samen met het onderhuidse vet omhoog zuigt. De be handeling duurt drie kwartier tot een uur. In de eerste vijf minuten wordt de huid ver warmd om collageen aan te maken, daarna begint het koelen. De vetcellen worden daarbij vernietigd in een proces dat cryo-apoptosis heet. Ze kristalliseren en sterven. In de zes weken die volgen, voert het lichaam ze af, dan doen we de tweede behandeling. Zes weken daarna kun je het blijvende resultaat zien. Na één behande ling ben je zo'n 22 procent van de vetcellen kwijt, na twee behandelingen is de vetlaag twee tot zes centimeter dunner." Pieters vergelijkt het met liposuctie: „Met LipoFreeze kun je het lichaam net als met liposuctie een mooiere vorm geven. Alleen is liposuctie een echte operatie waarbij met een dikke naald in de onderhuidse vet lagen gewoeld wordt om het vet te kunnen afzuigen. Dit is een veel elegantere en min der ingrijpen.de oplossing om van plaatselij ke vetophoping af tekomen, en bovendien pijnloos." Omdat LipoFreeze maximaal twee - in uit zonderlijke gevallen drie - keer mag wor den toegepast, drukt Pieters haar cliënten op het hart om op gewicht te blijven, zodat er geen nieuwe probleemzones ontstaan. Pieters: „Alles draait daarbij om evenwicht tussen de opname van voedingsmiddelen en energieverbruik. En ook wel om wat achter een voedingspatroon schuilgaat: waaróm eet iemand te veel, of verkeerd? Is het onwetendheid, of spelen er psychische problemen mee? Daar kijk ik naar, als coach." Eén ding is zeker: een wonderpil om af te vallen is er - vooralsnog - niet. Peter Gruys van De Rode Pilaren heeft in de 25 jaar dat hij in het drogisterijvak zit, nog maar drie Fijnlijf afslankprakfijk Moordpoortstraat 17 - 4331RP Middelburg Tel. 0118 - 639259 - Mob. 06-244 34780 - E-maii: info@fiiriiiif.nl Vetcellen te lijf met eiwitrijk Alzheimer Nederland is dringend op zoek naar vrijwilligers voor de collec teweek in Zeeland, van 3 tot en met 8 november. Eén op de vijf mensen loopt kans door dementie getroffen te worden. Het aantal patiënten neemt de komende jaren door vergrij zing snel toe. Alzheimer, een van de vormen van de mentie, is hard op weg de grootste en meest kostbare ziekte te worden in Nederland. Patiënten verliezen gelei delijk hun geheugen, identiteit en emoties. Wat begint met vergeetach tigheid leidt uiteindelijk tot totale ont reddering en tot de dood. Alzheimer is - nog - niet te stoppen. Meer onder zoek naar oorzaken en oplossingen is noodzakelijk om Alzheimer te kunnen overwinnen. Daarvoor is veel geld no dig. Wie zich als collectant wil opge ven, kan contact opnemen met Marti- ne Riske, regiopromotor collecte. Tel. 06-57590349 of mail: m.riske@alzheimer-nederland.nl Lees meer over Alzheimer en het werk van de stichting op www.alzhei- mer-nederland.nl MEE Zeeland (ondersteuning mensen met een beperking) heeft haar voor deur verplaatst naar de Porthos loket ten in Middelburg en Vlissingen. Ook inwoners van de gemeente Veere kun nen voortaan terecht bij Porthos Vlis singen, op het Pablo Picassoplein 126 (9.00-13.00 uur) en Porthos Middel burg aan de Sint Sebastiaanstraat 12 (13.00-17.00 uur). Telefoon MEE Zee land op Walcheren: 0118-432000. De Cliëntenraad van Bureau Jeugd zorg Zeeland (BJZ) zoekt nieuwe le den. De Cliëntenraad praat mee over het beleid van BJZ. Verder behartigt zij de belangen van de cliënten en geeft de directeur/bestuurder advies, ledereen die betrokken is bij de hulp en begeleiding van Bureau Jeugdzorg Zeeland komt in aanmerking voor de Cliëntenraad, maar BJZ hoopt vooral 16- tot 23-jarigen te vinden. Op 17 juni (Middelburg) en 24 juni (Terneu- zen) houdt de Cliëntenraad een bij eenkomst voor iedereen die meer wil weten over de cliëntenraad en even tueel lid wil worden. Aanmelden kan via clientenraad@bjz-zeeland.nl. Kijk voor meer informatie op www.bjz-zee- land.nl/clientenraad. Manyee Sinack geeft bij Slankzeeland in Groede en Oostburg 'zonegerichte' oefeningen in een warmtecocon. foto Peter Nicolai AFSLANK PRAKTIJK lUU,n5 ur "fvitwfcc. Kijk voor de voorwaarden op de website. door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38