Winnende duif van Gijs Baan houdt zich uitstekend aan het spoorboekje 32 SPORT EK REINING Western-ruiter Paul Minnaar mag in juli als enige Zeeuw meedoen aan het EK reining in het Franse Le Pin. MIDDELBURG - Het kwam als een volslagen verrassing. Zaterdag kreeg Paul Minnaar te horen dat op de site van de Dutch Reining Horse Association stond vermeld dat hij zich gekwalificeerd had voor de EK reining in het Franse Le Pin. „Ik had net een paar maan den geleden een stapje terug ge daan", aldus de Middelburgse paardentandarts. „Maar de bond kijkt naar de periode mei 2013 tot mei 2014. En in 2013 heb ik nog twee wedstrijden gereden waarin ik tweede werd. De punten die ik daar heb gehaald, waren genoeg voor kwalificatie." Desalniettemin was het een aan gename verrassing. „Geweldig toch? Zo'n beetje alle Europese landen doen mee. Je rijdt daar met de top van de wereld. Het is gaaf om tussen dat geweld te rij den. Een hele ervaring. Door druk te in mijn praktijk en die van mijn vrouw stond reining even op een laag pitje, maar nu wil ik op het EK gaan vlammen." In het tegen Parijs aan liggende Le Pin zal Minnaar uitkomen met zijn ruin Chics Whizkid. „Dat vind ik ook zo leuk hieraan. Chics Whizkid is een Quarterhorse van negen jaar oud die ik al heb vanaf dat ie ruim twee jaar was. Toen hij drie was ben ik hem zelf gaan inrijden. Dus het is een helemaal door mezelf getraind paard." Trainen doet de Middelburger te genwoordig met zijn vrouw, Nym- pha. „Sinds zij me traint gaat het een stuk beter. Zij heeft een jaar of vijf geleden al eens meegedaan aan een EK. Dus ze weet van de hoed en de rand. We trainen vijf keer per week en vullen elkaar goed aan." Minnaar komt uit in de categorie rookie professional. „In die klasse doen, denk ik, zo'n veertig a zestig combinaties mee. Ik hoop bij de eerste twintig te eindigen. Dat is realistisch. Elke plek hoger is mee genomen", beredeneert Minnaar, die stiekem hoopt op beter. „De combinatie heeft zeker potentie, maar bij zo'n wedstrijd moet alles een beetje meezitten. Want als je paard bijvoorbeeld uitslaat, dan kan je net zo goed gelijk afstappen en je paard gaan douchen." WAT IS REINING VOLGENS DE NHRA? Hij had zich acht tellen misre kend want de jaarlingduivin zat om 14.25,08 uur in de klok. Daar mee had de duivin de 410 kilome ter met matige noordenwind met een snelheid van 1207 meter per minuut overbrugd. ,,'s Morgens had ik nog telefo nisch contact gehad met collega Piet Borremans in Oost-Souburg. We hadden wat gerekend met als uitkomst dat we rond half drie duiven moesten hebben om mee te tellen. Ik zei op goed geluk Vijf minuten voor half twee'. Laat mijn krasduivin zich om vijf voor half twee boven de Middelburgse Schouwburg in het luchtruim melden. Als een streep knalde hij acht seconden later naar binnen. Dan is het afwachten, maar je weet wel dat het een vroege is. Ik had ook al contact gehad met col lega Henk Mookhoek in Breskens. Die had om zestien minuten over twee zijn eerste geklokt. Toen was het weer rekenen geblazen." Baan had voor dit concours zijn doffers en duivinnen op totaal we duwschap ingekorfd. De winnen de duif was de vijftiende geteken de. Een duif die tot nu toe zijn prijsjes pakte maar nog nooit in de top vloog. Het was zijn zesde provinciale winst. Als mooiste van die zege's is de winst op Moulins „ergens in de vorige eeuw" op zijn netvlies blijven hangen. Toen nog in com binatie met Dick Beekman. Baans favoriete diciplines zijn de dag- en overnachtfond, maar: „ik doe alle disciplines graag. Ook het sprintwerk op de vitesse en de midfond. Winnen blijft leuk", al dus de man die als voetballer een meer dan modaal speler was bij Middelburg in hun topjaren. In de duivensport schopte hij het in 2012 al tot Generaal van Zee land. Naast de provinciale winst van Baan bleven ook de uitslagen van Danny de Voogd uit Yerseke (zeven in de top tien in Samen spel 5) en de combinatie Traas uit Nieuwdorp (zes in de top tien in Samenspel 4) niet onopgemerkt. Komend weekeinde staan Morlin- court (vitesse) en La Souterraine (dagfond) op de kalender. Lentink wint twee keer met Aruba Doelman Matthew Lentink, inwoner van Nieuwdorp en speler van w Goes, heeft met Aruba de eerste twee kwalificatiewedstrijden voor de Caribbean Cup ge wonnen. Afgelopen week einde werden zowel de Turks- en Caicoseilanden (ï-o) als de Britse Maagden eilanden (7-0) opzij gezet. Lentink stond alleen bij de tweede wedstrijd onder de lat Aruba kan vandaag tegen Frans-Guyana een plek in het hoofdtoernooi van de Ca ribbean Cup afdwingen. Cubs Oemoemenoe halen kwartfinale De cubs van de Middelburg se rugbyclub Oemoemenoe hebben tijdens het Neder land kampioenschap Sevens de kwartfinale gehaald. Het Walcherse team werd eerste in de poule na winst op Haarlem/AAC (14-12) en RFC Gouda (31-5) en een ne derlaag tegen Utrecht RC (14-24). In de kwartfinale verloor het Middelburgse team met 14-19 van ARC uit Amstelveen. Castricum RC werd eerste tijdens het NK in Amsterdam na winst op Bassets/BSN uit Den Haag. De Middelburgse cubs had den zich vorige week als groepshoofd geplaatst. Van der Meet treft Kerkhove De tennissters Angelique van der Meet (De Lobbelaer) en Lesley Kerkhove (Zand- voort) spelen vandaag tegen elkaar in de eredivisie ge mengd. Hun wedstrijd in Zevenbergen begint om streeks 12.00 uur. De twee zijn de kopvrouwen bij hun teams. Na vijf van de zeven regulie re speelrondes staat het Zevenbergse De Lobbelaer bovenaan, terwijl Zandvoort gedeeld derde is. Beide ploe gen hebben grote kans op de play-offs van komend weekeinde. De Lobbelaer verdedigt dan op eigen ter rein de landstitel. Zowel Van der Meet als Kerkhove won tot nu toe drie van de vijf enkelpar tijen. Wegracer De Jonge blesseert zich bij val Wegracer Jordy de Jonge uit Heinkenszand heeft bij wedstrijden op het circuit van Zolder een scheurtje in zijn sleutelbeen opgelopen. Tijdens de tweede kwali ficatierace maakte de zes tienjarige coureur een fout je en werd hij van zijn mo tor geworpen. Het liefst had De Jonge nog meegedaan aan de echte wedstrijd die meetelde voor de het Duit se IDM kampioenschap, maar artsen raadden hem dat af. Een EK als verrassing door Willem Adriaansens Paul Minnaar doet een slidingstop met Chics Whizkid. foto PZC Reining is het best aan te duiden als Westerndressuur. De ruiters rijden een vooraf be kendgemaakte proef. Er zijn tien proeven, patterns genoemd. Alle patterns zijn opgesplitst in ze ven of acht manoeuvre-groepen. De paarden moeten de proef lo- pen zonder een vorm van verzet. Voor elk teken van verzet volgt puntenaftrek. Reining wordt doorgaans gedaan met Quarterhorses; korte, gedron gen paarden met een sterke ach terhand die speciaal voor reining worden gefokt 70 Bij aanvang van een reining-wedstrijd heeft de combinatie zeventig punten. Per manoeuvre worden er door de vierkoppige jury punten bijgeteld of afgetrokken. door Fred Rabout OOSTBURG - Gijs Baan had het za terdag knap uitgerekend. Wou één van zijn 27 ingekorfde duiven het provinciaal midfondconcours van uit Lorris winnen, dan moest hij vijf voor half twee aan de Middelburg se Leliestraat op de klep vallen. Daar zat de 55-jarige Gijs met zijn supporters te wachten. UITSLAGEN DUIVENSPORT Lorris. Samenspel 1 (1199 m/m): 1. H. Mookhoek &Zn, 2,3,5,9. Comb, de Wever, 4. R. van Hee, 6. H. Calon, 7. T. de Jonge, 8. M. Buijsse, 10. J. de Smet. Samenspel 2 (1207 m/m): 1. Comb, de Mul/Vermeirssen, 2. Comb. Moes/van Alphen, 3,9. Comb. Roegiest/de Visser, 4. PP. De Poorter, 5,6,7,8,10. Gebr. Scheele. Samenspel 3 (1185 m/m): 1. W. Geers, 2. R. van Hijfte, 3. C. Koe ne, 4. J. van Goethem, 5,10. A. de Meyer, 6. A. Schuren, 7. A. Thijs&Zn, 8. J. Verheyden, 9. Ge br. Van Beveren. Samenspel 4 (1206 m/m): 1,2,4,5,8,10. Comb. Traas, 3. Hans de Vos, 6. W. Segboer, 7. Joh. van 't Westende, 9. Comb, de Kooning. Samenspel 5 (1183 m/m): 1,2,3,4,5,6,10. D. de Voogd, 7. P. Neels, 8. L. van Wallenburg, 9. M. van Iwaarden. Samen spel 6 (1177 m/m): 1,2,6. CM. Groenleer, 3. comb. v.d. Berge, 4. C. Moeliker, 5. D. Noom, 7. D. Vaders, 8. A. Havermans, 9. comb. Fonteyne/Walpot, 10. A. Capelle. Samenspel 7 (1207 m/m): 1,10. G. Baan, 2. JM. Daane, 3. Comb. Antheunisse, 4. A. Stroo, 5. Comb, de Ridder, 6. P. Borremans, 7,8. Comb. Huige/Schotanus, 9. H. Melis. Provinciaal Lor ris: 1. G. Baan, 2. JM. Daane, 3. Comb, de Mul/Vermeirssen, 4,10. Comb. Traas, 5. Comb. Antheunisse, 6. Comb. Moes/van Alphen, 7. Comb. Roegiest/de Visser, 8. PP. De Poorter, 9. A. Stroo. TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, vierde ron de: Petkovic (Dui/28) - Bertens (Ned) 1 -6 6-2 7-5, Halep (Roe/4) - Stephens (VSt/15) 6-4 6-3, Errani (lta/10) - Jankovic (Ser/6) 7-6 (5) 6-2, Koeznetsova (Rus/27) - Safarova (Tsj/23) 6-3 6-4. MIDDELBURG MIDDELBURG ZEVENBERGEN ZOLDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32