Rugnummers bekend Kiki Bertens raakt de regie kwijt SPORT 31 Bondscoach Van Gaal vindt dat aanvaller en middenvelder anders moeten spelen dan in oefeninterland tegen Ghana. örnsil SANTPOORT - In de nabespreking van de oefenwedstrijd tegen Gha na spaarde bondscoach Louis van Gaal z'n grote jongens niet. Robin van Persie moet minder arbeid verrichten en Wesley Sneijder moet meer als middenvelder gaan spelen. Zie hier twee verbeterpun- ten voor de wedstrijd van morgen tegen Wales. Het is een opvallend gegeven, maar zelfs spelers met een Cham pions League op zak en een WK-finale in de benen, moet je als coach af en toe bijsturen. Ook als ze al bijna dertig jaar zijn en bij clubs als Ajax, Real Madrid en Inter zijn geschoold. Gedreven door enthousiasme dacht Wesley Sneijder zaterdag bij zijn eerste optreden in het nieuwe systeem van Oranje meer als aanvaller dan als middenvelder. „Blijkbaar heeft hij het voor zich zelf anders uitgelegd en gedacht dat hij in het 3-4-3 bij de aanval lers hoorde", aldus Van Gaal. „Maar hij moet daar natuurlijk niet staan. Wesley is de passer. Als hij voorin op één lijn met Rob ben en Van Persie gaat spelen, kunnen we op het middenveld nooit een mannetje meer creë ren." Gisteren op de training vulde hij het volgens Van Gaal al een stuk beter in. „Hij was het ook met me eens en vond het heerlijk op die plek", aldus Van Gaal. Ook zijn aanvoerder Van Persie moet in het veld anders gaan lo- FIFA WORLD CUP pen, vindt Van Gaal. Minder, wel te verstaan. „Robin heeft teveel ar beid verricht. Hij liep constant achter de backs van Ghana aan en dat hoeft helemaal niet. Die adem komt hij aanvallend dan tekort", zegt Van Gaal. „Als hij de ruimtes voorin een beetje dichtloopt, ben ik al tevreden." En zo ziet Van Gaal op weg naar de laatste oefenwedstrijd voor het vertrek van donderdag naar Brazi lië nog voldoende verbeterpun- ten. „Ik heb bij deze groep de on dergrens al gezien, de bovengrens nog niet", vindt hij. „Ik weet nog niet precies wat we kunnen, maar ik verwacht wel dat we steeds be ter worden." Van Gaal was van plan was om te gen Wales in dezelfde formatie als tegen Ghana te spelen. Maar een hamstringblessure bij Jona than de Guzman zit dat voorne men in de weg. Overigens raakte ook Jordy Clasie geblesseerd. De middenvelder van Feyenoord liep een kneuzing bij een enkel op.. Van Gaal zal ook het concept aan passen, want 5-3-2 wordt in Am sterdam 4-4-2, omdat de verwach ting is dat Wales maar met één spits gaat spelen. „En dan schuift Daley Blind door naar het middenveld", zegt Van Gaal. „Dat is ook het voordeel dat hij daar staat. Omdat hij eigenlijk middenvelder is, kunnen we in een wedstrijd van systeem veran deren." SANTPOORT - Louis van Gaal heeft de rugnummers voor de spelers in zijn WK-selectie vrijgegeven. De basisploeg van het oefenduel van zaterdag tegen Ghana kreeg nummer 1 tot en met 11. „Natuurlijk zeggen die nummers iets", stelt Van Gaal. „Achter alles wat we doen zit een gedachte. Maar in de aanloop naar het toer nooi kan er veel gebeuren." Zo was Michel Vorm zaterdag tegen Ghana de tweede doelman. „Daar om heeft hij nummer 22 en Tim Krul nummer 23", aldus de bonds coach. „Maar we kijken naar het mo ment. Dus zoiets kan vandaag of morgen anders zijn." Jasper Cillessen heeft nummer 1 op zijn rug. Ron Vlaar heeft num mer 2, Stefan de Vrij 3, Bruno Mar tins Indi 4, Daley Blind 5, Jona than de Guzman 6, Daryl Janmaat 7, Nigel de Jong 8, Robin van Per sie 9, Wesley Sneijder 10 en Arjen Robben 11. Paul Verhaegh heeft nummer 12, Joël Veltman 13, Te rence Kongolo 14, Dirk Kuijt 15, Jordy Clasie 16, Jeremain Lens 17, Leroy Fer 18, Klaas-Jan Huntelaar 19, Georginio Wijnaldum 20, Memphis Depay 21, Michel Vorm 22 en Tim Krul 23. Nuytinck stapt over naar Alphense Boys Erwin Nuytinck, afkomstig uit Wolphaartsdijk, speelt volgend seizoen bij zondag-eersteklas ser Alphense Boys. De twintig jarige Bevelander zegt het prof voetbal daarmee (voorlopig) vaarwel. Nuytinck stond de afgelopen seizoenen onder contract bij Excelsior, maar kwam daar me de door blessures nauwelijks in actie. Eerder voetbalde hij bij RBC Roosendaal. Geen 'buitenlanders' WK-selectie Rusland Rusland reist af naar het WK voetbal in Brazilië zonder spe lers die in buitenlandse compe tities uitkomen. De Italiaanse bondscoach Fabio Capello koos voornamelijk voetballers van Dinamo Mos kou, Zenit Sint Petersburg (ie der zes) en kampioen CSKA Moskou, dat met vijf spelers is vertegenwoordigd. Oranje oefent in volle Arena tegen Wales Het Nederlands elftal oefent morgenavond in een volle Are na tegen Wales. De KNVB heeft al 49.000 tickets voor de laatste oefeninterland in de aanloop naar het WK verkocht. De bond verwacht de overige 2000 tickets ook aan de man te brengen. Het duel wordt geleid door de Turk Bülent Yildirim. Henk Ottens trainer Philippine Henk Ottens is komend sei zoen de nieuwe trainer van voetbalclub Philippine. Bij de zondag-derdeklasser volgt de Aardenburger de onlangs ont slagen Nico Knol op. Ottens werd dit seizoen ontsla gen bij Terneuzen. Na de degra datie uit de tweede klasse is de ze ploeg komend seizoen tegen stander van Philippine. Onderzoeksrapport Qatar na WK klaar Het onderzoek naar omkoping bij de toewijzing van het WK voetbal van 2022 aan Qatar zal pas na het WK in Brazilië klaar zijn. De Amerikaanse jurist Garcia laat dat op de website van de wereldvoetbalbond Fifa weten. Garcia leidt het onder zoek. Hij wil het 9 juni afron den. „Daarna stellen we een rapport op dat we zes weken la ter voorleggen aan de Arbitra ge Commissie", aldus Garcia. Schmelzer, Volland en Mustafi vallen af De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft Marcel Schmelzer, Kevin Volland en Shkodran Mustafi geschrapt uit zijn defi nitieve selectie voor het WK. Christoph Kramer, Erik Durm en Matthias Ginter maken wel deel uit van de ploeg die naar Brazilië gaat. Ze debuteerden allen pas dit jaar in 'die Mann- schafT. Suarez terug op trainingsveld Luis Suarez is weer op het trai ningsveld verschenen bij de voetbalploeg van Uruguay, een kleine twee weken na een knie-operatie. Hij zal morgen nog niet in actie komen in het oefenduel met Slovenië. Naar verwachting is hij fit voor het eerste WK-duel van Uruguay, met Costa Rica op 14 juni. Jeugdbowlers sterk op Dag Kampioenen Lindsay Paling van bowlingver eniging Middelburg is in Lei derdorp op de Dag der Kam pioenen bij de meisjesjunioren op de tweede plaats geëindigd. In dezelfde klasse werd Elvira de Weerdt van BV Goes vierde. Op het toernooi voor de beste jeugdbowlers van Nederland werd Brent de Ruiter van Mid delburg bij de pupillen zesde. De laatste pagina die zodoende be schreven werd, was die van de vierde ronde. Een bladzijde die eindigde met 6-1 2-6 5-7. Niet al leen was er een hoofdrol wegge legd voor Bertens - op het centre court nota bene, de baan waarop ze nooit eerder tijdens een major speelde. Het andere personage waar het om draaide heette Andrea Petkovic. Een geboren Bosnische van 26 jaar met de Duit se nationaliteit. Een verwoed le zer van het werk van Goethe, Nietzsche, Sartre en Camus. Maar in de eerste plaats een speelster die vorig jaar na de mislukte kwa lificatie voor de Franse Open met de gedachte speelde er de brui aan te geven. Motivatieproblemen kende Ber tens niet, maar begin dit jaar moest ze na een enkeloperatie op een bevestiging wachten dat in haar toch echt een speelster van kaliber schuilt. Op Roland Garros volgde het bewijs van haar poten tie. Het overleven van de kwalifi caties bleek een peulenschil. De eerste twee ronden worstelde Ber tens weliswaar met haar vorm en vocht ze tegen vermoeidheid, maar in de derde omloop ging ze los. Ook gisteren leek ze ontke tend. Petkovic, die afgelopen weekeinde nog met buikgriep kampte, werd met een gevarieerd repertoire - van scherpe returns en verwoestende winners tot sub tiele dropshots en dodelijke vol leys - tot speelbal gedegradeerd. Alleen: Bertens verslapte aan het begin van de tweede set, waar door ze haar tegenstandster terug in de wedstrijd liet komen. Die te rugval wreekte zich. Uiteindelijk stond ze de regie af, nadat ze in de beslissende akte nog wel een achterstand van 4-2 naar een voor sprong van 5-4 had omgebogen. Nadat Bertens in de kleedkamer een traantje had gelaten, overheer ste toch de tevredenheid. „Ik heb laten zien dat ik op dit niveau meekan, dat een kwartfinale in een grandslamtoernooi haalbaar is", aldus de revelatie, die bij winst de laagst geklasseerde 'qua lifier' (148e) bij de laatste acht in de vrouwenhistorie van het Fran se Open zou zijn geweest. „Zeker zoals ik in de eerste set speelde. Ik ging voor de aanval, was agressief en maakte bijna geen fouten. Mis schien was het wel een van m'n beste sets ooit. Als ik dat vaker laat zien, blijft het niet bij deze ene keer dat ik zover kom." DINSDAG 3 JUNI 2014 Ook Van Persie en Sneijder leren bij door Leon ten Voorde ALPHEN AAN DEN RIJN MOSKOU AMSTERDAM MIDDELBURG ZURICH BERLIJN MONTEVIDEO MIDDELBURG door Marco Knippen PARIJS - Het script dat Martin Ver kerk in 2003 op Roland Garros schreef, leek het scenario te zijn dat Kiki Bertens elf jaar na dato wil de overschrijven. Het draaiboek van destijds liet zich echter niet ko piëren. De inkt van de pen van de laatst overgebleven Nederlander in het enkelspel droogde gistermid dag op. I Kiki Bertens verloor na een fantastische eerste set toch nog van Andrea Petkovic. foto Henk Koster/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31