ZEELAND 29 Die ronde wand biedt een mooie vloeiende beweging en geeft geborgenheid kop van Schouwen. In de verkennende gesprekken tussen architect en opdrachtgever konden meteen en kele uitgangspunten worden vastgesteld. Een licht, transparant huis, natuurlijke materialen en veel con tact met de tuin. Geen verdieping - al het wonen moest op de begane grond worden gesitueerd. De ronde achterwand van de woning kwam al met een op de eerste tekeningen tevoorschijn. De architec- te: „Die wand is een mooie vloeiende beweging en geeft geborgenheid. Je geeft ermee aan dat je in de na tuur staat. Ik heb de wand aan de buitenkant met half ronde eikenhouten stammetjes bekleed. Het viel nog niet mee om die te krijgen: het zijn geen gestripte bo men, maar uit bomen gezaagde houtdelen. Het hout is onbehandeld en wordt dus grijs." Het idee om de woning in haar geheel op te tillen sluit aan bij de wens om ruime veranda's te creëren. Binnen en buiten lopen in elkaar over. De overstek ken zijn soms drie meter breed, je zit er droog en in de zomer geven de luifels aan alle kanten ruime af scherming van de zon. Met vrijwel volledig glazen wanden aan de oost-, zuid- en westgevel is dat vol gens Nicole geen overbodige luxe. Het ontwerp be staat uit een glazen volume dat door een liggende u-vorm wordt omslotenals het ware de kaft om een boek. Woonkamer op de ene kop, slaap- en bad kamer op de andere kop, keuken, eetkamer en zit-werkhoek in het verbindende lange deel daartus sen. In het hart van de ronde wand is de voordeur gesitueerd met daar achter een hal, waaraan nog eens twee slaapkamers, een tweede badkamer en een toilet grenzen. De slaapkamers liggen aan de noordkant en zijn - zeker vergeleken met de andere ruimtes - van kleine ramen voorzien. Om alle horizontale lijnen te breken, zijn er in de glazen wanden vier natuurstenen verticale elemen ten aangebracht. Twee doen dienst als schoorsteen, in de derde is een keukenkast verwerkt, in de vierde een wastafel. „We hebben voor een gemêleerde kwarts-natuursteen gekozen, met verschillende kleuren en grijstinten. Zo geven die elementen ook warmte aan het huis." In het glazen volume staan alle leefruimtes in open verbinding met elkaar. De woonkamer loopt om de hoek over in de keuken, waarna de ruimte met eetta fel volgt. De keuken is voorzien van een spoeleiland, waaraan ook een tafel met krukken is gekoppeld. Het keukendeel is betegeld, de overige ruimte is van een lamelparket voorzien. Handig met het oog op de vloerverwarming. De warmtepomp met aardwarm te geeft het huis een duurzaam karakter. Bovendien kan er 's zomers met die installatie worden gekoeld. Het plafond lijkt gestuct. „Maar het is gewoon be hang", zegt Nicole. „Dat gaf meteen een groot voor deel bij de bekleding van de gebogen noordwand. Stuc zou daar lastig zijn geweest, behang liet zich op het plaatmateriaal van die wand goed verwerken." Bureau LUX heeft met de vakantiewoning 'het boek' meteen een eigen definitie van het begrip transpa rant gegeven. Zelfs in droge cijfers wordt de band tussen binnen en buiten duidelijk: de binnenruimte beslaat 200 vierkante meter, de veranda omvat 115 vierkante meter. We staan op de veranda, op de hoek waar de twee schuifpuien zorgen dat de tuin in de woonkamer kan worden beleefd. De architec- te: „Voor mij was dit een droomopdracht." DINSDAG 3 JUNI 2014 lezen als een boek Vakantiewoning in Westenschouwen: licht en transparant, natuurlijke materialen en veel contact met de tuin. foto's Mechteld Jansen In de punt schuiven twee glaspuien tegen elkaar. Architect Nicole Bemer. Natuursteen geeft warmte aan de woning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29