Een tweede huis dat eruit ziet als een boek. Een sprookje? In Westenschouwen is zo'n vakantiewoning in het echt te zien. Een vorm van transparante architectuur, die haar draai vindt aan de Zeeuwse kust. 28 ZEELAND ARCHITECTUUR Steengoed is een serie over architectuur in Zeeland. Deze krant publiceert dertien dinsdagen lang gesprekken met architecten over recente projecten. Vandaag aflevering 10: architect Nicole Bemer van Bureau LUX in Amsterdam over de door haar ontworpen nieuwe vakantiewoning in Burgh-Haamstede. Omroep Zeeland zendt elke dinsdag een aflevering uit van de door programmamaker Rebecca van Wittene en architect lohan de Koning opgezette televisieserie Steengoed. In juni volgt de verkiezing van het mooiste gebouw in Zeeland. Je kunt je vakantieonderkomen naar eigen maatstaven kiezen. Een tent, vooruit, voor de happy few en de natuurvorsers. Een houten keet, zeg maar vier planken wanden met een dak en een deur, voor de krappe beurs. Wie iets meer te besteden heeft, kan echt naden ken over locatie en bouwwerk. Van die laatste categorie vinden we een voorbeeld in een woonwijk bij Burgh-Haamstede. Een deel van een dubbel perceel dat jarenlang de bestemming tuin had, werd enkele jaren geleden alsnog als apar te kavel in de verkoop gedaan. Dat was een uitgele zen kans voor nieuwe rustliefhebbers om een uitge lezen bouwlocatie aan de Schouwse kust te bemach tigen. Het resultaat van de kavelsplitsing is sinds 2012 zichtbaar. Dorps- en medewijkbewoners heb ben een naam bedacht voor het vakantiehuis: 'het boek'. Architect Nicole Bemer kan alleen maar tevreden zijn over de bijnaam voor de door haar ontworpen woning. Het huis in Burgh-Haamstede is het eerste project van het Bureau LUX in Amsterdam, dat ze drie jaar geleden samen met Henk Duijzer oprichtte. Voor ze hun eigen kantoor stichtten, werk ten ze al tien jaar samen bij een ander architectenbu reau. Over het nieuwe eigen bureau zegt ze: „Lux, dat betekent licht. En licht is bij alle architectuur de basis. Ik vind heel veel licht belangrijk in een woon omgeving. Verder geeft de naam natuurlijk aan dat we transparant willen werken." De architecte studeerde bouwkunde aan de Techni sche Universiteit van Delft en kunstgeschiedenis in Leiden. Die studies vullen elkaar mooi aan, vindt ze, omdat je zo beter in de gaten hebt in welke traditie een gebouw staat. Toeval speelde een niet onbelangrijke rol bij het ver werven van de opdracht in Burgh-Haamstede. Via haar man kwam Nicole met de opdrachtgevers in contact. Het klikte, meteen. De architecte is bekend met de Zeeuwse vakantiekust. Geboren en opge groeid in Nijmegen bracht ze alle vakanties door in een vakantiehuis van haar ouders in Oostkapelle. „Bos en strand, dat was een fantastische combina tie", herinnert ze zich. Diezelfde sfeer vindt ze in de Dit vakantiehuis kun je ZIE OOK: WWW.PZC.NL/STEENGOED door Jan van Damme De lange zuidzijde, met eettafel en verderop de keuken. De achterwand met halfronde stammetjes van eikenhout. **"P 7 - v ygjgpg**™"* -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28