24 maanden 50% korting Wat er allemaal met de Sloeweg gaat gebeuren Viering van het succes van de buurtbus Nu in prijs verlaagd! iPhone 4S twv €399,- 26 WALCHEREN Toestel v €19,- van €45^- voor p/mnd Verkeer moet rekening houden met snelheidsbeperkingen en/of tijdelijke omleidingsroutes. Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone serooskerke - Buurtbusvereni- ging Veere vierde gisterochtend dat de buurtbus Veere duizend passagiers vervoerd heeft. Vaste reiziger Oscar van Kruiningen, die elke dag van Zoutelande naar zijn werk in Serooskerke reist, werd daarom in het zonnetje ge zet met een bloemetje uit handen van wethouder Chris Maas. Volgens Corina Willeboordse van de buurtbusvereniging is de buurtbus, die sinds juli vorig jaar tussen Veere en Westkapelle rijdt via Gapinge, Serooskerke, Oostka- schoont de omgeving op en rooit - - a I en andere kunstwerken komen. Die grond moet een paar maan den inklinken. De provincie laat de Sloeweg ver dubbelen om het verkeer veiliger en vlotter van Goes richting Gent te laten rijden. De weg is sinds de opening van de Westerschelde- tunnel een stuk drukker gewor den. Automobilisten staan regelmatig in de file, met name bij de aanslui ting Vlissingen-Oost, op het kruis- De huidige op- en afritten van de A58 (afrit 36) worden vernieuwd. Ook komt er een nieuwe aanslui ting op de A58 bij Drieweg, ter hoogte van Heinkenszand. Het kruispunt Sloeweg-Stoofweg gaat weg. In plaats daarvan komt een ongelijkvloerse aansluiting bij de Molendijk. Op de dijk wordt een rotonde aan gelegd. Uitvoegend verkeer dat van de Sloeweg komt, rijdt hier de dijk op en vervolgt via de ro tonde de weg richting Nieuw dorp of's-Heerenhoek. Omdat de Molendijk een belang rijke rol vervult in het wandel- en fietsnetwerk, komt er een vrijlig- gend fietspad langs de gehele Mo lendijk en de Schippersweg. Bij de Vrooneweg/Stelleweg ko men twee tunnels voor landbouw- verkeer. Het kruispunt Sloeweg-Bernhard- weg gaat volledig op de schop. Er komt een ongelijkvloerse krui sing met drie viaducten. Bij Driedijk en bij de Oude Kraaij- ertsedijk komt een faunapassage. Dieren kunnen hier ongehinderd onder de Sloeweg doorhuppen. HEINKENSZAND - Na jaren voorbe reidingstraject gaat het vanaf deze week eindelijk gebeuren. De ver dubbeling van de Sloeweg (N62) tussen de A58 en de Westerschel- detunnel. Medewerkers van aannemer Bos kalis beginnen woensdag of don derdag met voorbereidende werk zaamheden. Het gaat bijvoorbeeld om metin gen langs het tracé. De aannemer brengt de situatie van alle perce len in kaart en doet onderzoek naar aanwezig kabels en leidin gen in de grond. De aansluitingen van de Sloeweg op de A58 en de Bernhardweg worden gereed gemaakt voor de komst van viaducten en andere kunstwerken. De aannemer punt Sloeweg-Stoofweg en bij de afrit van de A58. Die opstoppin gen veroorzaken weer sluipver- keer in het buitengebied. Een grote verandering wordt het verdwijnen van het kruispunt met de Stoofweg. In plaats daar van komt een ongelijkvloerse aan sluiting bij de Molendijk. Op de dijk wordt een rotonde aangelegd. De dorpsraden van Lewedorp, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp wil den een fietstunnel maar de pro vincie vindt dat te duur. De meeste werkzaamheden vin den plaats op werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur. De weg blijft beschikbaar, maar op sommige plaatsen gelden snelheidsbeper kingen en/of tijdelijke omleidings routes. De weg moet medio 2016 klaar zijn. AANPASSINGEN SLOEWEG M 1 1* pelle en Domburg, de drukste van Zeeland. „De bus trekt veel toeristen omdat ie helemaal langs de kust voert. Sommige inwoners reageren verbaasd als ze horen dat ze er ook gebruik van kunnen ma ken, terwijl de bus juist voor hun bedoeld is. Duizend passagiers is best veel. Natuurlijk zijn er gere geld dagen dat de bus leeg is, maar laatst had een chauffeur wel 34 passagiers op één middag." De twintig vrijwillige chauffeurs rij den eens in de twee weken een dagdeel op de lijn. Camping St elleplas Nieuwdorp Veiliger van Goes naar tunnel HEINKENSZAND - De bestaande Sloeweg wordt omgebouwd naar een vierbaansweg, waar straks over al een maximumsnelheid geldt van 100 kilometer per uur. Er komt een groene middenberm van twin tig meter breed als scheiding van de rijbanen. Op www.zeeland.nl/sloeweg staat ac tuele informatie over de werkzaamhe den. Oscar van Kruiningen staat naast de buurtbus waarmee hij vier keer per week naar zijn werk gaat. foto Izaak Verkeste door Frank van Cooten W" Bernhardweg Vernieuwde op-1 en afritten A58 's-Heer Arendskerke Nieuwe op- en afrit A58 I Heinkenszand Verhoogde rotonde voor j in- en uitvoegend verkeer Nieuw knooppunt I infographic Donja Odijk Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 o,4sp*rgesprek vodafone Ktjk ook op de website voor aanbiedingen met andefe toesteHen en abonnementen. Abonnementen sluit je al af vanaf €15. per maand en altijd in combinatie met een toestel. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30, Actie geldig zolang de voorraad strekt en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26