'Branden in Vlissingen door één dader gesticht' Vlissingen aan EenVandaag: had ons om reactie gevraagd Gastgezin ziet op tegen het naderende afscheid WALCHEREN 25 Drie auto's, een parasol, een flets, een gevel en twee containers vlo gen in de nacht van zondag op maandag volledig danwel deels in brand in Vlissingen. „Elke melding overviel ons", zegt woordvoerder Alwin Don van de politie. „Telkens kwam er weer een bij. Dat kan niet anders dan brandstichting door dezelfde da der of daders zijn." De politie heeft gisteren alle aan giftes verzameld. Er zijn niet meer meldingen bij gekomen. Maar de eerste getuigen hebben zich, ondanks een oproep, ook nog niet gemeld. Don: „We begin nen heel blanco, dus we weten nog niet waar we naar moeten zoeken. Signalementen en moge lijk betrokken voertuigen zouden ons een eind op weg helpen." De branden woedden vanaf 01.20 uur achtereenvolgens in de Wal- straat, Kleine Markt, Hellingbaan, Vlamingstraat en Molenstraat. Ook zijn twee harde knallen ge hoord. De politie heeft de buurt" doorzocht met een speurhond. De brief is vorige week gestuurd. De uitzending was te zien op 12 maart, een week voor de gemeen teraadsverkiezingen. De reporta ge ging over het toegenomen aan tal in opspraak geraakte politici in Nederland. De redactie zoomde daarbij in op de zogeheten Vlis- singse bonnetjesaffaire. LPV-voor- man Pim Kraan, wiens partij de zaak aan het licht bracht, werd ge filmd terwijl hij in het stadhuis de kwestie uiteenzet. In de brief hekelen interim-ge meentesecretaris Herbert Moer dijk en burgemeester Letty Dem- mers de uitzending omdat niet waarneembaar is of wederhoor is toegepast. „In het kader van zorg vuldigheid had René Roep en/of ons college de gelegenheid moe ten worden geboden zijn mening te geven. Dan was een aantal door u gepresenteerde feiten in de juis te context geplaatst." Namens het college wijzen Moer dijk en Demmers erop dat na de bonnetjesaffaire 'waarbij oud-bur gemeester René Roep betrokken zou zijn geweest', nieuwe gedrags regels zijn vastgesteld. Die had burgemeester Demmers graag in de uitzending uitgelegd. „Maar Vlissingen werd weggezet als gemeente waar het vaker fout gaat op het gebied van integriteit. Pim Kraan heeft de affaire prima verwoord en ze toonden mooie beelden van Vlissingen, maar die liepen zelfs door toen het over Van Rey ging. Terwijl hij, en ande re bestuurders waarmee Roep werd vergeleken, om heel andere redenen zijn weggestuurd. Dat is niet goed voor ons imago." Tres Hombres aan Piet Heinkade Zeilend zeeschip Tres Hom bres ligt vanaf vanmiddag voor drie dagen aan de Piet Heinkade in Vlissingen. Deze schoenerbrik is sinds december 2009 in de vaart en onderhoudt een duurza me vrachtdienst tussen: Eu ropa, de Atlantische eilan den, het Caribisch gebied en Amerika. Het schip is net te rug van een tocht met Wie- be Radstake uit Zierikzee als stuurman aan boord. Informatie over borstreconstructie In het ADRZ Vlissingen wordt donderdagavond een bijeenkomst gehouden voor borstkankerpatiënten, hun familieleden en andere be langstellenden. Het doel van de bijeenkomst is in gesprek te gaan met over borstrecon structie. Plastisch chirurg D. Goossens verzorgt een le zing over de rol van plasti sche chirurgie bij borstkan ker. Aanvang 19.30 uur. Biowandeling voor diabetici Het IVN houdt vandaag sa men met de diabetespoli van het ADRZ een biowan deling voor groepen diabe tespatiënten. Deze wandelin gen in de natuur onder bege leiding van een IVN natuur- gids en een diabetesver- pleegkundige. De wandeling begint 14.00 uur bij de P-plaats MEC De Bevelanden, Kattendijkse- dijk 23 in Goes. 10.000 euro voor onderzoek naar ALS Drie Vlissingers en drie Mid delburgers hebben met hun deelname aan de Tour du ALS 10.000 euro opgehaald voor wetenschappelijk on derzoek naar spierziekte ALS. Jarien SinkeHans Sin- ke, David Sinke, Jos Peeters, Amy de Blaaij en Cees de Blaaij beklommen met de fiets de Mont Ventoux. Dat ligt helemaal aan de gastge zinnen die zich aanmelden. Via de website van Travel Active stel len de buitenlandse jongeren zich zelf voor, waarna een Nederlands gezin kan aangeven welke jongere hen aanspreekt. Vervolgens stelt Travel Active het gezin aan de jon gere voor en als het klikt, wordt al les in gang gezet. Mejan: „De gezinnen die zich aan melden vinden het leuk om ie mand uit een andere cultuur te le ren kennen. Of hun kinderen heb ben zelf meegedaan aan een uit wisselingsprogramma en vinden het leuk om een buitenlandse stu dent in huis te hebben." Er zijn wel eisen aan verbonden. Je moet de uitwisselingsstudent bijvoorbeeld een eigen kamer kun nen bieden. Als het toch niet klikt, kan een student worden overgeplaatst. Mejan: „Maar dat ge beurt bijna nooit. Over het alge meen gaat alles goed en vinden de gezinnen en studenten het een hele leuke ervaring." De familie Oele biedt Romrawin een jaar een thuis. Ze meldden zich vorig jaar aan omdat ze het interessant vonden iemand uit een heel andere cultuur te leren kennen. Lina Oele: „De eerste dag kookte ik Thais, maar dat was niets. Nu leert Romrawin mij Thais koken. En ze vindt het Ne derlandse eten, zoals stamppot, ook heerlijk. Het is wel een risico om iemand die je niet kent een jaar in huis te hebben. Ik was ook bang dat ze heimwee zou krijgen en terug zou willen. Maar het is juist heel leuk en gezellig. Ik zie nu al op tegen het afscheid." rr DINSDAG 3 JUNI 2014 door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Zoveel branden in zo'n korte tijd in zo'n klein gebied, dat kan volgens de politie geen toe val zijn. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft in een brief de redactie van televisieprogramma EenVan daag op de vingers getikt over een uitzending over de bonnetjesaffai re van Vlissingen. VLISSINGEN VLISSINGEN GOES VLISSINGEN MIDDELBURG - De landelijke reisor ganisatie Travel Active organiseert uitwisselingen met buitenlandse studenten. Marloes Mejan is marke- tingcoördinator bij Travel Active en vertelt dat er elk jaar ongeveer ze ventig buitenlandse studenten voor een jaar naar Nederland ko men. Drie van de zeventig verblij ven dit jaar in Zeeland. Meer informatie en aanmelden: www.travelactive.nl/high-school-hol- land De Thaise Romrawin Petchyotin voelt zich helemaal thuis in Arnemuiden: „Fietsen vind ik heerlijk." foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25