Minister komt contract voor de marinierskazerne tekenen I I 1 Nieuwe zijlader 24 WALCHEREN e UITWISSELINGSSTUDENT Wandelaars kunnen Oranje zien HET CITROEN PREVIEW EVENT Van Beek De 16-jarige Thaise Romrawin Petchyotin woont een jaar bij een gastgezin in Arnemuiden. VUILNISWAGEN MIDDELBURG - De avondvierdaagse in Middelburg, die op 16 juni van start gaat, zal op woensdag 18 juni ook in de middag vertrekken van wege het WK voetbal. Die dag speelt Oranje om 18.00 uur tegen Australië. Daarom is er al een start om 15.30 uur. Wie geen voet bal hoeft te zien kan ook om de gebruikelijke tijd van 18.30 uur DE CITROEN C4 CACTUS DE NIEUWE CITROEN C1 CITROËN CITROEN C1 HET CITROËN C4 CACTUS PREVIEW EVENT y Ik ■siÊÊÊÊKÊÊ*- W Ruim voor de officiële introductie in september haalt Van Beek de nieuwe C4 Cactus naar de showroom. De C4 Cactus is weer een echte Citroën die past in de lijn van vernieuwende modellen als de 2CV, Berlingo en de Picasso. Een vernieuwende auto met nuttige technologie en een verrassend design. Maar dat is nog niet alles! Ook hebben we 3 dagen de nieuwe Citroën C1 in onze showrooms. De nieuwe Citroën C1 past helemaal binnen de nieuwe filosofie van Citroën: meer design, meer comfort, meer bruikbare technologie... voor een aanvaardbare prijs! De nieuwe C1 wordt beschikbaar met 3 uitrustingsniveaus: Live, Feel en Shine. Er zijn tevens speciale launch editions verkrijgbaar. Wij organiseren in week 23 (2 t/m 7 juni) een voorintroductie in onze bedrijven voor klanten en geïnteresseerden. AUTOBEDRIJVEN www.citroenvanbeek.nl aan de wandeling beginnen. MTV organiseert dit jaar voor de 71e keer de avondvierdaagse. Onge veer 1700 mensen wandelen vier avonden een afstand van 5 of 10 kilometer. Inschrijven kan 4 juni van 20.00 tot 21.00 uur, 5 juni van 19.00 uur tot 20.30 uur en op maandag 16 juni vanaf 18.00 uur bij sporthal de Zandkuil. ARNEMUIDEN - Het is een enorme overgang. Van de miljoenenstad Bangkok naar een boerderij in Ar nemuiden. Maar na een jaar voelt Romrawin zich meer dan thuis. „Ik zou hier voor altijd willen blij ven. It's very gezellig!" Romrawin doet mee aan een uit wisselingsprogramma van Travel Active en woont tot eind juni bij gastgezin Oele in Arnemuiden. Omdat haar schoolresultaten in Thailand erg goed waren, kreeg ze een beurs om een jaar naar het buitenland te gaan. Dat was altijd al haar droom. Het bevalt haar dan ook goed. „Arnemuiden is een leuk, klein dorpje. Het is erg vredig en iedereen kent en ver trouwt elkaar. Ik vind het bijzon der dat iedereen elkaar groet. In el ke winkel waar je binnenkomt zegt het personeel 'goedemorgen'. Ik durf dan niet weg te gaan zon der iets te kopen." Veel Arnemuidenaren kennen haar inmiddels ook. Toen het win ter werd, fietste de Thaise met grote oorwarmers op door het dorp. Het is ook wel een hele om schakeling, van een stad waar het in de winter negentien graden is naar het winderige, koude Neder land. Zelfs dat heeft zijn voorde len. „Als het zo koud is, vind ik het heerlijk om in bed te liggen. Dat heb ik in Bangkok nooit." Heimwee heeft ze niet. Elke week Skypet ze met haar ouders en fa milie. Die mist ze, maar eigenlijk wilde Romrawin nog langer in Nederland blijven, om het vwo hier af te maken. Dat gaat helaas niet, in verband met haar visum. Ze voelt zich zo thuis, dat ze een aantal typisch Nederlandse ge bruiken heeft overgenomen. „Fiet sen vind ik heerlijk. Het geeft een heel vrij gevoel. En de lucht is heerlijk fris. In het begin was het wennen, toen deed ik er drie kwartier over om van Arnemui den in Middelburg te komen. Nu ga ik iedere dag op de fiets naar school. Als ik vrij ben, fiets ik naar Veere. Dan kijk ik naar het water, daar hou ik van." Ze kent ook een aantal Nederland se woorden. "Gezellig, lekker, De Zeeuwen genieten echt van het leven, maar ze zijn soms wel erg direct stamppot, fietsen... Oh ja, bitter bal en kroket. Zó lekker!" De mentaliteit van de Zeeuwen is heel anders dan die van de men sen in haar thuisland. „De men sen genieten echt van iedere dag. Dat heb ik hier ook geleerd: van het leven genieten." Andere Ne derlandse gewoontes waren even wennen. „Jullie zijn wel erg di rect. En iedereen raakt elkaar aan, dat ben ik niet gewend." De Thaise gaat iedere dag naar de CSW, waar ze meedraait met vwo-4. Haar toetsen zijn in het Engels, maar verder doet ze pre cies hetzelfde als de andere leer lingen. Ze heeft zich vanaf het be gin thuisgevoeld op de Middel burgse school. „Toen het vast stond dat ik naar Nederland zou gaan, kreeg ik een welkomstmail- tje van mijn mentor. Ze helpt mij met kleine probleempjes, zoals aanmelden op het schoolsysteem. Mijn klasgenoten zijn heel aardig, ik heb al veel nieuwe vrienden. Ik leer ook veel: in Thailand gaat het bij geschiedenis bijvoorbeeld voor al over ons eigen land. Hier gaat het over de geschiedenis van de hele wereld. Dat vind ik leuk." De eerste dag keek ze wel raar op, toen ze een jongen zag met zijn haar in allerlei kleuren geverfd. In Thailand moet ze op school een uniform dragen. Maar niet alleen dat: er zijn regels over schoenen en sieraden en zelfs gekleurde elastiekjes zijn verboden. „De vrij heid hier is zo fijn. Het zal moei lijk zijn als ik me in Bangkok weer aan al die regels moet hou den. Ik ga Arnemuiden echt mis sen. En mijn fiets, de school en fa milie Oele ook. Als mijn familie hier ook zou willen wonen..." VLISSINGEN - Minister van Defen sie Jeanine Hennis komt donder dag 19 juni naar Vlissingen om het contract voor de marinierska zerne te tekenen met Commissa ris van de Koning Han Polman. Dat zei gedeputeerde Kees van Be- veren gisteravond tijdens een bij eenkomst voor raads- en statenle den. Hij vertelde verder dat alle gronden zijn verworven behalve die van uienboer De Dreu. „Die onderhandelingen lopen nog. Maar die discussie gaat meer over de locatie waar hij zijn bedrijf kan voortzetten dan over de finan ciën. De grond is getaxeerd en daar zijn we het over eens." Volgens Van Beveren worden de gronden van de gemeente, de pro vincie en het waterschap in erf pacht uitgegeven, zodat de huidi ge eigenaren hun gronden terug krijgen 'mocht de kazerne ooit dichtgaan'. Op het plan zijn zes tien inspraakreacties binnengeko men. Met de geuite bezorgdhe den is rekening gehouden in de uitwerking van het plan. Een bureau heeft de economische effecten op een rijtje gezet. Dat is behalve 2165 banen en niet-meet bare uitstralingseffecten ook een tijdelijke werkgelegenheid in ver band met de bouw. „Al zijn we ge bonden aan een aanbestedingspro cedure", waarschuwde burgemees ter Letty Demmers. „Maar zeker als de constructie van de kazerne er staat, is er werk voor Zeeuwse bedrijven. Kleiner materieel laten ze immers niet van ver komen." De kazerne kost Zeeland achttien miljoen euro: vijftien van de pro vincie, drie van de gemeente Vlis singen. Maar de regionale investe ring is betrekkelijk laag, aldus Demmers. „Minder dan tiendui zend euro per baan. In andere pro jecten loopt het soms op tot hon derdduizend per baan." 9 z MIDDELBURG - De zijlader wordt een bekende verschijning in de meeste Mid delburgse wijken. Gisteren werd in het bijzijn van wethouder Arjan Beekman de tweede vuilniswagen van dit type gedemonstreerd. Voordeel is dat de chauffeur in zijn eentje de route kan rijden. Voorwaarde is wel dat de vuilcon tainers netjes in het gelid aan de weg worden geplaatst Vorig jaar ging de eer ste zijlader rijden in vijf (deei)wijken. foto Izaak Verkeste Van Beek Autobednjven Op onderstaande data kunt u kennis komen maken met de Citroën C4 Cactus er de m onze vestigingen. Oudenbosch: Tel. 0165-313944 Roosendaal:Tel. 0165-552688 Bergen op Zoom:Tel. 0164-242050 Vlissingen (Ritthem):Tel. 0118-629955 Uw offiöeWi Citroen dealer voor West-Brabant en Zeeland. Thaise geniet van het vrije Zeeuwse leven door Joanne Karkdijk Uitwisselingsstudent Romrawin door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24