I 1 re Meer Zeeuwen lopen warm voor eigen zaak Vlllllll Ceweldslachtoffer Renesse blij met snelle arrestatie Kras Kortingsdagen Juan Carlos maakt plaats voor zoon 10 en 11 Gezond Minister wil aan zorgpolissen nog 'n versie toevoegen. Die laat niets te kiezen over voor de patiënt. Korting op alle reizen! Hoe stoppen we de jihadist? Stapelwolken, 19° DINSDAG 3 juni 2014 DEN HAAG - Terwijl zorgverleners acties voorbereiden omdat ze bang zijn dat de vrije artsenkeuze van patiënten verdwijnt, kondigt mi nister Edith Schippers (Volksge zondheid) een nieuwe zorgpolis aan. Bij die polis ziet de patiënt ge heel af van keuzevrijheid. Dat nieuwe type polis komt naast de twee bestaande polisvormen. De nieuwe polisvorm wordt verre weg de goedkoopste. De zorgverze keraar .bepaalt waar de polishou der zorg kan krijgen. Over beper king van de keuzevrijheid zei Schippers gisteren: „Je kunt ge woon een polis kiezen. Er komt een derde bij voor mensen die niet meer voor slechte of ondoelmatige zorg willen betalen." De nieuwe polis moet helpen om de stijgende kosten in de zorg te beteugelen. Ze sluit volgens de be windsvrouw goed aan bij de plan nen om de zorg betaalbaar te hou den. De al bestaande naturapolis en restitutiepolis blijven bestaan. De naturapolis vergoedt alleen zorg door gecontracteerde zorgver leners, waardoor patiënten een deel zelf moeten betalen als ze naar een andere hulpverlener gaan. De restitutiepolis biedt volle dige keuzevrijheid, maar is wel duurder. Patiënten- en artsenorganisaties zetten vraagtekens bij de verzeke ringsmodellen van Schippers. Le den van de Vereniging van Prak- tijkhoudende Huisartsen (VHP) leggen morgen het spreekuur stil om aan patiënten uit te leggen wat er allemaal op ze afkomt. Over het plan van de goedkope polis zonder artsenkeuze zegt bestuurder Her man Suichies van deze kleine huis artsenvereniging: „Hoewel ik de consequenties van dit plan nog niet kan overzien, lijkt het erop dat het de onderlinge solidariteit van patiënten op het spel zet. Dit is een typische WD-gedachte. Je koopt gewoon wat je nodig hebt." Volgens Wilna Wind van patiën tenfederatie NPCF is er niets nieuws onder de zon: „We kennen immers al de Hemapolis. Voor wei nig geld biedt die ook een zeer be perkt aanbod." EPE - De 22-jarige Rutger Kluin is opgelucht dat de politie zo snel twee jongens (17) heeft aangehou den, die verantwoordelijk zijn voor zijn mishandeling 24 mei in Renesse. Beide verdachten heb ben bekend en worden vandaag voorgeleid voor de rechter-com- missaris voor poging tot doodslag dan wel zware mishandeling. De „Zeeuwen lopen op dit moment warm voor een eigen zaak", zegt Mare Volleman, eigenaar van het marketing- en communicatiebu reau De Twaalfde Man dat onder zoek heeft gedaan naar het aantal starters en stoppers in Zeeland. Steeg het aantal starters ten op zichte van dezelfde periode in 2013 licht, het aantal opheffingen daalde: van 544 naar 497. Meer be drijven houden het dus vol. Epenaar kent zijn belagers niet en is mogelijk een puur willekeurig slachtoffer. DESTELLING UW MENING 270 reacties Met deze groep wordt Oranje wereldkampioen oneens 71 68 3"555530 TROONSAFSTAND SPANJE Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 129 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 L i Zorgpolis die geen keuze laat door Paulus Smits pagina 2/3 Naar wie mag patiënt gaan? door Frank Balkenende Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697iscp MIDDELBURG - In de eerste drie maanden van dit jaar zijn 775 Zeeuwen een eigen bedrijf begon nen. Nog nooit begaven zich zo veel starters op de markt. pagina 22 en 23: Toename kent schaduwzijde; starter, cijfers en commentaar pagina 21: Nooit meer Renesse De welvaart in Nederland is goed verdeeld Reageer op pzc.nl EENS |10% MADRID - Generaal Francisco Franco (links) en de toenmalige prins Juan Car los in 1973. Koning Juan Carlos van Spanje treedt af. Dat heeft de Spaanse pre mier Manuel Rajoy gisteren op een persconferentie bekendgemaakt. Prins Fe lipe volgt zijn vader op als koning, foto Allpix/HH pagina 3 en 8: Meer over het aftreden van de Spaanse koning Juan Carlos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1