voor veiligheid F baldSftfBUutl üaadk^Mbs Wfflï ■- BUITENLAND 9 WINNAAR ZOOVER AWARD 2014 zoo Ver Zaterdag trokken duizenden men sen door de straten van Belfast en Derry om hun steun te betuigen aan Anna Lo en om hun ongenoe gen te uiten over de DUP, de pro testantse regeringspartij van Peter Robinson. De populaire Lo is ge boren in Hongkong, maar volgde in 1974, tijdens de Noord-Ierse burgeroorlog, haar echtgenoot naar Belfast. Vorige week vertelde ze in tranen dat ze zich bij de volgende verkie zingen niet meer verkiesbaar zal stellen na een escalatie van racis tisch geweld in Noord-Ierland. Ze overweegt zelfs het land te verla ten. Zo teleurgesteld is ze over de steun van de eerste minister Ro binson en zijn partijgenoten aan een racistische dominee. Alles begon met dominee James McConnell die vanaf het spreekge stoelte de islam heidens, sata nisch en een uitwas uit de hel noemde. Eerste minister Robin son werd gevraagd naar een reac tie. Tot veler verbazing zei hij dat hij moslims die geweld of de sha- ria aanhangen niet zou vertrou wen voor spiritueel advies, maar 'wel om naar de winkel te sturen en het correcte wisselgeld terug te brengen'. Verschillende DUP-le- den spraken verder hun steun voor de dominee uit. Ook na hevige verontwaardiging bleef Robinson McConnells 'recht 10 dagen Istrië Opatija 8 dagen Oostenrijk Kleinwalsertal 8 dagen Wenen en het Donaudal 5 dagen Zwarte woud en Mainau 12 dagen Rondreis Kroatië op het uiten van zijn mening' ver dedigen. Dat was de druppel voor parlementslid Anna Lo. Dat eer ste minister Robinson achter de haatdragende taal van dominee McConnell blijft staan, vindt ze zorgwekkend en een mogelijke rechtvaardiging van toekomstig racistisch geweld. Dagelijks wor den er al twee meldingen van ra cisme gemaakt in Noord-Ierland, een forse stijging ten opzichte van voorgaande jaren. Tijdens de laatste verkiezingscam pagne werd Anna Lo door een groepje protestanten uit een win kelcentrum verjaagd en tot aan haar wagen achtervolgd terwijl ze racistische uitlatingen naar haar schreeuwden. De politica zei dat ze zich nu onveiliger voelt dan tij dens de dertig jaar lange oorlog. „Mijn zonen maken zich zorgen over de dreigementen die ik krijg. Ze willen dat ik naar Engeland verhuis, maar dit is mijn thuis. Het wordt er echter niet beter op. Ik ben ontnuchterd door de poli tiek die in het verleden blijft ste ken. Het is stammenpolitiek, wij en zij, niet politiek voor alle men sen in Ierland." Toulouse en het naburige Montau- ban, waarbij zeven onschuldigen het leven lieten, kwam het besef dat de antiterreurwet tekort schoot. Merah werd al jaren ge schaduwd en zelfs ondervraagd door de inlichtingendiensten. De toenmalige president Nicolas Sarkozy weigerde 'criminele inten ties' strafbaar te vinden, maar de huidige socialistische regering vond daar iets op. Frankrijk stelt sinds vorig jaar 'verdachte bezoe ken aan het buitenland' strafbaar. Dat roept de vraag op waarom Nemmouche niet eerder werd ge arresteerd. President Franqois Hol- lande leek op die vraag te anticipe ren toen hij gisteren zei dat de ver dachte was opgepakt 'zodra hij voet op Franse bodem zette'. Maar Nemmouche werd al door de inlichtingendiensten gevolgd sinds zijn bezoek aan Syrië in 2013. Daarvoor was hij al een be kende van de politie. Hij zat van 2007 tot 2012 in gevangenissen in Zuid-Frankrijk voor onder meer een gewapende overval op een su permarktje. Volgens zijn voormalig advocate was hij aanvankelijk niet reli gieus, evenmin als Merah des tijds. Maar de procureur zei dat Nemmouche zich in de gevange nis had aangesloten bij 'een groep radicale moslims'. Een tante in Roubaix omschrijft Nemmouche als 'aardig, intelli gent, geschoold', maar ook als 'ie mand die zichzelf niet gauw blootgeeft'. Dat laatste deed hij ook niet tegenover de politie. Tot gisteravond zweeg Mehdi Nem mouche als het graf. M MAANDAG 2 JUNI 2014 KffAIMEUItS v.a. slechts (MIMI Vertrekdata: 16 juni 14,28 juli 18 aug 8,29 sept 6 okt Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! cel geradicaliseerd' "'vriest door onze correspondent Mario Danneels BELFAST - Het eerste gekozen parle mentslid van Aziatische komaf in het parlement van Groot-Brittan- nië heeft aangekondigd dat ze de politiek en misschien zelfs Noord- lerland verlaat. Anna Lo (63) vreest voor haar eigen veiligheid, als ge volg van een racisme-rel veroor zaakt door eerste minister Peter Robinson. Alles begon met dominee McConnell die de islam heidens, satanisch en een uitwas uit de hel noemde Tijdens de verkiezingscam pagne werd Anna Lo door enkele protestanten uit een winkelcentrum verjaagd Anna Lo. Rehen zijn Inclusief hotelovernachtingen o.b v half pension, comforttiast touringcar en afscheidsbuffet. m Ruim een week na de dodelijke aanslag wordt het Joods Museum in Brussel nog dagelijks bewaakt. Afgelopen vrij dag werd een verdachte van de aanslag gearresteerd in Marseille, foto Franqois Lenoir/Reuters Vertrekdata: 23 juni/ 7, 21 juli/ 4.18 aug fl, 15, 29 sept Vertrekdata: 23 juni 21 juli 1, 22 sept Vertrekdata: 30 juni 7,14, 21, 28 juli 4,11,18, 25 aug 1,8,15,22, 29 sept/6,13 okt Vertrekdata: 9. 23juni/7, 21 juli/ 18 aug/l, 15,29 sept/13 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9