Nieuwe bodem valt in de smaak bij ruiters Nancy van de Ven rijdt met de voorsten mee Zeeland houdt twee teams in eredivisie 66 ik wist dat ik bij het ingaan van die bocht op kop moest zitten en daar slaagde ik in 66 Het is beter om lekker bij de amateurs te gaan rijden. Dat was ook noodzakelijk 44 SPORT WIELRENNEN Kapellenaar komt net tekort in de Ronde van Noord-Beveland. Hij rijdt sinds korte tijd weer bij de amateurs. Er waren zaterdag vele lovende reacties na afloop van de wed strijd van de PSV Oranjezon in het kader van de Zeeuwse Spring- tour. Wilma Stouten: „Een fijne bodem om op te rijden. Hij is sta biel, de paarden zaken er niet in weg. Dus geen overbelasting van pezen, spieren en gewrichten. Echt super." Met de overwinningen voor Imke Kort in Z, Monique van Sabben (M), Yenca Sips (L) en Elvera Boogaard (B) eisten de Zeeuwse amazones in deze derde ronde van de competitie een hoofdrol voor zich op. In de barrage van Z stuurde de Le- wedorpse Imke Kort de met veel techniek en vermogen springen de Toulon-dochter Bierania in Over de negende plaats in de eer ste manche was de zestienjarige coureur niet tevreden. „Alles kwam samen in de eerste bocht en daardoor moest ik van achter uit terugkomen." Dat ging haar niettemin goed af met de negen- 43,36 seconden naar de overwin ning. Wilma Stouten toonde zich met de de merrie Tamara bijna drie tellen sneller. Maar de leider in het voorlopig klassement uit Serooskerke schopte met de Fer- ro-dochter een paal uit de lepels. Imke Kort was goed te spreken over de kleine merrie. „Het is met Bierania pas mijn vierde wed strijd Z. Ze is klein maar ze springt met een leeuwenhart. De hindernissen waren best hoog, maar ze wilde naar de overkant zonder het hout te raken." Moni que van Sabben schreef met de ruin Klaasje met een straatlengte voorsprong de klasse L op haar naam. De amazone uit 's Heer Arendskerke was in de barrage exact zeven seconden sneller dan naaste belager Imke Kort met Bierania. In L bleek Yenca Sips met de Are na's Easey Goin in de barrage de beste. De amazone uit Terneuzen stuurde de met veel vermogen van de bodem ketsende Vage bond de la Pomme-dochter in 31.01 seconden over het parkoers. Een tijd waar haar veertien achter volgers zich op stuk beten. Mar- greet Walraven uit Veere eindig de met de Indoctro-zoon Corjen- do als tweede (33.79 seconden). de plaats als eindklassering. In de tweede manche ging het beter. De start was goed en de uiteinde lijk zevende plaats stemde haar te vreden. „Zeker als je naar de baan kijkt", zei ze achteraf. „Het ging op en af en daardoor was ik op mijn i25cc-motor niet in het voor deel." In de totaalstand handhaafde Van de Ven zich op de zesde plaats. Er staan nog twee Grands Prix op het programma: over drie weken de GP van Duitsland en een maand later de GP van Tsjechië. WISSENKERKE - Het scheelde zater dag niet veel of de Ronde van Noord-Beveland had voor het eerst sinds 2007 weer een Zeeuw se winnaar gekregen. Toen was het Johnny van der Klooster uit Lewedorp die zijn handen in de lucht mocht steken bij de ama- teurklassieker. Dit weekeinde was Jacob Wijnstra daar maar wat dichtbij. De inwoner van Kapelle moest echter zijn meerdere erken nen in de Belg Mario van der Sic- hel. Het duo was in de slotkilome- ters weggereden uit een groep van acht man. Tot drie weken terug behoorde Wijnstra (27) nog tot de eliteren ners maar nu is hij amateur. Van wege zijn drukke baan deed de ex-renner van DRC De Mol een stapje terug. Wijnstra verzorgt fietsmetingen en adviseert ren ners over de juiste houding op de fiets. „Ik werk vijftig tot zestig uur in de week en daarbij moet ik voor mijn werk een aantal keer per jaar naar Engeland toe", verklaarde hij. „Vanaf volgend jaar ga ik ook internationaal het een en ander doen, ik ben door een internatio nale organisatie gevraagd om les te geven. Mijn werk is op dit mo ment absoluut het belangrijkste." In tegenstelling tot de eliteren ners die zeker vijftien uur per week trainen, traint Wijnstra hooguit acht uur in de week. „En dat verschil merk je erg goed tij dens de wedstrijden. Dan is het beter om lekker bij de amateurs te gaan rijden. Dat was ook noodza kelijk om het plezier in de sport te behouden." „Ik beschik nu nog over een grote basis van mijn bestaan als elite coureur", vervolgt hij. „In de twee de helft van het seizoen zal dat misschien anders gaan, maar we zien wel hoe dat loopt." Halverwege de 124 kilometer lan ge koers van afgelopen zaterdag re den zes renners op kop. Bij het in gaan van de tweede van zes plaat selijke ronden in Wissenkerke probeerden zes anderen naar dit sextet toe te rijden. De achtervol gers, met onder anderen Wijnstra en Daniel Paardekooper uit Mid delburg, sloten op twintig kilome ter van de finish aan bij het ande re zestal. Met nog vijftien kilometer op de teller was deze groep uitgedund tot acht coureurs, zonder Paarde kooper (elfde) maar mét Wijns tra. Laatstgenoemde beschikte over goede benen en reed vervol gens samen met Mario van der Sichel weg van de rest. Het duo vond elkaar snel en had van de an dere vluchters en van het peloton niets meer te vrezen. „Toen we een gaatje hadden op de anderen dacht ik nu is het alles of niets. We zullen wel zien wat er ge beurt", vertelde Wijnstra, die op twee kilometer van de finish zijn Belgische kompaan van zich af probeerde te schudden. „Ik moet het niet hebben van mijn sprint dus ik moest iets proberen", zei de Bevelander. Wijnstra kreeg de inwoner van Zingem op drie me ter, vier meter en zelfs op vijf me ter, maar de Belg brak niet. In de sprint maakte Van der Sichel het karwei vervolgens bekwaam af. Voor Van der Sichel betekende de zege in Wissenkerke zijn derde opeenvolgende overwinning. „Ik ben in goeden doen de laatste tijd", constateerde hij. „Je moet na tuurlijk altijd een beetje geluk hebben, maar over mijn vorm heb ik niets,te klagen. Ik ben blij dat ik het weer afmaak. De finish lijn was ongeveer honderd meter na de laatste bocht getrokken. „Ik wist dat ik bij het ingaan van die bocht - op kop moest zitten en daar slaagde ik in", glimlachte Van der Sichel. „Het was niet eenvoudig", vertel de Van Dam. „De tijd begon te dringen en ik had nog geen naam- sponsor. Ik heb de jongens toen een voorstel gedaan op basis van wat er beschikbaar was en daar hebben ze ja op gezegd." Daar mee was de kogel door de kerk en de druk van de ketel. Van Dam: „Hierdoor kan ik rustiger op zoek naar een naamsponsor. Voorlopig gaan we onder de naam Blanco spelen, zoals ook in het wielren nen al eens is gebeurd. Afgespro ken is dat als het budget wordt uitgebreid ook de spelers hiervan mee profiteren." Van Dam moet nog op zoek naar een tweede sterke Nederlandse speler. Met de Belgen Francis For- ton en Ronny Daniels en Jens van Dam heeft het Sasse team drie ere divisiewaardige spelers in huis. „Er moet echter nog een Neder lander bij die het niveau aankan, omdat maar twee buitenlanders tegelijk mogen spelen", zegt Van Dam. Ronny Daniels, die ook na mens Francis Forton spreekt, is te vreden: „We zijn pure biljartlief hebbers en bereid in te leveren als dat moet. We willen spelen en hebben daar wat voor over. We zijn blij in de Nederlandse eredivi sie te kunnen blijven spelen." Wijnstra kan het net niet afmaken door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Het succes van een springwedstrijd valt of staat bij de kwaliteit van de bodem. Met de in gebruik name van de eb- en vloedbodem - waar met een draina gesysteem het gewenste waterpeil in de bodem wordt geregeld - op manege De Eendracht in Vrouwen polder is Zeeland een hippische ac commodatie rijker die aan die ei sen voldoet. ST JEAN D'ANGELY - Motorcrossster Nancy van de Ven is gisteren zeven de geworden in de vierde Grand Prix voor vrouwen. De rijdster uit Vlissingen noteerde een negende (zaterdag) en zevende (gisteren) plaats in de manches. door Arwin Willemsen Mario van der Sichel Jacob Wijnstra door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - De doorstart van het eredivisiedriebandenteam dat vorig seizoen in 's Lands Welvaren speelde is een feit. Na lang speur werk naar sponsoren is Carlo van Dam, eigenaar van Zaal Reseda in Sas van Gent, erin geslaagd vol doende middelen bijeen te krijgen om het team volgend seizoen te la ten spelen. Dimitri Dekker in actie bij de MX2 4-takten tijdens de motorcrosswedstrijd in Axel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74