De Boskreek houdt hoop levend in derby SPORT 43 twaalf minuten kwam ze als twee de over de finish, maar was ze als nog drie minuten langzamer dan Kiprop. „Als ik uitgerust was, had ik hem voor kunnen blijven. Ik zit momenteel midden in mijn mara thonvoorbereiding. Dit was een soort veredelde training." Toch was ze tevreden over haar op treden. „Het is lastig om je tijd in perspectief te zien. Ik hoor dat ie dereen zo'n acht minuten onder hun persoonlijk record zat. Dan heb ik het goed gedaan." De snelste Zeeuw was de uit Zie- rikzee afkomstige Niels Gouds waard. Hij werd vijftiende. Moni que Verschuure uit Yerseke finish te als vierde bij de vrouwen en was daarmee de snelste Zeeuwse. De Zeeuws-Vlaamse derby tus sen De Boskreek (Breskens) en Drive (Sas van Gent) was span nend van begin tot eind. In het eerste enkelspel zorgde Ruud Mar tens met een 6-1, 6-2-overwin- ning voor een voorsprong. Cap tain Rowin Tazelaar verdubbelde die toen zijn tegenstander Dono van Blackman bij een 3-0-stand in de eerste set op moest geven. Drive-spelers Mart Flikweert en Dylan Blackman wonnen hun par tijen en brachten de stand daar mee op 2-2, door overwinningen op respectievelijk Remy Scherbe- ijn en gelegenheidsspeler Jan Maarten van de Vrie. In het dub belspel bleken de heren van De Boskreek echter heer en meester. Scherbeijn en Tazelaar trokken de partij in twee sets (tweemaal 6-3) naar zich toe, Martens en Van de Vrie deden er wat langer over: 7-5, 4-6 en 3-6. Als de mannen van De Boskreek volgende twee punten halen, staan de twee Zeeuws-Vlaamse ploegen gelijk qua puntenaantal, maar zullen de Sassenaren op on derling resultaat degraderen naar de tweede klasse. De vrouwen van Drive wonnen in de landelijke hoofdklasse hun partij tegen T.V. Steenbergen 2 overtuigend met 4-2. „We eindi gen in de middenmoot en dat is een mooie plek voor ons", zei cap tain Machtold Fraanje. Zelf ver loor ze van Kim de Bruijn in twee sets met 1-6 en 2-6, maar Renske Fraanje, Nathalie de Schepper en Anne van Strien wonnen hun en kelpartijen allen overtuigend. Anne en Natascha van Strien gin gen nog onderuit in het dubbel spel tegen De Bruijn en Fleur van Meer (4-6, 3-6), maar dat mocht de pret niet drukken. Renske Fraanje en De Schepper zetten met hun 6-3, 7-5-overwinning de kers op de spreekwoordelijke taart voor Drive. In de landelijke vierde klasse mixed kwamen de tenniss(t)ers van Tiola uit tegen die van Smash. In Bergen op Zoom be haalden Ingeborg Roks en Niels van de Brande een punt in het en kelspel (6-2, 6-0 voor Roks en 6-3, 7-6 voor Van de Brande), maar ver der was het team uit IJzendijke ongenaakbaar. Dominique Vyn- cke en Ruben Haverbeke wonnen hun enkelpartijen namelijk wel. De Belgische Vyncke deed dat in 7-6,6-3, Haverbeke in een drieset ter: 7-5,4-6, 6-4. De herendubbel (Haverbeke en Marteijn), vrouwendubbel (Sop hie de Schepper en Vyncke) en de gemengde dubbelpartijen (De Schepper - Marteijn en Vyncke - Haverbeke) eindigden allemaal met een positieve score voor Tio la. Daardoor konden de mannen en vrouwen met een 6-2-overwin- ning in de tas huiswaarts keren. In diezelfde klasse won het team van De Boskreek ook haar wed strijd. De tegenstanders van De Zoom 2 werden met 7-1 over de knie gelegd. Alleen Anoeska Wil- lemsen verloor haar enkelvan Nik- ki de Wit (4-6, 3-6). Daarnaast moest er alleen in de herendub bel drie sets aan te pas komen om een winnaar aan te wijzen. John de Waele en Jordy Engelaar pak ten Dylan de Ruiter/Nigel Rooijers: 4-6,6-3, 6-1. Van Anrooij wint EK crosstriathlon Lindy van Anrooij is in het Italiaanse Orosei Europees kampioene crosstriathlon bij de vrouwen onder 23 jaar geworden. De zeventienjari ge Kapelse eindigde overall als elfde. Ze moest 1500 me ter zwemmen, dertig lood zware kilometers mountain- biken en 10 kilometer hard lopen over het strand en over de rotsen. De winst bij de elitevrouwen ging naar de Duitse wereldkampioene Katrin Muller. Van Cilst snelste V40 in Ladiesrun Duizenden vrouwen deden gisteren mee aan de Ladies run in Rotterdam. Paola van Gilst was de snelste in de leeftijdscategorie boven de veertig jaar. De Goese atlete hield in die klasse bijna vijf honderd vrouwen achter zich. Ze noteerde een tijd van 43.19 op de tien kilome ter. Natalie Sinke uit Vlissin- gen werd tweede op de 7.5 kilometer bij V35. Ingrid IJsebaert was giste ren de snelste vrouw 45 in de Brabantse Wal marathon. De Hulsterse liep 3.43.31. Pelle Gelderblom verbetert record Tijdens de open Brabantse meerkampkampioenschap pen heeft B-junior Pelle Gel derblom het Zeeuws record verbeterd op de tienkamp. De vijftienjarige atleet van het Goese AV56 haalde 5175 punten en werd hiermee tweede in Gemert Ploegge noot Daan van Liere behaal de ook zilver. Op de acht- kamp verzamelde de veer tienjarige Van Liere 5353 punten. Van Goethem tweede in Tour de Gironde Brian van Goethem is in de Tour de Gironde op de twee de plaats geëindigd. De Sluis- killenaar had bij het ingaan van de laatste etappe in het algemeen klassement zeven seconden achterstand op Remco te Brake. Daar kwam gisteren geen verandering meer in. De Tour de Giron de werd in 2012 gewonnen door Nick van der Lijke uit Middelburg. Stephanie de Fret succesvol in Uden Amazone Stephanie de Frel heeft zaterdag tijdens de Subtopwedstrijd in Uden met drie paarden vier oranje linten behaald. De Zeeuws-Vlaamse won met Winston beide proeven in ZZ-Zwaar met 70,43% en 65,29%. Met Castenwaard was ze de sterkste in de Prix sl George (67,70%) en met VMF Zethar won ze de Inter mediaire II (65,99%). MAANDAG 2 JUNI 2014 Edwin Kiprop Kiptoo komt juichend over de finish in Renesse. foto Ronald den Dekker door Mitchell Minnaard MlDDELBURC - In de landelijke eer ste klasse van de tenniscompetitie is het ongemeen spannend in de onderste regionen. Gisteren voch ten De Boskreek en Drive een on derling duel uit, met de ploeg uit Breskens als overwinnaar (4-2-ze- ge). De mannen van De Boskreek moeten volgende week nog een wedstrijd inhalen tegen kampioens kandidaat De Merenwijk uit Lei den. Daarin zullen de Bressiaanders minimaal twee punten moeten be halen om degradatie af te wenden. OROSEI ROTTERDAM GEMERT MIDDELBURG UDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73