Geen promotie Olympia Tugspotters verslaat Rijnberg in spannende finale soccertoernooi De Ruysscher wil meer gaan trainen Net binnen de tijd gefinisht 42 SPORT ELFSTEDENROEIMARATHON streven om voor de eerste man te finishen. „Maar toen wist ik nog niet dat die ene Keniaanse me neer meedeed", lachte ze. De Nederlands kampioene op de marathon finishte in een tijd van 1.20.06. Door het tijdsverschil van WACENINCEN - Het vrouwenhock- eyteam van Olympia heeft in de nacompetitie net geen promotie naar de derde klasse af kunnen dwingen. Het team van coach Jan Sips be- gon in Wageningen met een mini maal verlies tegen Don Quishoot. In het tweede duel tegen Catwijck startte het voortvarend en nam zelfs de leiding door een doelpunt van Simone Twisk. Daar na ging bij Olympia langzaam de kaars uit. Catwijck kon zelfs nog naar een riante zege (4-1) uitlo- De beste twee ploegen gaven el kaar niets toe, maar door twee doelpunten van Mare Verwei en een van Joris Corijn verzekerde Tligspotters zich van de winst. Rijnberg, dat uit eerste selec tiespelers van Terneuzense Boys bestond, zag Kees Duitemeijer en Jeroen Maas scoren. „We hadden er niet op gerekend dat we de finale zouden spelen, want het ging in de poulewedstrij den niet zo gemakkelijk", zei Co- rijn later. De eerste plaats kwam voor de speler van Terneuzen als een ver rassing. „We zijn een echte vrien- denploeg. Dan is het leuk om met een succes te hebben. We komen volgend jaar zeker terug." Rijnberg, dat al een aantal keren het outdoor soccertoernooi won, pakte wel een individuele prijs. Jeroen Maas werd verkozen tot de beste speler. Peter Vervaet werd met 21 doelpunten topscorer. De voormalig Belgische jeugdinterna- tional maakte deel uit van het team Declerck en Vrienden uit Melsele (B), dat in de strijd om de derde plaats werd geklopt door Teamanimal. Er namen dertien ploegen deel aan het outdoor soccertoernooi. Hoedekenskerke zegde af. „Zij zijn al jaren een vertrouwd ge zicht op ons toernooi. De leider heeft er alles aan gedaan om een team op de been te krijgen. Vol gend jaar zijn ze weer welkom", aldus voorzitter Peter van Kout eren van de toernooicommissie, die tevreden terugkeek op het driedaags outdoor evenement met prestatieve teams, recreanten en jeugd. Dante de Ruysscher, uitkomend voor de formatie van Arrow Cy cling, heeft een KNW-licentie als belofte. „Door die examens heb ik nog weinig wedstrijden in die ca tegorie gereden. Voornamelijk de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden, maar nu ik meer tijd heb zullen dat meer wedstrijden worden en kan ik misschien ook nog een goed resultaat scoren. De studie stond echter even op het voor plan", vertelde De Ruysscher za- terdagavond in Westdorpe waar overigens de eerste en de beste aanval meteen de juiste bleek. „Zeg dat wel. Ik zag Maarten Burm gaan en ik dacht dat ik daar bij moest zijn. Er volgden nog en kele renners en we waren weg. Bo vendien draaide het lekker rond zodat we alleen maar verder uitlie pen op het peloton", verklaarde De Ruysscher die vroege beslis sing in de wedstrijd. Met zes trokken ze op avontuur; naast Burm en De Ruysscher wa ren dat de Belgen Sammy Bogae- rt, Kevin van Raemdonck, Luc de Moor en Wim Bergmans. Voor die laatste was het tempo al snel te hoog en moest hij de overigen laten gaan. De koplopers reden de rest van het deelnemersveld op grote ach terstand en mochten dus onder ling om de eerste plaats strijden. Maarten Burm zette als eerste aan maar Dante de Ruysscher nam het stokje over en de Oostburger reed solo naar de zege. De vierde plaats was tenslotte voor Burm. RENESSE - Voorafgaande aan de Halve marathon van Renesse stel de men zichzelf twee prangende vragen: 'gaan de mannen de vrou wen inhalen?' en 'wat gaat die Ke niaan laten zien?'. Op beide vra gen kregen de toeschouwers zon dag een antwoord. 'Die Keniaan', was Edwin Kiprop Kiptoo. De deelnemerslijst deed vermoeden dat Kiprop uit Middel burg afkomstig was, maar dat klopte niet. „Een bekende van me uit Middelburg heeft hem opgege ven", verklaarde Frans Denissen, de manager van Kiprop, nadat zijn pupil de vierde editie van de Hal ve marathon van Renesse had ge wonnen. Ongeveer vier weken geleden speelde bij het management van Masai Sports het idee om Kiprop te laten starten in Renesse. „Er was ook nog een andere wedstrijd waar hij aan mee kon doen, maar daar stonden meerdere Kenianen aan de start", vertelde Denissen. „Ik zeg niet dat hij die niet kon winnen, maar het zou wel een stuk lastiger zijn geweest. Deze wedstrijd was aantrekkelijk om naartoe te gaan vanwege het prij zengeld." In totaal won Kiprop meer dan duizend euro. De uit Kenia afkomstige hardlo per liep zondag met succes zijn eerste halve marathon in wed strijdverband. Kiprop liet niet al leen Hicham El Barouki (winnaar Kustmarathon 2012) en titelverde diger Hamid El Mouaziz ver ach ter zich, ook klokte hij een toptijd van 1.05.04 uur. Denissen was een beetje beduusd toen hij de tijd hoorde. „Pfïff, dat is echt snel. Zeker op zo'n par koers. Deze jongen heeft veel po tentie. Ik denk dat hij in de toe komst bij de top gaat horen." De hoofdrolspeler zelf leek met speels gemak de Halve van Renes se op zijn naam te schrijven. On bedreigd kwam hij met zijn han den in de lucht over de finish mid den in het centrum van het Zeeuwse toeristenplaatsje. Kiprop ging na afloop eventjes op het po dium zitten om tot rust te komen, maar al na een paar minuten stond hij aan de andere kant van het plein in zijn rugzak te graaien op zoek naar een sinaasappel. De Keniaan was erg blij met zijn over winning en leek het niet helemaal te snappen dat er mensen met hem op de foto wilden. „Dit had ik nooit verwacht", glunderde hij. Kiprop was ruim zeven minuten sneller dan nummer twee El Ba rouki en nummer drie Mohamed Berok. Hamid El Mouaziz, de win naar van vorig jaar, belandde met een tijd van 1.13.42 net naast het podium. Ook zijn winnende tijd van de editie 2013 (1.08.39) had hem niet in de buurt gebracht van de ontketende Kiprop. De mannen konden de 'Zeeuwse' Keniaan dus geen tegenstand bie den, maar konden de vrouwen dat wel? Vanwege omzettingen in het parkoers, startten de vrouwen twaalf minuten eerder dan de mannen. Vorig jaar was het ver schil tussen de eerste man en de eerste vrouw twaalf minuten, van daar dat de organisatie voor dit tijdsverschil had gekozen. „Zij hadden iets om op te jagen", vertelde winnares Andrea Deels tra na afloop. „Dan loop je makke lijker. Ik liep al snel alleen. Dan is het moeilijk om tempo te blijven houden. Deelstra had vooraf het pen. Tegen Sneek werd het 2-2. Voor Olympia scoorden Kirsten van der Peijl (strafcorner) en Caro- lien Zwart (back hand). Het mannenteam van Rapide uit Hulst moet even in de wachtka mer. In de nacompetitie voor pro motie werd het knap tweede in de poule, maar moet afwachten of het landelijk tot één van de best geklasseerde tweede teams van deze nacompetitie behoort. Trainer-coach Ab Klaeijsen acht die kans echter vrijwel verwaar loosbaar. door Aector Doorns SPUI - Het achtste outdoor soccer toernooi kende zaterdag in Spui met Tugspotters een debutant als winnaar. Het team, dat voorname lijk uit jonge talentvolle spelers van de eerste selecties van W Ter- neuzen en FC Axel bestond, klopte in een spannende finale Rijnberg met 3-2. Keniaan klokt toptij d in Renesse door Wim de Vos WESTDORPE - De examenperiode gooit momenteel wat roet in het eten bij Dante de Ruysscher uit Oostburg in zijn ontwikkeling als wielrenner. Door die examens kon hij de laatste tijd amper trainen waardoor echte resultaten uitble ven. Nu die periode voorbij is kan De Ruysscher weer meer tijd aan zijn wielerloopbaan besteden en hoopt hij dat dit zich uit zal gaan betalen. Zaterdag nam hij een voor schot door de Waod-koers van Westdorpe te winnen. door Len Wolters LEEUWARDEN - De roeiers van het Terneuzense Rowdow (onder) mochten uur over de Elfstedenroeimarathon doen. Ze waren zaterdagavond net op tijd binnen. De equipe deed namelijk 23 uur en 49 minuten over de tocht door Friesland. Bij de vereniging was men desondanks trots op Paula van Esveld, Diana Meertens, Bernadette van Riet, Anthia Mos, Marianne Knijff, Christian- ne Baart, Willem de Ruiter, Cris van Putte, Peter Cuppen, Herman Lieden- baum, Henk van de Zande en Jasper van Riet, die in verschillende samenstellin gen in de boot zaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72