Arnemuiden is terug waar het thuishoort Gelijkspel volstaat voor promotie Oostkapelle Breskens completeert stunt met promotie SPORT 39 Leon van Belzen II had er slecht van geslapen, erkende hij nadat hij met zijn ploeggenoten na het laatste fluitsignaal even lekker uit zijn dak was gegaan. De laatste da gen had de 28-jarige middenvel der vol adrenaline gezeten. Nu eens niet van de spanning, maar van de daadkracht. „We hadden vooraf zo'n boost door alles wat in de competitie was misgelopen en ten nadele van ons was gebeurd. We stonden gewoon ontzettend scherp." Het geloof in eigen kunnen zorg den voor een bliksemstart. Na elf minuten stond de ploeg al met 3-0 voor en was de buit eigenlijk al binnen. Al in de eerste minuut kopte rechtsback jasper Pruysers een ingestudeerde corner binnen en vier minuten later stond het 0-2 nadat Leon van Belzen II een voorzet van Bastiaan Grootjans te gen de touwen kopte. De 0-3 kwam er nadat de De Fen- dert-doelman zich verkeek op een mislukte voorzet van Van Belzen II. Daarna had de wedstrijd schrifte lijk afgedaan kunnen worden. De Fendert kwam kort voor tijd nog op 1-3 en 2-3, maar dat verontrust te niemand. Na het laatste fluitsig naal begon een heftig feest. ter vanaf de penaltystip de gelijk maker tegen de touwen schieten. In de blessuretijd kwam de thuis ploeg zelfs nog op voorsprong. Een diepe bal uit de Nieuw- dorp-defensie stuiterde hoog op en de uitgekomen Milan Tevel ver keek zich op die bal. De Oostka- pelle-keeper sprong onder de bal door en de doorgelopen Stefan van de Klooster tikte de 2-1 bin nen. In een weinig hoogstaande twee de helft met kansen over en weer, viel in de 73e minuut de beslis sing. Een hoge voorzet van de be zoekers werd door Rentmeester over de uitgekomen keeper Ru ben Otte in het eigen doel gekopt. Met deze ongelukkige actie be zorgde Rentmeester Oostkapelle onbedoeld de promotie naar de tweede klasse. Want ook het slot- offensief leverde Nieuwdorp geen doelpunt meer op. Spahic kopte hard naast het doel van Siersema, Matthijs Broos pe- gelde naast. In de verlenging sloeg HW'24 beslissend toe. Joost van Damme sneed net als bij het eerste doelpunt een vrije trap scherp aan. Collin van Goethem schoof de bal beheerst binnen, toen die voor zijn voeten viel. Tim Siersema hield HW'24 vervolgens met een knappe reflex op een inzet van Joris van de Lan de op de been. Vyaene legde het duel bijna direct na de aftrap van de tweede verlen ging in een beslissende plooi. De spits rondde voorbereidend werk van Joost van Damme af: 1-3. Van Damme soleerde daarna zelf door de Brabantse defensie, maar mis te alleen voor de keeper. Mooi was de wedstrijd inderdaad niet, spannend wel. Oostkapelle begon voortvarend aan het duel en juist toen Nieuwdorp de regie naar zich toe leek te trekken, scoorde Arjen Pattenier uit het niets de 0-1. Lang duurde die voorsprong ech ter niet, want twee minuten na de openingstreffer mocht Nieuw- dorp-aanvoerder Teun Rentmees- Breskens keert na negen jaar te rug in de derde klasse. Een goed jaar geleden speelde de ploeg nog in de kelder van het zondagvoet bal. Na de titel in de vijfde klasse duurde het vierdeklasserschap slechts één jaar. Gisteren stortten de spelers zich na het laatste fluit signaal van scheidsrechter Cees Toorenaar in de feestvreugde met hun trouwe aanhang. Voor Johnny de Jaeger was het dubbel feest. Gistermorgen werd zijn dochtertje Fenne geboren. Rond de klok van half vijf was de promotie een feit. „Hier kun je al leen van dromen. Dit is een dag om nooit te vergeten", glunderde de kersverse vader. „Ik heb niet veel geslapen. Ik was om kwart voor twee in Breskens. Ik kon na rust door een blessure boven de achillespees niet verder. Ik ga niet te lang feesten." De Jaeger keerde vorig jaar na twee seizoenen bij Terneuzense Boys samen met Tim van Hasselt (ex-Vlissingen) terug naar Bres kens. Zij waren de exponenten van een jong team, dat in de slot fase van de competitie onder inte rim-trainer Elmar Lauret (na de breuk met trainer Cor van de Vel de) tot een eenheid werd ge smeed. „T\issen de groep en Cor was geen chemie meer. Met El- mar is het goed uitgepakt. We gin gen beter voetballen", keek Van Hasselt terug. De middenvelder, die de ploeg op sleeptouw nam, had o zo graag de promotie ge vierd met zijn onlangs overleden vader Fred van Hasselt. Lauret genoot van de uitbundige taferelen. „Ik ben supertrots op deze jongens, wat ze hebben ge presteerd. Je moet wat geluk heb ben, maar je zag de ploeg groeien. Conditioneel zat het al goed on der Cor. Ik heb spelers een vaste plaats in het elftal gegeven, waar door er meer rust in het team kwam." Arjan Human, die aandachtig toe schouwer was, neemt volgend sei zoen zijn taak over. „Het was prachtig om mee te maken. Ik blijf wel beschikbaar voor de tech nische commissie", verzekerde Lauret. Breskens nam met een vierde plaats in de eindstand van de vier de klasse de eerste-periodetitel over van kampioen Clinge. In de nacompetitie werd Steenbergen eerst opzij gezet. De klus tegen Victoria, dat degradeert uit derde klasse, werd daarna verrassend ge klaard. In het succes deelden jon gere spelers als Edwin Brand, Mei vin Boone, Bart Jacobs, Yannick Vink en doelman Thijs van Hou- te, die door een blessure van routi nier Roy den Dunnen zijn kans greep. „Ik train drie jaar met Roy KARAKTERISTIEK Ik heb veel aan hem te danken", stelde de negentienjarige uitblin ker. Het scenario voor Breskens ver liep perfect met een vroeg doel punt van Kjeld Verschorre op aan geven van Van Hasselt. Victoria speelde te gezapig. De ploeg van trainer John de Frel opende de tweede helft sterk, maar Van Hou- te voorkwam de gelijkmaker op een inzet van Ricardo de Wit. Breskens speelde met een tomelo ze inzet. Nadat Ned de Looze dicht bij een doelpunt was, werd vlak voor tijd het duel beslist. Ver schorre werd gevloerd in het straf schopgebied. Van Hasselt schoot zijn ploeg naar de derde klasse: 2-0. Voorzitter Hans Bakker wreef zich in de handen. „Wie had ge dacht dat we volgend seizoen te gen Terneuzen en Philippine zou den spelen." MAANDAG 2 JUNI 2014 door Koen de Vries FIJNAART - Tot zaterdag stonden de nacompetities van Arnemuiden niet bepaald in een gelukkig ge sternte: twaalf keer meegedaan, twaalf keer verloren. Zaterdag was het in nummer dertien wél raak. Na de 3-1-zege van donderdag op De Fendert, werd zaterdag op nieuw afgerekend met de ploeg uit Fijnaart: 3-2. Arnemuiden keert te rug naar waar het hoort: de twee de klasse. door Willem Adriaansens NIEUWDORP - De voetballers van Oostkapelle hadden zaterdag aan een 2-2-gelijkspel in en tegen Nieuwdorp genoeg voor promotie naar de tweede klasse van het za terdagvoetbal. „Fantastisch", rea geerde aanvoerder Harold Vermeu len. „Na één jaar weer terug in de tweede klasse. Het was misschien niet zo mooi, maar het voelt net zo lekker." De buit is binnen. HW'24 is weer tweedeklasser. De 3-1-overwinning bij Unitas'30 zorgde voor een explosie van vreugde in het Hulster kamp. foto Jeroen Jongeneelen door Aector Dooms BRESKENS - De droom van Bres kens is gisteren met een promotie naar de derde klasse van het zon dagvoetbal werkelijkheid gewor den. De Zeeuws-Vlamingen won nen op het sportpark Baersande met 2-0 van Victoria'03, nadat de eerste wedstrijd in de nacompeti- tie in een 2-2-gelijkspel was geëin digd. Breskens-Victoria '03 2-0 (1-0). 4. Kjeld Verschorre 1-0, 89. Tim van Hasselt 2-0 (strafschop). Scheids rechter: C. Toorenaar (Heinkens- zand). Gele kaart: Marius de Rid der (Victoria). Aantal toeschou wers: 550.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69