T' RIA W. is Penalty's nekken Bevelanders en helpen 's-Heer Arendskerke 38 SPORT UNITAS'30-HW'24 Ondanks beperkte personele bezetting promoveert Hulster ploeg naar de tweede klasse. Vooraf leek er sprake van een zwa re klus voor RIA W. Tegenstander SC Gastel staat bekend als een fy siek sterke ploeg die dit seizoen op eigen veld nog niet had verlo ren. „Voetballend waren wij be ter, maar fysiek kwamen wij iets tekort, al was het niet zo erg als af gelopen donderdag", wist Soufian Doorns na afloop. „Wij speelden echt als een team, met soms fraaie combinaties. Uit zo'n situa tie kwam ook de 0-2 toen ik na een fraai driehoekje vrij voor de keeper van Gastel kwam." Doordat eerder Gert-Jan Vael de 0-1 op het bord had gebracht, pak te RIA W binnen een halfuur een marge van twee treffers. Lang duurde dit echter niet, want in de 35e minuut bracht Jordy Tak de spanning weer terug door 1-2 aan te tekenen. Nog voor de thee was het echter opnieuw Soufian Dooms die zich, ditmaal uit een vrije trap van Diego van Wingen, trefzeker toonde: 1-3. Even later kreeg de thuisploeg nog een te genvaller te verwerken toen aan voerder Nicky Colijn, donderdag nog goed voor de gelijkmaker van af de stip, geblesseerd het veld moest verlaten. De rust werd door RIA-trainer Fonnie Verstraeten gebruikt om zijn ploeg erop te wijzen dat zij vooral hun eigen spel moesten blijven spelen. In blessuretijd le verde dit een vierde goal op via Diego van Wingen. Na één jaar af wezigheid keert RIA W. daardoor terug in de derde klasse, die met Breskens, Clinge, Philippine en Terneuzen sterk Zeeuws-Vlaams getint is. RIA W. is de Zeeuwse nacompetitie- kampioen. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats ETTEN-LEUR - De eerste zege (1-3) in een reeks van vier duels met Unitas'30 leverde HW'24 de fel begeerde terugkeer in de tweede klasse op. De Zeeuws-Vlamingen sloegen in de verlenging toe. Die was noodzakelijk geworden, na dat beide ploegen elkaar in de re guliere tijd net als in Hulst in evenwicht hadden gehouden. De zege in het hol van de leeuw leidde tot vreugdetaferelen bij spe lers en supporters, die allemaal met angst in de benen naar Et- ten-Leur waren afgereisd. „Als je kijkt hoeveel blessures en schor singen we de laatste weken-gehad hebben en ziet wie je daardoor mist, dan had ik dit niet ver wacht", gaf Jari Vyaene toe. „Uni- tas ligt ons gewoon niet. Ze wa ren als ploeg ook nu weer heel ge- KARAKTERISTIEK vaarlijk, maar hebben eigenlijk maar één kans gehad. Er was wel steeds dreiging, maar we hebben het super goed gedaan." Aanvoerder Tim Siersema: „Ik vond ze donderdag bij ons echt goed. Het leek wel alsof wij toen met tien man speelden. Als je ziet hoe we het gemis van echte basis spelers hebben opgevangen, dan is dat fantastisch. We hadden afge sproken om nog één keer alles te geven. Ik voetbal hier toch al een poosje, maar dit is echt een top groep. Volgend seizoen wordt vre selijk moeilijk, maar hier gaan we even van genieten." De promotie van HW'24 is voor al te danken aan een sterk en hecht collectief, waarin passie en strijd met hoofdletters worden ge schreven. Job Inghels blonk cen traal achterin opnieuw uit, Collin van Goethem en Tim de Feijter vormden op het middenveld een sterk blok en voorin maakten Jari Vyaene en Joost van Damme met de buitenste middenvèlders heel veel meters in dienst van de ploeg. De opbouw van Unitas'30 werd er al in een vroeg stadium door verstoord, waardoor de Bra banders veelal de lange bal moes ten hanteren om onder de druk vandaan te komen. „We hebben de hele wedstrijd veel meer voor uit gelopen dan donderdag in Hulst", zocht Angelo Verbraeken naar een verklaring voor de winst. „Dit team geeft verdedi gend heel weinig weg." HW'24 kwam kort voor rust op voorsprong, toen een vrije trap van Joost van Damme na een luchtduel via de rug van een Bra bantse verdediger pardoes in het doel rolde: 0-1. Die voorsprong was verdiend, omdat HW'24 al een paar goede kansen had laten liggen. Jari Vyaene reageerde at tent op een prima pass van Evert van den Berg, maar zag zijn schot door de Brabantse goalie gestuit. Tim de Feijter kopte van dichtbij rakelings over. Na de openingstref fer waren Vyaene en Bas van Acker (in de rebound) dicht bij een tweede Hulsterse goal. Maar bij de eerste kans voor de thuis ploeg was het meteen raak (1-1). Na die gelijkmaker, ruim een kwartier na rust, drong Unitas'30 aan. „Ik heb er wel even aan ge twijfeld of het goed zou komen", bekende Angelo Verbraeken. „Maar we zijn blijven voetballen en bleven vooruit lopen." Gino 's-Heer Arendskerke-DIA 2-2, 's-Heer Arendskerke wns: Na drie minuten keek 's-Heer Arends kerke tegen een achterstand aan door een doelpunt van Jan Joosen. Halverwege de eerste helft repa reerde Michiel Bouwman die ach terstand. In de verlenging zorgde Justin le Conté voor de 2-1 namens 's-Heer Arendskerke, maar een minuut voor het einde van de verlenging zorgde Michael Priest voor 2-2. In de strafschoppenserie miste één speler van DIA, terwijl 's-Heer Arendskerke foutloos was vanaf elf meter. Barga-Bevelanders 1-1, Barqa wns: In 120 minuten werd door beide teams één keer gescoord. Ja- mile Zschusschen zette de Breda- naars op het veld van Tholense Boys in de elfde minuut op voor sprong. In de 57e minuut trok Mitchel Sandee de stand gelijk. De strafschoppenreeks was spraakmakend. Na de 3-2 van Mi chel Verburg liepen de gemoede ren hoog op bij Barqa, dat het niet terecht vond dat de speler van Be velanders zijn pingel opnieuw had mogen nemen. Arbiter Si- monse uit Heinkenszand laste een afkoelingsperiode van een kwartier in. Nadat de rust enigs zins was weergekeerd, kon de reeks vervolgd worden. Bij de stand van 5-5 miste Bevelan- ders-verdediger Tom Koelen, waarna Kevin Muntslag voor de beslissing zorgde. A S" Passie van HW'24 GASTEL - Dankzij een ruime 4-1-ze- ge bij SC Gastel keert RIA W. terug in de derde klasse van het zondag voetbal. Na het 1-1-gelijkspel van donderdag in Westdorpe leidden de gasten nu halverwege al comfor tabel met 1-3 door onder meer twee treffers van Soufian Doorns. door Peter van Kouteren Unitas'30-HW24 1-3 (0-1). 40. Benjamin Baljeu 0-1 (eigen doel punt), 62. Jordi Bollaart 1-1, 96. Collin van Goethem 1-2,106. Jari Vyaene 1-3. Scheidsrechter A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Robin Mc Taggart (HW'24), Imre Timmerman, Bunyamin Karahan, Kawa Mohammadi (Unitas'30). Aantal toeschouwers: 800. HW24: Tim Siersema; Frans Rok- ven, Job Inghels, Robin McTaggart, Sam de Theije; Bas van Acker (75. Dennis Buijs), Collin van Goethem, Tim de Feijter, Evert van den Berg (120. Jorn Knibbeler) Joost van Damme, Jari Vyaene (119. Ar- mand Wauters). MIDDELBURG - 's-Heer Arendskerke promoveerde zaterdag ten koste van DIA (Teteringen) naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Be velanders kon dat voorbeeld niet volgen. De ploeg uit Kamperland boog het hoofd voor het Bredase Barqa. In beide finales van de na- competitie viel de beslissing in een strafschoppenserie. Interim-trainer Elmar Lauret van Breskens gaat na de promotie tegen Victoria'03 op de schouders bij zijn spelers. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68