Westdorpe blij met nieuwe functie 'Kirke' Politie en straatbewoners snappen niets van munitievondst Oostburg Vissen is méér dan passief wachten ZEEUWS-VLAANDEREN 21 De Schakel derde bij zwemstrijd INFORMATIE Westerscheldetunnel afgesloten in verband met de Ronde van Zeeland Seaports op 7 juni 2014 De Dijkfeesten in Westdorpe had den een extra feestelijk tintje. Voor het eerst werd gebruik ge maakt van het nieuwe multifunc tioneel centrum De Kirke, in de voormalige katholieke kerk. De Kirke en het pleintje ervóór vorm den het hele weekeinde het cen trum van de feesten, zeker toen halverwege de middag daar op een podium muziekoptredens be gonnen. De open dag van de brandweer en een rommelmarkt zorgden za terdag voor een druk begin van de dag. In De Kirke presenteerden kunstenaars zich. Voor veel men sen wat het een mooie gelegen heid om te bekijken hoe de kerk was aangepast aan de nieuwe functie en daarmee aan de moder ne tijd. De activiteitenruimte - een modern ogend, transparant 'blok' in het midden van de kerk - oogste veel lof. In Nieuw-Namen - waar komend weekeinde nog de Kauterse fees ten op het programma staan - en in Graauw was er feest op de sportvelden. Op de Hulsterloo- feesten won Vlaming John Des- reumaux het dartstoernooi, vóór Jean-Paul van Acker. Het team Even Goede Vrienden was de bes te bij het volleybaltoernooi, en een ploeg uit Kieldrecht pakte de winst in de petanquewedstrijd. De Hulsterloofeesten van volgend jaar worden extra feestelijk, keek de organisatie vooruit: het evene ment bestaat dan dertig jaar, en de voetbalclub vijftig jaar. In aansluiting op Graauwrock, donderdag, vierde Graauw de afge lopen drie dagen Boomwaifees- ten, met een fietstocht, voetbal, muziek en spelletjes. Een inwoner van Oostburg meld de zich vrijdag op het politiebu reau met een kogel, evalueert poli tiewoordvoerster Esther Boot. „Hij zei dat er nog veel meer lag." Agenten gingen kijken en von den, verspreid door een groot deel van de straat, bij elkaar 154 stuks munitie. „Het ging deels om scherp spul, dus het was best een gevaarlijke situatie", zegt Boot. „We hebben het snel opge ruimd." Een deel van de munitie lag in een tuin. De bijbehorende wo ning is doorzocht, maar er werd niets gevonden. „We hebben geen enkele aanwijzing dat straat bewoners ook maar iets met de vondst te maken hebben", geeft Boot aan. „En ook niet dat er een schiet- of vechtpartij zou hebben plaatsgevonden in of vlakbij die straat." Ook bewoners kunnen zich niet voorstellen dat de kogels doelge richt juist in hun straat zijn neer gegooid. Ze noemen hun buurt, middenin een grote woonwijk, 'heel gewoon en rustig'. „Er ge beurt hier nooit wat", zegt een mevrouw die de ramen staat te lappen. Zij heeft niets gemerkt van de vondst. „Althans, ik' zag wel wat mensen met hesjes rond lopen, maar ik dacht dat die perk jes kwamen aanharken." Zowel straatbewoners als politie woordvoerster Boot zinspelen op een 'grap'. „Maar we hebben geen enkel aanknopingspunt", geeft Boot aan. Omdat niet zeker is of alle scher pe munitie gevonden is, vraagt de politie bewoners en passanten voorzichtig te zijn. Mensen die als nog iets vinden, wordt gevraagd de politie te waarschuwen en de munitie niet op te rapen. VEENENDAAL - Basisschool De Schakel uit Vogelwaarde is zater dag als derde geëindigd tijdens het Nederlands Kampioenschap schoolzwemmen in Veenendaal. De Zeeuwse afvaardiging deed het prima, want 't Honk uit Kapel- Ie werd vierde en De Berenburcht uit Oostburg pakte de vijfde plaats. Kampioen werd de Montesso rischool uit Wassenaar. TERNEUZEN - Vissen is méér dan al leen je hengel uitgooien en wach ten tot je beet hebt. Dat leerde hengelsportvereniging ONI uit Terneuzen deelnemers aan de jeugddag, zaterdag bij 'Ons Putje' vlakbij de McDonalds. Natuurlijk mochten de ruim ze ventig deelnemende kinderen een hengeltje uitgooien, maar tij dens een concours deden ze veel meer. Onder een telescoop keken ze naar het slijm van een vis, ze mochten paling helpen roken, leerden het verschil tussen soor ten vissen en maakten kennis met allerlei vistechnieken: van tra ditioneel tot modern. ONI hoopt aan de jeugddag uiter aard wat jeugdleden over te hou den, vertelt voorzitter Ben van den Bos van de afdeling jeugd. „We hebben zo'n 130 jeugdleden. Dat aantal is aardig stabiel, maar daar moeten we wel wat voor doen." Alle deelnemers kregen een hengel en tuigje mee, en een visvergunning tot eind augustus. T U V\l VM MAANDAG 2 JUNI 2014 door Martijn de Koning en Edy de Witte WESTDORPE - Het voorjaar is tradi tioneel het seizoen van de dorps- en verenigingsfeesten. Afgelopen weekeinde konden vertierzoekers op meerdere plaatsen terecht, zo als in Westdorpe, Graauw en Nieuw-Namen. TERNEUZEN - Na het succes van het nieuwjaarsfeest New Years Xperience vond organisatie Events4U het tijd voor iets groters. Zaterdag hielden ze het Structure Festival, een groot dancefestival tegenover de Skihal in Terneuzen. Het festival trok op het hoogtepunt ruim1800 jongeren. Dat was voor medeorganisator Peter van Poele een grote opluchting. Al hoopte hij vooraf op ruim tweeduizend man om uit de kosten te komen. „Maar hier redden we het mee.." De organisator denkt al aan de toekomst. „We willen Structure in 2015 nog grootser aanpakken." In de paarse tent betraden grote namen uit de dj-wereld het podium. Een lichtshow verzorgd door een 'lichtopera- tor' van Sensation White oogde erg professioneel. Toch was er kritiek van bezoekers. Sjoerd Hamelink miste de 'puntjes op de i'. „Het festival is kaal. Er mist nog wat aan kleding", vertelt hij. „Maar de goede line-up weegt daar zeker tegenop. En het is gewoon gezellig." Zelfs de dj's leken zich te vermaken. Dr. Papasov noemde het publiek 'uitzinnig'. Billy the Kit en daarna Alvaro slo ten de avond af. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning OOSTBURG - De politie én bewo ners van de straat Pallas in Oost burg tasten in het duister over de afkomst van 154 stuks munitie, vrij dag in hun straat. „Waarschijnlijk een zieke grap", denken sommige bewoners. De politie sluit dat niet uit. I Jong en nog jonger maakte zaterdag in Terneuzen - met een beetje hulp - kennis met alle facetten van de hengelsport, foto Mark Neelemans De Ronde van Zeeland Seaports 2014 voert de renners op zaterdag 7 juni 2014 van Terneuzen door de Westerschelde tunnel naar Goes. Dit betekent dat de Oostbuis richting Borssele van circa 12.50 uur tot circa 13.30 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Westbuis richting Terneuzen zal van circa 12.55 uur tot circa 13.25 uur afgesloten zijn. Deze tijden zijn onder voorbehoud. U kunt op de dag zelf op de hoogte blijven van de beschik baarheid van de Westerscheldetunnel via onze website of door ons account ©WSTVerkeer te volgen op Twitter. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 (€0,05/min.) - vanuit België: 0031-113 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer WESTERSCHELDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61