KEUKEN OUTLET WINKEL Aan alle inwoners van Groede e.o. êvi 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Belangrijk! Honderden bezoekers proeven 'duurzaam voedsel' als sprinkhaan en tarwegrassap tijdens proeverij van Duurzaam Groede. Goedkoper kan niet... leuker wel! WESTDORPE Bedevaart trekt 55 deelnemers Vijfenvijftig bedevaartgan gers trokken in de nacht van zaterdag op zondag vanuit Westdorpe naar Oostakker. Van hen legden achttien deelnemers de ruim 25 kilo meter lange tocht af zoals het eigenlijk hoort: te voet De anderen gingen per fiets of met de auto. Bestemming was een kopie van de grot van Onze Lieve Vrouw in Lourdes. Om 7 uur was daar een dienst en ontbijt, daarna begon de terugreis. PHILIPPINE Avondvierdaagse met drie afstanden De avondvierdaagse in Phi lippine begint vanavond. Deelnemers kunnen dage lijks kiezen uit 5,10 en 15 ki lometer. Vertrek is om 18.00 uur (15 km), 18.15 uur (10 km) en 19.00 uur (5 km), steeds vanaf gemeenschaps huis De Kaaie aan de Water poortstraat. Meelopen kost 4 euro. Op de laatste avond, donderdag, worden de lo pers opgewacht door fanfare Sint Cecilia. CADZAND Fietsen door streek met Fred Rabout De Stichting Cadzand Cultu reel houdt morgen een fiets tocht in de omgeving van Cadzand en Retranchement Onderweg geeft streekken- ner Fred Rabout uitleg bij tal van bezienswaardighe den. De fietstocht begint om 9.30 uur bij In de Buitenlust tegenover de molen van Cad zand. Kosten: 5 euro, inclu sief consumptie. Het evenement was een initiatief van de Stichting Duurzaam Groe de. Dat wil mensen onder meer bewust maken van het feit dat voedsel dat je van dichtbij en rechtstreeks uit de natuur haalt, een stuk beter is voor het milieu dan het eten dat nu vaak op ons menu staat. Niet dat de organisatie verwacht dat we opeens massaal sprinkha nen in onze frietpan mikken; de beestjes zijn verreweg het meest 'gewaagde' product van de dag. Ook meer gangbaar eten als biolo gische groenten en tomatensoep konden worden geproefd, net als smoothies van vers gesneden bloemkool en prei. Ook het tarwegrassap van plan ten- en kruidenkwekerij Biosfeer vond gretig aftrek. Iedereen mocht 'een shotje' proeven, en voor een prikje kreeg je 24 stuks mee naar huis. Ingevroren blokjes sap voor in de vriezer, zodat je er lekker lang mee kunt doen. „Ik proef drop", merkte een bezoeker uit Terneuzen verrast op. „Het is meer zoethout", vond een vrouw naast hem. En zo had iedereen het met elkaar over eten.. Ondertussen probeerde Annie van der Staal een sprinkhaan Best een beetje eng, vond ze. „Aan de andere kant: garnalen eten we ook zo op. En die zien er ook niet uit." Haar oordeel is duidelijk. „Héérlijk!" Het gefrituurde beest je was onderdeel van een prachtig bereid bordje met daarop onder meer ook een kopje zeewiersoep, een zeewierburger en komkom mertaartje met zeepeterselie. „Heerlijk, zeker proberen", toon de de Sluise wethouder Albert de Bruijn zich een waar ambassa deur van het 'nieuwe eten'. „Ze ker die sprinkhaan: een beetje zout, lekker knapperig... een aanra der hoor!" Organisator Ruud Muusze liep glunderend rond. „Wat een men sen hè. Ze blijven maar binnenko men!" Aan het eind van de mid dag was er niet al te veel voedsel meer over. Maar voor wie nog niet genoeg had: de bezoekers kre gen een boekje met recepten mee naar huis. Sprinkhaan met wat olie en limoen: als je daar je gas ten niet mee verrast... f Van dinsdag 3 juni tot en met donderdag 5 juni voeren wij werkzaamheden uit aan de drinkwaterleiding fides DELTA n Een 'shotje' tarwegrassap Garnaal eet je toch ook... Gefrituurde sprinkhaan Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uiww.beufeenoutletujinkeI.nl Annie van der Staal proeft een sprinkhaan. „Héérlijk!" foto Mark Neelemans door Martijn de Koning GROEDE - „Ga jij maar een sprink haantje proeven, dan haal ik een be kertje tarwegrassap." Zomaar een conversatie die gisteren te beluiste ren was in de Grote Kerk in Groe de. Honderden mensen kwamen daar op bezoek tijdens een infor matiemiddag over 'duurzaam voed sel'. Speltsoepstengels Zeewierburger Om u blijvend een goede en betrouwbare drinkwatervoorziening te garanderen, is onderhoud aan de drinkwaterleiding noodzakelijk. DELTA voert deze werkzaamheden voor u uit. De werkzaamheden vinden plaats op dinsdag 3 juni (buitengebied Groede), woensdag 4 juni (kern Groede) en donderdag 5 juni (kern Groede en buitengebied) van 09:00 -16:00 uur. Tijdens en na de werkzaamheden kan de waterdruk lager zijn dan dat u gewend bent. Ook is de kans op bruin water aanwezig. U kunt dit water gewoon drinken. Wij adviseren u niet te wassen wanneer er bruin water uit de kraan komt, omdat hierdoor vlekken in het wasgoed kunnen ontstaan. De kans op bruin water is het grootst van dinsdagmorgen tot vrijdagmorgen. Is het water na de werkzaamheden nog steeds bruin? Laat dan de kraan enkele minuten doorlopen. Het water behoort dan weer helder te zijn. Contact Heeft u vragen? Neem dan contact op met DELTA Netwerkgroep via het gratis telefoonnummer 0800-1221, bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 08:00 uur tot 16:30 uur. DELTA Netwerkgroep verzorgt het beheer en onderhoud van het leidingnet in Zeeland, Goeree Overflak- kee en de Brabantse Wal in opdracht van Evides Waterbedrijf. Evides levert drinkwater in Zuid-Holland Zuid, Zeeland en de Brabantse Wal. waterbedlijf DELTA Infra B.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen ontstaan uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. netwerkgroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60