c:o" Turken protesteren tegen Armeens genocidemonument in Almelo Klein: Nagel wilde van meet af aan Krol terug DELTA BINNENLAND 5 Dat zelfstandige heeft zij van haar oma... ...de bijdrage voor haar eigen huis krijgt zij van ons samen! IM- - JÉfe v M Josef Ganz test in 1930 zijn Ardie-Ganz, een prototype dat technisch lijkt op de Kever, foto Archief Paul Schilperoord door Anne Velthausz ALMELO - Enkele duizenden T\ir- ken uit het hele land hebben giste ren gedemonstreerd bij de Ar meense kerk in Almelo tegen een genocidemonument. Met de plaat sing van dit monument, ruim een maand geleden, herdenkt de Ar meense bevolking dat tijdens de Eerste Wereldoorlog honderddui zenden Armeniërs zijn gedepor teerd en vermoord door de Tur ken. De genocide wordt algemeen erkend, maar Thrkije zelf ontkent dat er sprake was van volkeren moord en spreekt van de 'Armeen se kwestie' De demonstratie verliep rustig. Politieagenten bewaakten het mo nument. De 75 ME'ers die paraat stonden, hoefden niet in te grij pen. „Er is geen bewijs van de ge nocide. Historici moeten er maar eens goed onderzoek naar doen," klonk het door de luidsprekers. De demonstratie is een initiatief van diverse TXirkse koepelorganisa- Volgens Turkije is er geen sprake van volkerenmoord en spreekt men van de 'Armeense kwestie' DEN HAAG - Norbert Klein van 50Plus zegt dat hij sinds zijn aantre den als fractievoorzitter structu reel is tegengewerkt door partijop richter Jan Nagel en Kamerlid Mar- tine Baay. Volgens Klein wilde Nagel de op gestapte Henk Krol weer terugkrij gen in de gelederen, meldde hij gisteren in een persverklaring. Om dat te bereiken moest Klein opstappen. Volgens de fractievoorzitter wilde Nagel zijn zetel in de senaat vei ligstellen. Krol zou het volgend jaar tijdens de verkiezingen voor Provinciale Staten, en dus indi rect de Eerste Kamer, beter doen als boegbeeld dan Klein. Er zou volgens Klein in de partij een commissie opgetuigd zijn om de terugkeer van Krol in de Tweede Kamer mogelijk te maken. Nagel ontkent dit. Krol stapte vorig jaar op na malversaties met pensioe nen bij de Gaykrant, waar hij in het verleden hoofdredacteur was. Er komt op 14 juni een extra con gres van 50PIUS om leden te infor meren over de scheuring binnen de fractie. Tijdens dit congres kun nen leden 'van gedachten wisse len' over de situatie is ontstaan. Klein wilde fractiegenote Baay na aanhoudende interne strijd uit de fractie zetten, maar het bestuur van 50PIUS gaf de voorkeur aan Baay en zegde tegelijkertijd het vertrouwen in Klein op. De laat ste zit nu onder de naam soPlus in de Kamer; Baay vertegenwoor digt de partij. De leden ontvingen dit weekein de een brief van de partij. Daarin legt vicevoorzitter Maurice Koop man uit dat zij vond dat Baay 'heel behoorlijk functioneerde', en Klein 'onvoldoende' presteer de als leidinggevende. De ruzie binnen de fractie kost de partij volgens een peiling van Maurice de Hond drie zetels; SoPlus houdt er nog een over. ties. De Armeense inwoners van Almelo lieten zich gisteren niet zien in de omgeving van de de monstratie. „We besteden er geen aandacht aan", aldus voorzitter Onik Gelici van het Armeense kerkbestuur. De vertegenwoordigers van beide groepen benadrukken dat ze vreedzaam naast elkaar leven en dat graag zo willen houden. Maar het genocidemonument zet de verhoudingen wel op scherp. „Het is een onzinnige demonstra tie", aldus Gelici. De kerk roept de politiek op om vaart te zetten achter de strafbaarstelling van het ontkennen van genocide. Wat u uw kind ook wilt meegeven. Het kan met het DELA CoöperatiespaarPlan. Toekomstplannen voor uw kind maakt u mogelijk met de spaar- verzekering van coöperatie DELA. Hoe vaak en hoeveel geld u ook opzijzet, u krijgt altijd dezelfde aantrekkelijke rente. Wat geeft uw kind mee? Ga naar dela.nl/spaarplan De spaarverzekering in het kort: MAANDAG 2 JUNI 2014 MW' door Sandra Donker zeergroot vrij groot zeer klein III Vaste rente van 2.75 procent Geen minimum inleg (max« 12.000 per jaar) Voor de lange termijn, minimaal io jaar Stoppen binnen 10 jaar kan en kost 150 Tussentijds opnemen is niet mogelijk Het DELA CoöperatiespaarPlan valt niet onder het deposito garantiestelsel. coöperatie voor elkaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5