ZEEUWS-VLAANDER Vonnis Bedrijfshal Cargill in de as Tieners bekennen mishandeling in Renesse almanak 18en 19 22 en 23 Politie, justitie en gemeenten komen in actie tegen jeugd die voor grote overlast zorgt in Goes en Terneuzen Biertje, peukje en muziek luisteren MAANDAG 2 juni 2014 1 7 Love and peace bij het Straatfestival TERNEUZEN - Politie, justitie en de gemeenten Goes en Terneuzen willen optreden tegen groepen jongeren die in beide gemeenten voor grote overlast zorgen. In het verleden is in Goes al eens opge treden tegen een dergelijke groep die actief was in de wijk Goese Polder. Voor Terneuzen is een der gelijke aanpak nieuw. In Middel burg loopt een soortgelijk project voor de wijk Dauwendaele. Het is de bedoeling dat bij het op treden in Goes en Terneuzen niet alleen de aandacht gericht wordt op de jongeren zelf maar ook op familieleden, vrienden en kennis sen, aldus Bruno Vanassche. Hij is directeur van het Veiligheidshuis Zeeland waar tal van organisaties samenwerken om overlast en cri minaliteit te voorkomen en te ver minderen. Dankzij een dergelijk project voor Dauwendaele lukte het een groep jongeren, die zich onder meer bezighield met inbra ken, aan te pakken. Hij geeft ook aan dat door de aanpak van de pro bleemgroep in de Goese Polder het veiligheidsgevoel van de inwo ners is toegenomen. In Goes gaat het volgens hem nu om een groep van zo'n 35 jongeren die zich ge dragen als raddraaiers. „Via straf en zorg willen we hen aanpak ken. Dus straffen waar nodig, maar ook hulp bieden aan wie dat goed kan gebruiken. Want het doel is dat het veiliger wordt. Niet alleen nu maar ook later." Door vroegtijdig in actie te ko men, bestaat volgens hem de kans dat een aantal jongeren niet ver der afglijdt de criminaliteit in. „Dat scheelt ook heel veel geld." Bij de aanpak in Terneuzen en Goes zullen ook allerlei andere (maatschappelijke) organisaties worden ingeschakeld, zoals jeugd zorg, en maatschappelijk werk. Vanassche: „We willen dat voor el ke jongere er een persoonlijk plan van aanpak komt zodat we het maximale effect bereiken." In de gemeente Terneuzen zor gen met name jongeren in Sluis kil al enkele jaren voor terugke rende overlast. Maar ook uitgaans- jeugd in bijvoorbeeld de Nieuw- straat in Terneuzen zelf vergt bijna wekelijks extra politie-inzet. MIDDELBURG - Twee verdachten hebben bekend betrokken te zijn bij de zware mishandeling in Re- nesse. Het gaat om 17-jarige jon gens, inwoners van respectieve lijk de gemeenten Vlissingen en Schouwen-Duiveland. Zij zijn za terdagochtend aangehouden voor de mishandeling van de 22-jarige Rutger Kluin uit Epe in de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 mei op de Hogezoom in Renesse. Zij zijn verhoord en in Torentijd in Middelburg vastgezet. Het duo blijft tot de voorgeleiding in bewa ring. Het tweetal krijgt vermoede lijk poging doodslag/zware mis handeling ten laste gelegd. Wie iets uitvreet en voor het hekje moet verschijnen hoeft niet mee te werken aan zijn eigen veroordeling. Liegen is lastig, want want wie veel liegt moet veel onthouden. Zwijgen als het graf of glashard ontkennen wil wel eens helpen. Dat had de man die voor een akkefietje in Mid delburg terecht stond wel begrepen. Hij ontkende en zweeg in alle talen. Vervolgens eiste de officier een week celverblijf. De rechter vroeg of me neer nog iets te zeggen had eer zij een vonnis velde. Ja, dat heb ik ze ker. Als u mij vrijspreekt, dan beloof ik u dat ik het nooit meer zal doen". Duidelijke taal en onbedoeld een vol ledige bekentenis. Zelden keek een officier van justitie zó tevreden. Overlast jongeren aangepakt door Emile Calon SAS VAN GENT Een grote brand heeft zondagochtend vroeg een bedrijfshal van levensmiddelenfabriek Cargill bij Sas van Gent in de as gelegd. Het vuur ontstond, door nog onbekende oorzaak, rond half vijf. De brandweer kwam met veel materiaal, waaronder tien bluswagens, ter plaatse. Omringende wegen, waaronder de Westkade tus sen Sluiskil en Sas van Gent, werden urenlang afgesloten. Aanvankelijk ontwikkelde zich een donkere rookpluim, maar die werd snel dunner en lichter. Omwonenden werd via een NL-alert geadviseerd ramen en deuren dicht te houden. Doordat er weinig wind stond, Tip? redactie@pzc.nl bleef de impact op de directe omgeving echter gering. In nabije Sasse wijken was nauwelijks iets van de brand te merken. Wel landden hier en daar roetdeeltjes, en stukjes glasvezel. Omringende straten werden daarom gisteren nog gereinigd. De brandweer meldde net na acht uur dat de brand onder controle was. Er moest nog wel de hele dag worden nage blust. In het pand lag verpakkingsmateriaal en zetmeel. Er raakte niemand gewond; medewerkers die aan het werk waren, konden tijdig het magazijn verlaten, foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57