Voorzieningen Poelbos achteruit door geldgebrek BEVELANDEN en THOLEN 21 Ringrijders Biggekerke naar ereklas in Kapelle Hal Carlgill door brand verwoest SAS VAN CENT - Een grote brand heeft gisterochtend een bedrijfshal van levens- middelenfabriek Cargill bij Sas van Gent in de as gelegd. Het vuur ontstond rond half vijf. Omringende wegen, waaronder de Westkade tus sen Sluiskil en Sas van Gent, werden urenlang afgesloten. Aanvankelijk ontwikkelde zich een donkere rook pluim, maar die werd snel dunner en lichter. De brand weer meldde net na acht uur dat de brand meester was. Er moest nog wel de he le dag worden nageblust. In het pand lag verpakkingsma teriaal en zetmeel. Er raakte niemand gewond. Bus brandt uit Een bestelbus die aan de Van Houtstraat in Goes stond geparkeerd, is in de nacht van zaterdag op zon dag uitgebrand. Ook een an der voeruig liep schade op. Avondvierdaagse De Stichting Dorpshuis Ove- zande houdt voor de 12e keer haar avondvierdaagse, die vanavond begint Er is re kening gehouden met een inhaaldag. Afstanden: 5,10 en 15 km. De start vanaf 18.00 uur bij dorpshuis. In schrijven is mogelijk vanaf 17.30 uur. Dat zei boswachter Karei Leeftink zaterdag tijdens een rondleiding door het Poelbos bij 's-Heer Hen drikskinderen voor inwoners van het dorp. De wandeling was be doeld om meer inzicht te verschaf fen in recente ontwikkelingen in het recreatiebos, waarover bij de dorpsraad vragen waren binnen gekomen. Zo zijn er wat beden kingen bij de rigoureuze kap van bomen en het deels laten liggen van het hout, waardoor sommige plekken in het bos troosteloos aan doen. Leeftink vertelde dat tegen woordig met een soort 'boscombi- ne' wordt gerooid. „Dat is een on aangenaam gezicht." Vooralsnog komen geen nieuwe bomen te rug, want Staatsbosbeheer wil eerst bezien of de natuur dat zelf oppikt. Het hout blijft dan ook met een doel liggen, legde de bos wachter uit „Er komen paddestoe len en insecten op en het dient als beschutte plek." Daardoor heb ben brandnetels en bramenstrui ken ook vrij spel; nuttig voor in secten. Alleen de paden worden vrijgehouden. Wel bestrijdt Staats bosbeheer de woekerende reuzen- bereklauw.Dat de organisatie een stuk krapper bij kas zit, is overi gens al zichtbaar. Sommige bank jes vallen van ellende uit elkaar en ook het fietspad verkeert her en der in slechte staat, net als de parkeerplaats. „Echt een pro bleem", aldus Leeftink. „We zoe ken daarom naar samenwerkings vormen met gebruikers." Be stuurslid Adri van Oosten van de dorpsraad vroeg zich in dat licht af hoe het staat met het land schapsontwikkelingsplan van de gemeente Goes waarin juist wordt gesproken over meer recrea tieve voorzieningen in het Poel bos, zoals een theehuis en een ma nege. Staatbosbeheer staat daar niet onwelwillend tegenover, al dus Leeftink. „Het is de vraag of het rendabel is. Ik zou zeggen: zorg eerst dat de basisvoorzienin gen in orde zijn." Er is nu overi gens al een mountainbikebaan, die door de vereniging zelf wordt onderhouden. Ook kan er worden gepaintbald. Rondom de parkeerplaats zijn ook veel bomen weggehaald, maar dat is omdat er dingen ge beurden die het daglicht letterlijk niet kunnen verdragen. Er wordt in drugs gehandeld en het is een homo-ontmoetingsplaats. Ook wordt er regelmatig met auto's rondgecrosst. Grote stenen die dat moeten verhinderen, worden op zij gerold. De wandeling bleek ver helderend en ook onderhoudend, want Leeftink overspoelde de bij na twintig deelnemers met we tenswaardigheden over het in de jaren zeventig aangelegde bos. kapelle - De zes ringrijders van Biggekerke 3 en 4 bleken zaterdag in Kapelle in topvorm tijdens de strijd om het kampioenschap in de eerste klas. Zij promoveerden naar de ereklas. Onder ideale weersomstandighe den verschenen de 39 rijders van negen verschillende afdelingen aan de start. De afdeling Biggeker ke begon voortvarend. De week ervoor degradeerde hun 2e drietal nog uit de ereklas, dus ze hadden iets goed te maken. Na 15 beurten stonden Biggekerke 3 en 4 op de gedeelde eerste plaats. Deze posi tie zouden ze niet meer wegge ven. Thssen de beurten 16 en 29 wisselden de teams stuivertje qua positie, maar uiteindelijk stonden ze na 30 beurten met 82 ringen sa men bovenaan. Een kamp moest uitwijzen wie ie en 2e werd. Big gekerke 3 bleek net iets sterker en mocht zich zo de kampioen noe men. Arno Francke, Anika Lam- pert en Erik Leendertse staken res pectievelijk 28, 25 en 29 ringen. Voor Biggekerke 4 waren het de jeugdige Frenk Leendertse, Maas Boogaard en Koen Lampert, met 29,28 en 25 ringen. De volledige uitslag staat op MAANDAG 2 JUNI 2014 SAS VAN GENT GOES OVEZANDE Anna de Ruyter kon de menigte gelukkig tot bedaren brengen, foto Ronald den Dekker I Onder toeziend oog van de menigte wordt de kist met het stoffelijk over schot de haven binnengevaren, foto éRonald den Dekker Voorbereiding op de set met regisseur Roel Reiné (r) en Roeland Fernhout (m) en Barry Atsma als Cornelis en Johan de Witt foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel S HEER HENDRIKSKINDEREN - Het feit dat Staatsbosbeheer veel min der geld van de overheid krijgt, heeft gevolgen voor onderhoud aan voorzieningen in recreatiege bieden. www.ringrijden.nl. Agenda: 7 juni Aagtekerke, 2e klas kampioenschap 8.00-17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55