KEUKEN OUTLET WINKEL 44 'Hé kijk! Dat is toch Kerktuin even openluchtatelier 20 BEVELANDEN en THOLEN FILMOPNAMEN Van de dijk af INFORMATIE Westerscheldetunnel afgesloten in verband met de Ronde van Zeeland Seaports op 7 juni 2014 Zierikzee staat al dagen in het teken van opnamen voor de film 'Michiel de Ruyter' van regisseur Roel Reiné. 'Slachtoffer' straatroof Goes blijkt fantast SCHILDERDAG KAPELLE Goedkoper kan niet... leuker wel! YERSEKE - Een automobilist is za terdagochtend vroeg van de Mo lendijk bij Yerseke gereden. Het voertuig raakte daarbij zwaar be schadigd en moest worden wegge- takeld. De oorzaak van het onge luk is niet bekend, maar het komt met enige regelmaat voor dat au to's van de smalle, bochtige dijk raken door te hard rijden. JU N N ZIERIKZEE - Bij de herdenking van het 400ste geboortejaar van Michiel de Ruyter in 2007 wees de gemeente elk subsidieverzoek af. „Schouwen-Duiveland heeft geen relatie met deze zeeheld", vond het toenmalig college van B en W. Dat blijkt nu met de opna men voor de film heel anders te zijn. De gemeente verleent ruim hartig medewerking aan de trans formatie van het Scheldestadje zo dat het dienst kan doen als decor voor het 17e eeuwse Amsterdam. Ook bij de bewoners blijkt de trots veel groter dan de weerstand tegen allerlei afzettingen, zodat parkeren en toelevering aan be drijven danig moeten worden aan gepast. „Vrijwel iedereen blijkt be grip te hebben en de overlast voor lief te nemen", zegt gemeen te-ambtenaar Marcel van den Ber ge. Volgens hem ziet de Onderne mersvereniging het vooral als mooie promotie voor Zierikzee. Na onder meer intensieve bui ten-opnamen vorige week, waar leden van de Stichting Werkend Trekpaard en de Stichting Be houd Hoogaars bij betrokken wa ren, lag de nadruk zaterdagavond en -nacht op twee massa-scènes met circa 350 figuranten. De op roep leverde verrassend veel res pons op. „Kom in het zwart ge- The making of Michiel de Ruyter kleed", luidde de boodschap. De eerste scène die werd opgenomen betrof immers de intocht van het schip met aan boord de doodskist van Michiel de Ruyter. Voor het zover was, heerste een opgewon den sfeertje bij Poppodium Brogum waar de filmploeg zijn tenten heeft opgeslagen. „We staan helemaal te trillen", ver trouwden drie giebelende meisjes de jonge acteur Nils Verkooien (o.a. uit 'Oorlogsgeheimen' en 'Spijt!') toe toen hij met hen op die bekende man uit reclame voor een supermarkt op televisie? de foto ging en zijn handtekening uitdeelde. „Ik kom, ik kom", riep ook Tygo Gernandt bereidwillig toen hij gevraagd werd voor een kiekje met wat figuranten. „Hé dat is die man van de super marktreclame", constateerde een tiener spontaan toen ze hoofdrol speler Frank Lammers in het oog kreeg. „Dacht het niet", mompel de hij op zijn beurt. Later op de avond bekeek Lammers de in tocht van zijn 'eigen doodskist' ontspannen vanaf de kade aan de Oude Haven. Alle figuranten in het zwart met geverfd kapsel kregen een kapje om op te zetten. Natte doekjes werden uitgedeeld om make-up weg te vegen en lange haren wer den snel ingevlochten of op een staart gebonden. Zo hoorde dat in de 17e eeuw. Cora, Bo en Femma van de crew gaven een glashelde re briefing, deelden de figuranten in groepen in en begeleidden hen naar de set. Daar stapten allen in een andere wereld: een impone rende mengeling van hoe Zierik zee er eeuwen geleden enigszins heeft uitgezien en een keihard werkende crew van Farmhouse Film. Regisseur Roel Reiné mani festeerde zich als spin in het web. Op een boot in de Oude Haven en later op de kade bediende hij zelf een van de camera's en regis seerde hij ook helder en duidelijk de figuranten. In de tweede massascène bestorm den orangisten met in hun kiel zog een groep republikeinen het woonhuis van Michiel de Ruyter. De held zelf was op zee, maar zijn vrouw Anna (Sanne Langelaar) wist de menigte enigszins tot be daren te krijgen. GOES - Het slachtoffer van een ver meende straatroof op het Stations plein in Goes heeft vermoedelijk alles uit zijn duim gezogen. Dat concludeert de recherche. De 61-jarige man uit Roermond bel de vrijdag 23 mei een ambulance nadat hij zou zijn overvallen door twee jongens op een scooter. Hoe wel het die ochtend erg druk was op het Stationsplein, heeft nie mand de beroving gezien. Ook wordt er geen blauwe scooter ge signaleerd op camerabeelden. Uit achtergrondinformatie blijkt bo vendien dat de man zwervende is en vaker verhalen heeft verzon- Boswachter Karei Leeftink (vierde van rechts) geeft uitleg over onder nen> meer bomenkap in het Poelbos. foto Johan van der Heijden KAPELLE - Corina Teunissen (links) uit Kapelle werkt in de kerktuin in haar woonplaats aan een schilderij. En meer amateurschilders en -tekenaars deden dat zaterdag tijdens de jaarlijkse Schilderdag, georganiseerd door de Cultuur- raad van de gemeente Kapelle in samenwerking met kunstenaar en docent Marlou Pluymaekers. Rond de kerk was dit jaar ook een Kunstmarkt waar ama teur- en professionele kunstenaars hun werken te koop aanboden, foto Johan van der Heijden Spoorstraat r8c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 5331418? Openingstijden zie uauiu.keufeCTioutleturinfeel.nl De Ronde van Zeeland Seaports 2014 voert de renners op zaterdag 7 juni 2014 vanTerneuzen door de Westerschelde tunnel naar Goes. Dit betekent dat de Oostbuis richting Borssele van circa 12.50 uur tot circa 13.30 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Westbuis richting Terneuzen zal van circa 12.55 uur tot circa 13.25 uur afgesloten zijn. Deze tijden zijn onder voorbehoud. U kunt op de dag zelf op de hoogte blijven van de beschik baarheid van de Westerscheldetunnel via onze website of door ons account ©WSTVerkeer te volgen op Twitter. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 (€0,05/min.) - vanuit België: 0031-113 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer CRELDE Zierikzee is nu wel in de ban van De Ruyter door Ali Pankow Figurante bij 'Michiel de Ruyter*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54