Zeehondjes beschilderen slaat aan tijdens druk bezochte Renessedag SCHOUWEN-DUIVELAND 21 't Vienger'Oetje ingepakt met wildbreiwerk Hal van Cargill in de as gelegd BURCH-Haamstede - Handwerk winkel 't Vienger'oetje in Burgh-Haamstede is ingepakt met wildbreiwerk. Zeven vrou wen van het handwerkcafé zijn twee jaar bezig geweest met de voorbereidingen. Geïnspireerd door de bekende 'inpak-kunste- naar' Christo besloten zij hun leid ster Wilma Vredenbreght een bij zonder geschenk te geven bij het 25-jarig bestaan van haar speciaal zaak 't Vienger'Oetje. „We hopen het breisel de hele zomer te laten hangen. Of dat lukt is afhankelijk van het weer. We houden zater dag 5 juli groot feest. Dat is de exacte datum", zegt Vredenbregt. Ook dit keer tijdens de 29e editie draaide het om de vertrouwde ele menten als rad van avontuur en verkoopkraampjes met allerhande artikelen. Een nieuw onderdeel echter was het beschilderen van betonnen zeehonden onder lei ding van handvaardigheidsdocent Karin den Haan. De zeehonden waren voorgetekend met bloe men en met abstracte vormpjes, die door kinderen met betonverf konden worden ingekleurd. „Dat begrip kinderen kan breed wor den beschouwd, want er zijn ook al jongeren van jaar of 18 en wat ouders aan het schilderen ge weest", vertelde Den Haan en thousiast. De beschilderde zee hondjes krijgen een nog nader te bepalen plekje in het dorp. Het rad van avontuur kreeg een vracht aan prijzen, beschikbaar ge steld door middenstand en hore ca, te verwerken en draaide vrij wel continu. Dat gebeurde onder enthousiaste leiding van vlot bab belende 'raddraaiers' die de loten- verkoop aanmoedigden. Goede zaken deden ook de vrou wen in de kraam met 'koek en zo- pie'. Zij verkochten zelf gebakken cakes en koeken. Vooral de exem plaren uit het bakblik met Zeeuw se knop vonden gretig aftrek. Vooral vaders en zonen testten hun vaardigheden bij de schiet tent. Verder waren er diverse mu- ziekoptredens en beklommen aar dig wat mensen de kerktoren. De Jacobuskerk zelf vormde een rust punt voor wie even uit het ge woel wilde stappen. Het evene ment is een gezamenlijk initiatief van kerk, voetbalvereniging en tennisvereniging in Renesse. Zij verdelen onderling de netto op brengst van circa 10.000 euro. Het vuur ontstond rond half vijf. Omringende wegen, waaronder de Westkade tussen Sluiskil en Sas van Gent, werden urenlang af gesloten. Aanvankelijk ontwikkel de zich een donkere rookpluim, maar die -werd snel dunner en lichter. Omwonenden werd via een NL-alert geadviseerd ramen en deuren dicht te houden. Door dat er weinig wind stond, bleef de impact op de directe omgeving echter gering. Wel landden hier en daar roetdeeltjes, en stukjes glasvezel. Omringende straten werden daarom gereinigd. Even na acht uur kwam het signaal 'brand meester'. De brandweer moest nog wel de hele dag nablus sen. In het pand lag verpakkings materiaal en zetmeel. Klederdrachtshow en volksdansen Vrouwen van Nu afdeling Duiveland sluit donderdaga vond 5 juni in dorpshuis De Oosterhof het seizoen af met een optreden van kos tuum- en dansgroep 'Scham- peljoen' uit DordrechtDe groep showt originele natio nale klederdrachten en voert diverse volksdansen uit. Aanvang 19.45 uur. DFS houdt 35e wandelvierdaagse Sportvereniging DFS in Burgh-Haamstede houdt vanaf morgen voor de 35e keer de avondwandelvier daagse. De deelnemers heb ben de keus uit 5,8 of 15 km. De gevarieerde routes voe ren langs polder, duin en strand. Inschrijven kan dins dag vanaf 18.00 uur in de kantine van DFS. Tafeltje Dekje de brug over Cleijenborch CulinR uit Noord-Beveland begint van daag met de verzorging van Tafeltje Dekje maaltijden in Zierikzee. Hieraan is een on derzoek naar de behoefte vooraf gegaan. Gebleken is dat er veel interesse is voor deze maaltijdservice. Inmid dels zijn er veertig aanmel dingen binnen. Dorp presenteert zich met 'Rondje' Burgemeester Gerard Rabe- link opent zondag 8 juni in de Adriaanskerk 'Rondje Dreischor'. Dat is een route waarin 28 ondernemers en bezienswaardigheden in het dorp zich presenteren. Tus sen 12.15 en 17.00 uur kun nen de deelnemers hun ei gen route bepalen langs het gevarieerde aanbod. MAANDAG 2 JUNI 2014 door Ali Pankow RENESSE - Traditie speelt een be langrijke rol bij de Renessedag op de zaterdag na Hemelvaartsdag. SAS VAN CENT - Een grote brand heeft gisterochtend een bedrijfshal van levensmiddelenfabriek Cargill bij Sas van Gent in de as gelegd. OOSTERLAND BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE DREISCHOR Onder toeziend oog van de menigte wordt de kist met het stoffelijk over schot de haven binnengevaren, foto Ronald den Dekker Voorbereiding op de set met regisseur Roel Reiné (r) en Roeland Fernhout (m) en Barry Atsma als Cornelis en Johan de Witt, foto Dirk-Jan Cjeltema Anna de Ruyter kon de menigte gelukkig tot bedaren brengen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51