Herinrichting kruispunt voor jaar uitgesteld KEUKEN OUTLET WINKEL IJsbrand Chardon verrast publiek I I I I I I 20 SCHOUWEN-DUIVELAND FILMOPNAMEN INFORMATIE Westerscheldetunnel afgesloten in verband met de Ronde van Zeeland Seaports op 7 juni 2014 Zierikzee staat al dagen in het teken van opnamen voor de film 'Michiel de Ruyter' van regisseur Roel Reiné. Fakkelvuur EF WEs1E.Jcm^ E L «p Vorig jaar is besloten de entree van Haamstede aan te pakken. De huidige via de Kloosterweg en Noordstraat voldoet niet meer. Door de aanleg van de Recreatie- verdeelweg rijdt er veel minder verkeer en doet het huidige kruis punt met afzonderlijke opstelstro ken voor afslaand verkeer wat gro tesk aan. In het oorspronkelijke ontwerp voor de aanpassing was sprake van een rotonde met fiets stroken, maar onder druk van de inwoners is besloten tot een aan- Goedkoper kan niet... leuker wel! gepast 'gewoon' kruispunt met stoplichten. De inwoners vrees den chaos en onveilige situaties in het zomerseizoen omdat heel veel fietsers het kruispunt passe ren. Het plan werd naar aanlei ding van de kritiek aangepast en zou dit najaar worden uitgevoerd. Voor het werk is subsidie aange vraagd bij de provincie Zeeland, maar dit verzoek is afgewezen. De subsidiepot was al leeg. De ge meente kan wel volgend jaar een nieuwe poging wagen. Het college van B en W vindt uit stel van de herinrichting verant woord, omdat het kruispunt nu niet onveilig is. De aanpassing is vooral een verbetering en ver fraaiing van de entree van Haam stede. Het kruispunt wordt vol gend jaar wel aangepakt, omdat nog langer uitstel niet verant woord is. De huidige verkeerslich ten zijn aan vervanging toe. BURGH-HAAMSTEDE - Traditiege trouw wordt tijdens het pinkster feest op zondag 8 juni in de ker ken in de Westhoek het fakkel vuur als boodschap van bezieling en enthousiasme aan elkaar door gegeven. De handeling begint in de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan om 10.00 uur. zierikzee - Bij de herdenking van het 400ste geboortejaar van Michiel de Ruyter in 2007 wees de gemeente elk subsidieverzoek af. „Schouwen-Duiveland heeft geen relatie met deze zeeheld", vond het toenmalig college van B en W. Dat blijkt nu met de opna men voor de film heel anders te zijn. De gemeente verleent ruim hartig medewerking aan de trans formatie van het Scheldestadje zo dat het dienst kan doen als decor voor het 17e eeuwse Amsterdam. Ook bij de bewoners blijkt de trots veel groter dan de weerstand tegen allerlei afzettingen, zodat parkeren en toelevering aan be drijven danig moeten worden aan gepast. „Vrijwel iedereen blijkt be grip te hebben en de overlast voor lief te nemen", zegt gemeen te-ambtenaar Marcel van den Ber ge. Volgens hem ziet de Onderne mersvereniging het vooral als mooie promotie voor Zierikzee. Na onder meer intensieve bui ten-opnamen vorige week, waar leden van de Stichting Werkend Trekpaard en de Stichting Be houd Hoogaars bij betrokken wa ren, lag de nadruk zaterdagavond en -nacht op twee massa-scènes met circa 350 figuranten. De op roep leverde verrassend veel res pons op. „Kom in het zwart ge- The making of Michiel de Ruyter kleed", luidde de boodschap. De eerste scène die werd opgenomen betrof immers de intocht van het schip met aan boord de doodskist van Michiel de Ruyter. Voor het zover was, heerste een opgewon den sfeertje bij Poppodium Brogum waar de filmploeg zijn tenten heeft opgeslagen. „We staan helemaal te trillen", ver trouwden drie giebelende meisjes de jonge acteur Nils Verkooien (o.a. uit 'Oorlogsgeheimen' en 'Spijt!') toe toen hij met hen op 'Hé kijk! Dat is toch die bekende man uit reclame voor een supermarkt op televisie? OOSTERLAND - Het Menevene- ment Oosterland kreeg zaterdag onverwacht topmenner IJsbrand Chardon aan de start. Hij is we reldtopper met zijn vierspannen. Een paar blessures bij zijn paar den deed hem besluiten af te rei zen naar Oosterland. Hij verwen de het publiek met een demon stratie en daarna reed hij met zijn vierspan het parcours. Het men- evenement bij Oosterland wordt georganiseerd door de Rotary Schouwen-Duiveland, rotary Zie rikzee en de Fok- en Menvereni ging Schouwen-Duiveland. Het trok duizenden bezoekers. Onder hen een grote groep ouderen van het eiland. De opbrengst van het evenement gaat naar onder meer Zeeland helpt Cambodja. de foto ging en zijn handtekening uitdeelde. „Ik kom, ik kom", riep ook Tygo Gernandt bereidwillig toen hij gevraagd werd voor een kiekje met wat figuranten. „Hé dat is die man van de super marktreclame", constateerde een tiener spontaan toen ze hoofdrol speler Frank Lammers in het oog kreeg. „Dacht het niet", mompel de hij op zijn beurt. Later op de avond bekeek Lammers de in tocht van zijn 'eigen doodskist' ontspannen vanaf de kade aan de Oude Haven. Alle figuranten in het zwart met geverfd kapsel kregen een kapje om op te zetten. Natte doekjes werden uitgedeeld om make-up weg te vegen en lange haren wer den snel ingevlochten of op een staart gebonden. Zo hoorde dat in de 17e eeuw. Cora, Bo en Femma van de crew gaven een glashelde re briefing, deelden de figuranten in groepen in en begeleidden hen naar de set. Daar stapten allen in een andere wereld: een impone rende mengeling van hoe Zierik zee er eeuwen geleden enigszins heeft uitgezien en een keihard werkende crew van Farmhouse Film. Regisseur Roel Reiné mani festeerde zich als spin in het web. Op een boot in de Oude Haven en later op de kade bediende hij zelf een van de camera's en regis seerde hij ook helder en duidelijk de figuranten. In de tweede massascène bestorm den orangisten met in hun kiel zog een groep republikeinen, het woonhuis van Michiel de Ruyter. De held zelf was op zee, maar zijn vrouw Anna (Sanne Langelaar) wist de menigte enigszins tot be daren te krijgen. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De herinrich ting van het kruispunt Klooster- weg /Noordstraat in Haamstede is met een jaar uitgesteld. De herin richting heeft volgens het college van B en W geen hoge prioriteit en voor dit jaar is het niet gelukt co-fi nanciering te vinden. Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Graverpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie u>u/iu.keukenoutletuiinkel.nI De Ronde van Zeeland Seaports 2014 voert de renners op zaterdag 7 juni 2014 vanTerneuzen door de Westerschelde tunnel naar Goes. Dit betekent dat de Oostbuis richting Borssele van circa 12.50 uur tot circa 13.30 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Westbuis richting Terneuzen zal van circa 12.55 uur tot circa 13.25 uur afgesloten zijn. Deze tijden zijn onder voorbehoud. U kunt op de dag zelf op de hoogte blijven van de beschik baarheid van de Westerscheldetunnel via onze website of door ons account ©WSTVerkeer te volgen op Twitter. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 (€0,05/min.) - vanuit België: 0031-113 23 28 44 50 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer Zierikzee is nu wel in de ban van De Ruyter door Ali Pankow Figurante bij 'Michiel de Ruyter" I Menevenement in Oosterland. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50