Van Maaren houdt Zeeuwse eer hoog in Axel SPORT 45 Schletterer pakt Zeeuws record Bijna vanaf de eerste tot de laatste meters wist hij de meute aan te voeren. Ook de tweede plaats was stevig in handen van Dylan Lae- nen uit het Belgische Gingelom. Derde in beide manches werd thuisrijder Tom Cortvriendt uit Axel. De vierde plek werd in de eerste manche ingenomen door Bart Risseeuw uit Spui. Daarach ter kwam de eerste niet-licentie- houder: Guido Boonen uit Oost-Souburg. In de tweede man che wist Boone het nog beter te doen met een vierde plaats. De Husqvarnarijder ondervond de meeste tegenstand van Aswin Vandamme uit Zuiddorpe. Dat onze zuiderburen niet waren gekomen om toe te kijken, bleek wel uit de winst bij zowel de MX 2 viertakten als in de MX 1. Bij de start van de MX 2 4-takt was daar nog niets van te merken. Gian Scheele uit Zaamslag wist de lei ding te pakken voor Kevin Spruijt uit Meliskerke. Al spoedig meng de de latere winnaar de Belg Dylan Verleysen zich in deze strijd. Scheele wist nog enige tijd verzet te bieden maar de druk van Verleysen werd te groot. Langzamerhand krijgt Verleysen zijn vorm weer terug na zijn been breuk opgelopen aan het eind van het vorig seizoen, waarvan de 21-jarige lang moest revalideren. Scheele hield nog nipt de tweede plaats vast voor de sterk aandrin gende Spruijt. In de tweede man che was er een geheel ander beeld te zien. Pijnen nam het voortouw voor Spruijt en Van Hove. Scheele raakte in de eerste ronde in de problemen en mocht als laat ste zijn race vervolgen. Meer dan een negende plaats zat er niet in. Opnieuw sloeg Verleysen in de beginfase toe en won voor Pijnen. Spruijt moest ook Van Hove nog voor laten gaan en finishte als vierde. Bij de MX 1 was er ook al een Bel gische winnaar. In beide manches was een trio duidelijk te sterk voor de rest. Al in het begin van beide heats vonden de Belg David Segers en de Zeeuwen Jordi van de Wiele en Jeffrey van Kempen elkaar. Ondanks wat stuivertje wisselen zegevierde in beide reek sen Segers - dit jaar sterk acterend bij de MCLB - voor Van de Wiele en Van Kempen. Sterk voor de dag kwam ook Thomas Adriaanse uit Lewedorp. Hij hield zich voor al in de eerste manche als niet-li- centiehouder knap staande in het geweld. Patrick Piessens uit Hei kant toonde zich in het veld van vierentwintig veteranen de sterk ste. De 43-jarige Kawasakirijder was in zijn actieve carrière meest al in België te vinden en verover de daar meerdere titels. Derde werd loost Serrarens uit Lams- waarde. Bij de 65CC ging de winst naar Mats Leeuwensteijn uit Vlis singen voor zijn plaatsgenoot Jo ris Lampio. Bij de 85a: werd Timo Dhanis uit Terneuzen knap twee de. Vierde werd plaatsgenoot Rut- ger de Rijcke. Vader zevende in wereldbeker Mountainbiker Milan Vader uit Middelburg heeft een ze vende plaats behaald tijdens de wereldbeker in Duits land. Vader stond met 123 ju nioren aan het vertrek in zijn vierde wereldbekerwed strijd van dit seizoen in het Duitse Albstadt. Het was de laatste wedstrijd voor het EK waarin er extra punten voor een goede startpositie konden worden verdiend. Zoë Mulder heeft zater dag in Beesel een landelijke MTB- wedstrijd gewonnen. De inwoonster van Hein- kenszand was de snelste van het hele veld. De Herberg mag naar NK Het C2 libreteam van De Herberg uit Kapelle stelde met drie zeges in Zaal Rese da in Sas van Gent een plaats op het NK voor teams veilig. Eind juni mogen Eric Ganseman, Toby van de Vre de en Martin Sturm in Nieu- wegein een gooi door naar de nationale titel. In de C3 kwam HIO uit Heinkens- zand niet verder dan een derde plek net als LBV uit Lewedorp in het drieban den Bi. Riddersma pakt punten voor ranking Sjors Riddersma is in Oos tenrijk in de European Ju niors Cup in de klasse onder de 100 kilogram op de zeven de plaats geëindigd. Op dit judotoernooi was de hele wereldtop aanwezig om zich voor te bereiden op het EK en het WK. De Middelburger pakt door de zevende plek punten voor de Junior World Ran king. OORDEGEM - In het Belgische Oor- degem is Sébastièn Schletterer er in geslaagd om het Zeeuws record op de 800 meter masters te verbe teren naar 1.52.25. Tevens was er een Zeeuws record bij de meisjes C voor Maaike de Kreek op 800 meter in 2.27.43. Op de 1500 meter benadert Tom my Staal steeds meer zijn doel om het Zeeuws record van de de ze week jarige Henk Linder te ver beteren. In Oordegem liep Staal 3.47.61, nog maar een kleine vijf seconden van het zeer bejaarde re cord uit de buurt. Middelburger Neal Bouterse liep de 800 meter in 3.52.54, Tim van den Broeke uit Vlissingen kwam uit op 3.58.08. Marijke de Visser uit Aagtekerke liep met 4-31-83 net boven haar persoonlijk record, de Zeeuws-Vlaamse Esther Plat- teeuw slaagde wel in een pr-ver- betering naar 4.48.08. Meerkam- per Steven Nuytinck hield zich be zig met de 200 meter in 22.77, dis cuswerpen (33.15 meter) en ver springen: 6.72 meter. MAANDAG 2 JUNI 2014 ■- I Het peloton op een van de vele b-weggetjes tussen Colijnsplaat en Wissenkerke in de Ronde van Noord-Beveland. foto Johan van der Heijden door Herman Heuvink AXEL - Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen hield gisteren de Zeeuw se en misschien zelfs wel de Neder landse eer hoog tijdens de vijfde clubcross van het organiserende RES-Axel. De zestienjarige KTM rij der was de sterkste in beide man ches bij de MX 2 2-takten. 5 In Axel werd afgelopen weekeinde de vijfde clubcross van het seizoen verreden. Er stonden veel Belgen aan de start ALBSTADT SAS VAN GENT LEIBNITZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45