De Schelde kan twee kampioenen huldigen SPORT 43 twaalf minuten kwam ze als twee de over de finish, maar was ze als nog drie minuten langzamer dan Kiprop. „Als ik uitgerust was, had ik hem voor kunnen blijven. Ik zit momenteel midden in mijn mara thonvoorbereiding. Dit was een soort veredelde training." Toch was ze tevreden over haar op treden. „Het is lastig om je tijd in perspectief te zien. Ik hoor dat ie dereen zo'n acht minuten onder hun persoonlijk record zat. Dan heb ik het goed gedaan." De snelste Zeeuw was de uit Zie- rikzee afkomstige Niels Gouds waard. Hij werd vijftiende. Moni que Verschuure uit Yerseke finish te als vierde bij de vrouwen en was daarmee de snelste Zeeuwse. Derde klasse gemengd. MLTC - MLTV 6-2: De tennissers en ten nissters van MLTC hebben hand having in de derde klasse van het landelijke tennis voor gemengde teams gerealiseerd. In eigen huis werd met ruime cijfers gewonnen van MLTV, dat laatste is geëin digd en dus degradeert. Vierde klasse gemengd. Souburg - Oostvoorne 4-4: „Er had meer in gezeten", was de eerste reactie van plaatsvervangend teamcap tain Kim Houmes van Souburg. „We kwamen met een 3-1-voor- sprong uit de singels en hadden minstens een 5-3-overwinning verwacht. Maar gezien de kwali teiten van de tegenstander is de uitslag terecht." Door de remise van nummer twee Oostvoorne is De Schelde uit Vlissingen, dat zelf niet in ac tie kwam, kampioen van de vier de klasse gemengd. Eerste klasse mannen. Ad As- tra-Kapelle 0-6: „Dat we zo dik zouden winnen, hadden we niet verwacht", zei Jeroen Bakx van Kapelle. „We zijn nu dicht bij het kampioenschap." Ook zijn cap tain Menno Kole dacht stiekem al aan de titel: „De Boskreek moet één punt pakken tegen De Meren- wijk volgende week, dan zijn we kampioen." „Maar", voegde hij toe. „Die kans is niet groot." Tweede klasse mannen. Bastion Baselaar-De Goese Maan 4-2: De Goese Maan heeft de voorjaars competitie in mineur afgesloten. De ploeg ging op bezoek in Ros malen met twee punten verschil onderuit. Door het verlies degra deert De Goese Maan uit de twee de klasse. Overgangsklasse vrouwen. De Merletten-De Schelde 3-3: Ge wonnen werd er niet door De Schelde, maar er kon wel feest worden gevierd. De Vlissingse vrouwen hadden aan twee over winningen genoeg om kampioen te worden en dat doel werd be reikt. „Volgend jaar spelen we in de eredivisie", zei captain Marjo lein Meulenberg. „Het zal lastig worden, maar we zullen ook veel leren. Voor nu gaan we genieten van deze prestatie." Eerste klasse vrouwen. Tebo - Spijkenisse 1-5: „We hebben een puntje gesprokkeld tegen de kop loper", zei aanvoerster Marlous Meulmeester. „Maar we hadden ook 3-3 kunnen spelen, want we verloren twee driesetters." Ondanks de nederlaag is Meul meester tevreden over het ver loop van de competitie. „We heb ben ons gehandhaafd en daar zijn we erg blij mee." Tweede klasse vrouwen. Duive- land-De Vijfhuizen 2-4: Ook Dui- veland moest het tijdens de laat ste speelronde opnemen tegen koploper De Vijfhuizen, dat door de winst van gisterenmiddag kam pioen werd. „We hadden niet hoe ven verliezen", gaf captain Angela Kouwenberg aan. „Een gelijkspel had er zeker ingezeten. Maar we zijn als derde geëindigd en daar zijn we uiterst tevreden mee." De Bathse Kreek-Lepelstraat 1-5: Wanneer de Rillandse vrouwen een goed resultaat hadden ge boekt, was Duiveland tweede ge worden. Deze eer was door het re sultaat van gisteren weggelegd voor Lepelstraat. „We speelden goed", sprak teamcaptain Ellis Toorenaar. ..We hebben wedstrij den gespeeld die erg close waren, maar zij waren net iets beter." Van Anrooij wint EK crosstriathlon Lindy van Anrooij is in het Italiaanse Orosei Europees kampioene crosstriathlon bij de vrouwen onder 23 jaar geworden. De zeventienjari ge Kapelse eindigde overall als elfde. Ze moest 1500 me ter zwemmen, dertig lood zware kilometers mountain- biken en 10 kilometer hard lopen over het strand en over de rotsen. De winst bij de elitevrouwen ging naar de Duitse wereldkampioene Katrin Muller. Van Cilst snelste V40 in Ladiesrun Duizenden vrouwen deden gisteren mee aan de Ladies run in Rotterdam. Paola van Gilst was de snelste in de leeftijdscategorie boven de veertig jaar. De Goese atlete hield in die klasse bijna vijf honderd vrouwen achter zich. Ze noteerde een tijd van 43.19 op de tien kilome ter. Natalie Sinke uit Vlissin gen werd tweede op de 7.5 kilometer bij V35. Ingrid IJsebaert was giste ren de snelste vrouw 45 in de Brabantse Wal marathon. De Hulsterse liep 3.43.31. Pelle Gelderblom verbetert record Tijdens de open Brabantse meerkampkampioenschap pen heeft B-junior Pelle Gel derblom het Zeeuws record verbeterd op de tienkamp. De vijftienjarige atleet van het Goese AV56 haalde 5175 punten en werd hiermee tweede in Gemert Ploegge noot Daan van Liere behaal de ook zilver. Op de acht- kamp verzamelde de veer tienjarige Van Liere 5353 punten. Van Goethem tweede in Tour de Gironde Brian van Goethem is in de Tour de Gironde op de twee de plaats geëindigd. De Sluis- killenaar had bij het ingaan van de laatste etappe in het algemeen klassement zeven seconden achterstand op Remco te Brake. Daar kwam gisteren geen verandering meer in. De Tour de Giron de werd in 2012 gewonnen door Nick van der Lijke uit Middelburg. Stephanie de Frel succesvol in Uden Amazone Stephanie de Frel heeft zaterdag tijdens de Subtopwedstrijd in Uden met drie paarden vier oranje linten behaald. De Zeeuws-Vlaamse won met Winston beide proeven in ZZ-Zwaar met 70,43% en 65,29%. Met Castenwaard was ze de sterkste in de Prix sL George (67,70%) en met VMF Zethar won ze de Inter mediaire II (65,99%). MAANDAG 2 JUNI 2014 Edwin Kiprop Kiptoo komt juichend over de finish in Renesse. foto Ronald den Dekker door Daniel Vervelde MIDDELBURG - Voor de Vlissingse tennisvereniging De Schelde is de voorjaarscompetitie van het lande lijke tennis zeer succesvol verlo pen. Zowel het eerste gemengde team als het eerste vrouwenteam van de club werden gisteren kam pioen. Ook het mannenteam van Kapelle maakt nog een goede kans op het kampioenschap. OROSEI ROTTERDAM GEMERT MIDDELBURG UDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43