Jonkies Arendskerke klaren klus vanaf stip Stormvogels keert terug in tweede klasse 42 SPORT Justin le Conté zat vorig seizoen een beetje tussen het eerste en tweede elftal van Kloetinge in. „Ik wist zelf ook wel dat ik tekort- kwam voor het eerste", liet hij merken te beschikken over de no dige zelfkennis. „Ik wilde iets an ders." Dat 'anders' werd 's-Heer Arendskerke. Via vriend en colle ga-student Fysiotherapie Michel Harinck, tevens aanvaller bij de dorpsclub, kwam hij er terecht. „Ik werd al snel opgenomen in de groep. Als je iets toevoegt, is het al gauw goed. Maar je moet hier niet de vedette uit gaan hangen. Dat accepteren ze niet." Toch ontpopte Le Conté zich in de nacompetitie tot een heuse (import)dorpsheld. In de twee wedstrijden tegen Heinkenszand KARAKTERISTIEK (2-4 en 11-4) scoorde hij vijf keer en ook in de finale tegen DIA had hij een groot aandeel in de winst. Toch moest de promotie van Arendskerke een prestatie ge noemd worden van een collectief met erg ervaren en erg jonge jon gens. Zo werd Walter de Kok (37) in het centrum van de verdediging geflankeerd door linksback Jasper Westplate (16). „We hebben nog veel meer jonge jongens in onze ploeg en dat is heerlijk", glunder de trainer Serge Beulens na af loop. „We hebben meer voetbal in de ploeg dan voorgaande jaren. In deze groep zit potentie." Dat liet de ploeg zaterdagmiddag ook in de praktijk zien. Want on danks een vroege achterstand (DIA-spits Jan Joosen kopte de bal uit een vrije trap achteruit over doelman Eljo Dooge) bleef Arendskerke op het terrein van VVC'68 de beter voetballende ploeg. Dat leidde uiteindelijk tot een goal van Michiel Bouwman. Beide ploegen kwamen daarna niet meer tot scoren en er moest een verlenging aan te pas komen. „Ik was na 75 minuten al kapot", gaf Le Conté de reden voor zijn vele gestrompel. Hij moest echter noodgedwongen blijven staan en dat was een geluk bij een ongeluk, want na 110 mi nuten spelen kreeg diezelfde Le Conté de bal door de lucht aange speeld door Ricardo Kriekaard. De linksbuiten legde de bal door de vermoeidheid in vierde instan tie pas goed klaar, maar was tref zeker. Toch kwam DIA, dat onder leiding stond van Ernie Brandts, terug tot 2-2. In de daaropvolgende strafschop- penserie misten de spelers van Arendskerke niet (Beulens: „We hebben er ook vier weken lang op getraind"). Dave van Ham, de vier de nemer van DIA, wel. Een klein volksfeest barstte los nadat Arendskerke promotie naar de derde klasse had afgedwongen en vele glazen bier werden het veld op gedragen. Maar niet voor Le Conté: „Bier vind ik niet lekker. Dat hebben ze inmiddels wel ge accepteerd", zei hij. „Maar ik heb geen bier nodig voor een feestje." RENESSE - Voorafgaande aan de Halve marathon van Renesse stel de men zichzelf twee prangende vragen: 'gaan de mannen de vrou wen inhalen?' en 'wat gaat die Ke- niaan laten zien?'. Op beide vra gen kregen de toeschouwers zon dag een antwoord. 'Die Keniaan', was Edwin Kiprop Kiptoo. De deelnemerslijst deed vermoeden dat Kiprop uit Middel burg afkomstig was, maar dat klopte niet. „Een bekende van me uit Middelburg heeft hem opgege ven", verklaarde Frans Denissen, de manager van Kiprop, nadat zijn pupil de vierde editie van de Hal ve marathon van Renesse had ge wonnen. Ongeveer vier weken geleden speelde bij het management van Masai Sports het idee om Kiprop te laten starten in Renesse. „Er was ook nog een andere wedstrijd waar hij aan mee kon doen, maar daar stonden meerdere Kenianen aan de start", vertelde Denissen. „Ik zeg niet dat hij die niet kon winnen, maar het zou wel een stuk lastiger zijn geweest. Deze wedstrijd was aantrekkelijk om naartoe te gaan vanwege het prij zengeld." In totaal won Kiprop meer dan duizend euro. De uit Kenia afkomstige hardlo per liep zondag met succes zijn eerste halve marathon in wed strijdverband. Kiprop liet niet al leen Hicham El Barouki (winnaar Kustmarathon 2012) en titelverde diger Hamid El Mouaziz ver ach ter zich, ook klokte hij een toptijd van 1.05.04 uur. Denissen was een beetje beduusd toen hij de tijd hoorde. „Pfïïf, dat is echt snel. Zeker op zo'n par koers. Deze jongen heeft veel po tentie. Ik denk dat hij in de toe komst bij de top gaat horen." De hoofdrolspeler zelf leek met speels gemak de Halve van Renes se op zijn naam te schrijven. On bedreigd kwam hij piet zijn han den in de lucht over de finish mid den in het centrum van het Zeeuwse toeristenplaatsje. Kiprop ging na afloop eventjes op het po dium zitten om tot rust te komen, maar al na eea paar minuten stond hij aan de andere kant van het plein in zijn rugzak te graaien op zoek naar een sinaasappel. De Keniaan was erg blij met zijn over winning en leek het niet helemaal te snappen dat er mensen met hem op de foto wilden. „Dit had ik nooit verwacht", glunderde hij. Kiprop was ruim zeven minuten sneller dan nummer twee El Ba rouki en nummer drie Mohamed Berok. Hamid El Mouaziz, de win naar van vorig jaar, belandde met een tijd van 1.13.42 net naast het podium. Ook zijn winnende tijd van de editie 2013 (1.08.39) had hem niet in de buurt gebracht van de ontketende Kiprop. De mannen konden de 'Zeeuwse' Keniaan dus geen tegenstand bie den, maar konden de vrouwen dat wel? Vanwege omzettingen in het parkoers, startten de vrouwen twaalf minuten eerder dan de mannen. Vorig jaar was het ver schil tussen de eerste man en de eerste vrouw twaalf minuten, van daar dat de organisatie voor dit tijdsverschil had gekozen. „Zij hadden iets om op te jagen", vertelde winnares Andrea Deels tra na afloop. „Dan loop je makke lijker. Ik liep al snel alleen. Dan is het moeilijk om tempo te blijven houden. Deelstra had vooraf het streven om voor de eerste man te finishen. „Maar toen wist ik nog niet dat die ene Keniaanse me neer meedeed", lachte ze. De Nederlands kampioene op de marathon finishte in een tijd van 1.20.06. Door het tijdsverschil van Stormvogels eindigde op 24 mei als tweede in de derde klasse (achter KVK uit Kapelle) en mocht daardoor .een week later met de nummer twee uit een an dere poule strijden om één plaats in de tweede klasse. Door een ietwat zenuwachtig be gin kwam de ploeg van trainer Wim Allaart zaterdag met 1-3 ach ter. Maar daarna werd Stormvo gels beter. „De verdediging stond in de rest van de wedstrijd heel goed en ook aanvallend hadden we het beste spel. We creëerden meer kansen dan NKV", zei de coach. „Bij rust hadden we al een gaatje geslagen met de tegenstan der." In de tweede helft werd het bij 6-5 nog even spannend, maar daarna liep Stormvogels uit naar 10-6 en was het pleit beslecht. Al laart: „Het laatste kwartier kon den we al een beetje feestvieren. We wisten dat we het niet meer weg zouden geven." Enkele jaren jaren geleden speel de Stormvogels ook al eens op het veld in de tweede klasse. Toen degradeerde de ploeg na één seizoen weer naar de derde klasse. door Mitchell Minnaard HALSTEREN - „Justin, wil jij nog een colaatje?", klonk het al snel na de beslissende penalty van Justin Ie Conté. Met zijn schot vanaf elf me ter bracht de flankspeler de club uit 's-Heer Arendskerke naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Daarmee kwam er een einde aan een bijzonder eerste jaar voor de 21-jarige Goesenaar in het piep jonge 'vriendenelftal'. 's-Heer Arendskerke-DIA 2-2 (1-1, Arendskerke wns (7-6). 3. Jan Joosen 0-1, 22. Michiel Bouwman 1-1,110. Justin le Conté 2-1,119. Michael Priest 2-2. Scheidsrechter: J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Siem Corstanje en Frank Davidse (Arendskerke). Jules Wouters, Thom van Hoof, Alex Siemerink, Christiaan van Ha gen, Danny van de Heuvel en You- ri van Gils (allen DIA). Aantal toe schouwers: 360 's-Heer Arendskerke: Eljo Dooge; Niels Schaier, Walter de Kok, Frank Davidse, Jasper Westplate (98. Wouter de Kort); Siem Cor stanje (71. Mare Tange), Michiel Bouwman, Robin Loopik (59. Kay van de Berg); Michel Harinck, Ri- cardo Kriekaard, Justin le Conté. door Len Wolters Keniaan klokt toptijd in Renesse door Roeland van Vliet KLUNDERT - De korfballers van Stormvogels zijn zaterdagavond ge promoveerd naar de tweede klas se. Het team uit Westkapelle was in een beslissingswedstrijd, ge speeld in Klundert, te sterk voor het Nuenense NKV. Na een rust stand van 6-3 eindigde het duel in 11-8. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Sander Verrijzer 2, Fran- cky Koole en Emmely de Visser 1 De korfballers van Stormvogels promoveerden zaterdag naar de tweede klasse. Ze wonnen het beslissingsduel met NKV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42