Vertrek Castaignos is vooral opluchting SPORT 41 Grootverdiener Castaignos - hij verdient zo'n miljoen per jaar - is toe aan een nieuw begin. Twente is toe aan een scorende spits die bovendien een stuk minder zwaar op de begroting drukt. De bedoeling is dat Castaignos mor genavond na de wedstrijd van Jong Oranje meteen naar Wales af reist voor een medische keuring bij Swansea. Als alles goed is, te kent hij daarna een contract bij de club waar ook oud-Vitesse aan valler Wilfried Bony speelt. Volgens het Engelse SkySports is met de transfer van Castaignos een bedrag van 6,5 miljoen pond (8 miljoen euro) gemoeid. Dat lijkt nogal aan de hoge kant, maar zowel Swansea als FC Twente laat vooralsnog niets over de finan ciële kant los. Ook de spits hult zich in stilzwijgen, al heeft hij wel laten vallen dat hij voelt dat Twente hem nadrukkelijk naar de uitgang dirigeert. Castaignos wil in ieder geval naar een club waar hij kan spelen en zich kan ontwik kelen. De Russische competitie ziet hij vooralsnog niet zitten. Ru bin Kazan toonde onlangs belang stelling en bood veel geld, maar dat wees hij af. Het voormalige toptalent van Feyenoord was na zijn avontuur bij Inter toe aan speeltijd en koos voor Twente. Hij kostte de Ensche- dese club zo'n zes miljoen euro, een grote aankoop dus en de ver wachtingen waren hooggespan nen. Maar Castaignos werd in de twee jaren die volgden nooit in de armen van het publiek geslo ten en deed er ook geen moeite voor om in het gevlei te komen. Castaignos miste te veel kansen, liet het hoofd snel hangen, lachte vrijwel nooit en was naar de bui tenwereld toe geen sympathieke persoonlijkheid. In februari 2014 scoorde Castaignos tegen Vitesse, maar in plaats van te juichen, hield hij zijn vinger voor de mond: stil zijn allen. Hij wilde la ten zien dat dit zijn manier was om de critici de mond te snoeren. Na zijn actie wilde hij niet praten en niets uitleggen. Weer werd dat hem niet in dank afgenomen. Het kwam er op neer dat de spits Twente niet begreep en Twente Cataignos niet. Nu lijkt het einde van de samenwerking in zicht, tenminste als de clubs en de spe ler er uit komen. Ook als ik geen sporter was geworden, had ik dit gehad. Maar als hovenier was ik even gaan zitten en had ik m'n schep in het zand gezet. Dan was het na drie minuten weggeweest en was ik ge woon weer verdergegaan." Wielrenner Robert Gesink over zijn verhol pen hartritmestoornissen. „Ik ben trots. Je speelt voor je vaderland. Iedereen kijkt naar jou. Het humeur van veel mensen hangt af van wat wij laten zien. Dat gevoel zit diep." Oranje-Tnternational Ron Vlaar in de Volks krant. „Door bepaalde kritieken word je ook sterker. Als een elftal wordt 'aangevallen', moet je zorgen dat je naar elkaar toe groeit. Dat was ook één van onze tekortkomingen in 2012. We dreven uit elkaar." Dirk Kuyt in De Telegraaf. „In 2010 sprak men over de grote vier - Sneijder, Van Persie, Robben en Van der Vaart - maar speel de ik alle wedstrijden." Dirk Kuyt in De Telegraaf. „Van Gaals vertoon, daar word je toch niet goed van? Als ze straks met 23 man in Brazilië zijn, weet ik niet zeker of ze dat geblèr en geschreeuw van hem wel gaan accepteren. Ik zie die gezichten van die gasten wel eens..." Ex-international Johnny Rep in De Tele graaf. „Ik was een veel scorende nummer 10. Als ik door verdedigers erg hard werd aangepakt, keek ik even achterom naar Fernando, die achter mij stond. Die knikte dan even en dan werd het geregeld." Ex-international Mark van Bommel in NRC Handelsblad over oud-teamgenoot Fernando Ricksen, die lijdt aan de spierziekte ALS. „Bijzonder jammer dat Mario van den Ende alleen maar negativisme rondbazuint. Als ik hem moet geloven is hij degene geweest die als scheidsrechter nog nooit een fout heeft gemaakt." Scheidsrechter Björn Kuipers in het Alge meen Dagblad. jongens die wel alles gaven voor de ploeg en jongens die na ver loop van tijd niets meer wilden doen", vertelt hij. „Op een gege ven moment stonden we nog maar met vijf man op de training. Het was allemaal heel frustre rend. Ik ben er ook goed ziek van geweest. Ik heb nu gelukkig iets - 3x3 basketball - waarmee ik m'n seizoen nog goed kan maken." Jobse gaat nog niet volledig op in het straatcultuurtje. „Ik ben niet iemand die het al heel lang doet. Anderen in Nederland zijn er al langer mee bezig. Maar ik groei er nu wel in." De óud-Vlissinger heeft het spel zich al wel eigen gemaakt, zo laat hij op de drukke Markt van Goes in de wedstrijden van het Neder lands team zien. Waar in het regu liere basketbal strikte rollen 'zijn en spelers redelijk vastzitten aan bepaalde posities, moet men in het 3x3 basketbal allround zijn. „Het is wel handig om iemand te hebben die goed onder de basket is, waar hij de rebounds kan pak ken en scores van dichtbij kan ma ken. Daarnaast moet je ook goede schutters hebben. Maar in princi pe moet iedereen alles kunnen. En je moet allemaal heel aanvals- gericht zijn. Op de schotklok staan maar twaalf seconden, dus veel tijd om iets op te zetten heb je niet. Je moet explosief en crea tief zijn." „Streetball heeft veel meer dan het gewone basketbal", zegt Frank Vermeulen, die het al lang beoefent. „Het is niet alleen een sport, het is ook een manier van leven. Met die muziek, met een hele jeugdcultuur er omheen. We hebben vandaag in Goes in het omlijstende programma ook cli nics van oud-basketballer Henk Pieterse en dansdemonstraties van Moves. Het is een 'totaalbele ving'." Het fraaiste onderdeel van het randprogramma is misschien wel de dunkwedstrijd aan het einde van de middag. Jobse kan het niet laten om er ook aan mee te doen, maar hij moet zich neerleggen bij een tweede plaats. Belangrijker voor hem is hoe het vanaf donderdag gaat op het WK. „We moeten in de eerste wed strijd meteen tegen de Verenigde Staten. Ik ben benieuwd hoe dat gaat. Ik weet écht niet wat ik moet verwachten." SPELREGELS MAANDAG 2 JUNI 2014 door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - De online reacties op het aanstaande vertrek van aanval ler Luc Castaignos (21) zijn in Twente overwegend positief. Lie ver vandaag nog dan morgen, daar komt het eigenlijk wel op neer. Daarbij aangetekend dat natuurlijk niet alle supporters van FC Twente op social media zitten en reageren. Feit is dat het tussen de spits en de club uit Enschede de afgelopen twee seizoenen nooit heeft geklikt. nieuwe sporten' Bij 3x3 basketball spelen drietal len tegen elkaar. Er is één reserve. Er mag voortdurend worden ge wisseld. Wedstrijden worden gespeeld op een half veld van het reguliere bas ketbal. Scores van dichtbij leveren één punt op. Wie van buiten de norma le driepuntenlijn scoort, krijgt twee punten. In officiële wedstrijden is er een schotklok van twaalf seconden. Bij basketbal is dat 24 tellen. Wedstrijden duren maximaal tien minuten. Het team dat dan de meeste punten heeft, wint Een team kan ook winnen door als eer ste bij de 21 punten te zijn. Dan is de wedstrijd meteen afgelopen. In Goes gingen de wedstrijden overi gens tot maximaal vijftien punten. Bij een persoonlijke fout krijgt de tegenstander één of twee vrije worpen. Maar het aantal persoon lijke fouten wordt niet bijgehou den, waardoor spelers niet na een bepaald aantal overtredingen kun nen worden uitgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41