Bijzonder recept helpt Arnemuiden omhoog: adrenaline en kippen a 195 minuten het hoofd voor Bar^a SPORT 39 W Misschien gaan we iets behouden der spelen, dan moet handhaving mogelijk zijn." In die tweede klasse komt Oostka pelle een oude bekende tegen: Ar nemuiden. Uit die hoek kwamen vrijdag in deze krant verwijten dat Oostkapelle en Nieuwdorp hun wedstrijd tegen MZC'n hadden weggegeven. Het woord competi tievervalsing werd zelfs genoemd. De Ridder vindt het allemaal zwaar overdreven. „Ik miste wel een paar spelers, maar MZC was gewoon heer en meester. En het getuigt van weinig respect voor Adriaan (Nieuwenhuijse) en zijn mannen, want die hebben het al lemaal op eigen kracht gedaan." Hazelaar wil er eigenlijk geen woorden aan vuil maken „Ik snap de frustratie wel, maar je moet ge woon naar jezelf kijken", zegt hij. „Wij hadden tegen MZC niks aan een gelijkspel. We zijn toen één op één gaan spelen en dat pakte anders uit." En met een knipoog: „Maar ik hoop wel dat we ze vol gend seizoen niet gelijk in het be gin tegenkomen." Barga kwam in de elfde minuut verdiend op voorsprong door een treffer van lamile Zschusschen, die uit een hoekschop raak kopte. Daarna drong Bevelanders wel aan, maar in het zestienmeterge bied bakte de ploeg er voor rust weinig van. Pas in de tweede helft, met de invallers Mitchel Sandee en John Riemens, liep het wat beter. Sandee zorgde in de 57e minuut voor de 1-1. Hij kopte een vrije trap van Jeffrey Verburg binnen. Na de korte opleving kakte het Noord-Bevelandse team echter weer in. Omdat Barqa ook weinig meer liet zien, stond het na 120 minuten nog steeds 1-1. „Tja, en dan wordt het een loterij", zei Poortvliet. „Voor hetzelfde geld hadden wij op penalty's gewon nen." De strafschoppenreeks was spraakmakend. Halverwege, bij de stand van 3-2 voor Bevelan ders, werd die namelijk stilgelegd. Scheidsrechter los Simonse uit Heinkenszand voelde zich on heus bejegend door spelers en supporters van Bar^a en laste een afkoelingsperiode van een kwar tier in. Pas daarna ging men ver der. De aanleiding voor het rumoer was een beslissing van de arbiter om Michel Verburg een straf schop over te laten nemen. Barqa- doelman Ersin Unal had zijn eer ste penalty gestopt, maar was daarbij te ver uit zijn doel geko men. Toen Verburg vervolgens bij zijn tweede poging wel raak schoot, waren de rapen gaar. Si monse werd de huid vol geschol den. Bij Bar^a, een team met lou ter donkere spelers, repte men vol op van discriminatie. De Braban ders meenden dat Simonse, die het bij het juiste eind had, wilde voorkomen dat zij zouden promo veren. Nadat de gemoederen waren be daard, kon de reeks vervolgd wor den. Bij de stand van 5-5 miste Be- velanders-verdediger Tom Koe len, waarna Kevin Muntslag voor de beslissing zorgde. KARAKTERISTIEK d00rK0endeVrieSKARAKTERISTIEK Leon van Belzen II had er slecht van geslapen, erkende hij nadat hij met zijn ploeggenoten na het laat ste fluitsignaal even lekker uit zijn dak was gegaan. De laatste dagen had de 28-jarige middenvelder vol adrenaline gezeten. Nu eens niet van de spanning, maar van de daadkracht. „We hadden vooraf zo'n boost door alles wat in de competitie was misgelopen en ten nadele van ons was gebeurd. We stonden gewoon ontzettend scherp. En ja, die kippen, Die gaven ons nog wat extra vecht lust." Tijdens de toss stapte een van de vele Arnemuiden-supporters het veld op en liet in de middencirkel uit een doos drie kippen ontsnap pen. De beesten trokken zich niets aan van het vuurwerk of de boze blikken van de arbiter, die de spe lers uit het vissersdorp verplichtte de rustig zaadjespikkende beesten te vangen. Dat kostte nog enige moeite. Van Belzen II: „Ik kan me nog herinneren dat Arnemuiden in 1997 bij WC'68 kampioen werd. Toen lieten supporters ook kippen los. Arnemuiden werd kampioen. Een paar weken gele den in onze kampioenswedstrijd tegen FC Axel waren er geen kip pen en toen liep het mis..." Het geloof in eigen kunnen en een stukje bijgeloof zorgden voor een bliksemstart van Arnemuiden Na elf minuten stond de ploeg al met 3-0 voor en was de buit eigenlijk al binnen. Al in de eerste minuut kopte rechtsback Jasper Pruysers een ingestudeerde corner binnen en vier minuten later stond het 0-2 nadat Leon van Belzen II een voorzet van Bastiaan Grootjans te gen de touwen kopte. De 0-3 kwam er nadat de De Fen- dert-doelman zich verkeek op een mislukte voorzet van Van Belzen II. Daarna had de wedstrijd schrifte lijk afgedaan kunnen worden. De Fendert kwam kort voor tijd nog op 1-3 en 2-3, maar dat verontrust te niemand. Na het laatste fluitsig naal begon in Fijnaart een heftig feest dat zich in de bussen naar huis (met aan boord voor 500 euro bier, betaald door het bestuur) voortzette en met een immense barbecue in Arnemuiden werd af gemaakt. Trainer Carlos de Jonge bekeek de festiviteiten in Fijnaart van een af standje en genoot van, naar eigen zeggen, zijn tien ideale schoonzo nen. „Alleen Leon van Belzen II mag niet met mijn dochter trou wen", grapte hij. De Jonge gaat aan zijn tweede seizoen beginnen en stopt daarna waarschijnlijk met het trainerschap. Hij heeft te veel last van een knie. stop* MAANDAG 2 JUNI 2014 wel zo lekker' I Voetballers en begeleiders van Oostkapelle vieren de promotie naar de tweede klasse, foto Johan van der heijden Barqa-Bevelanders 1-1 (1-0), Bar^a wns. 11. Jamile Zschusschen 1-0, 57. Mitchel Sandee 1-1. Scheids rechter: A.J.A. Simonse (Heinkens zand). Gele kaart: Ersin Unal (Bar^a). Aantal toeschouwers: 350. Strafschoppenserie: Mark van de Moere 0-1, Manuel Ferreira da Sil- va 1-1, John Riemens 1-2, Morillo Adriaan 2-2, Michel Verburg 2-3, Richel Nicia 3-3, Mitchel Sandee 3-4, Rivelino Resort 4-4, Richard Clement 4-5, Zakaria Lahrech 5-5, Tom Koelen mist, Kevin Muntslag 6-5. Bevelanders: Richard Clement; Ra mon Remijnse, Tom Koelen, Maar ten Filius, Quinten Leenpoel, Mark van de Moere, Jeffrey Verburg (76. Gerrit van Rijn), Jimmy van Goudswaard (46. Mitchel Sandee), Robin van de Moere, Michel Ver burg, Jim Strating (46. John Rie mens). Arnemuiden viert feest, want na één jaar keert de vissersploeg terug in de tweede klasse, foto Jos Ventevogel fijnaart - Waren het de frustra ties van de misgelopen titel, of de drie kippen die vlak voor de aftrap door een supporter op het veld werden losgelaten? Tot zaterdag stonden de nacompetities van Ar nemuiden niet bepaald in een ge lukkig gesternte: twaalf keer mee gedaan, twaalf keer verloren. Zater dag was het in nummer dertien wél raak. Na de 3-1-zege van don derdag op De Fendert, werd zater dag opnieuw afgerekend met de ploeg uit Fijnaart: 3-2. Arnemuiden keert terug naar waar het hoort: de tweede klasse. De Fendert-Arnemuiden 2-3 (0-3). 1. Jasper Pruysers 0-1, 5. Leon van Belzen II 0-2,11. Leon van Belzen II 0-3, 70. Robert Remijn 1-3, 76. Jeroen Beerendonk 2-3. Scheids rechter T.J. Versnel (Zwijndrecht). Gele kaart: Ron Nagtzaam (De Fen dert), Jasper Pruysers, Maurice Elenbaas (Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 500. Arnemuiden: Rick Balk; Sjoerd de Ridder, Jannick Schaier, Werner van Belzen, Patrick Siereveld, Jas per Pruysers; Leon van Belzen II (82. Joab Ventevogel), Davy Schroevers (35. Jesper Poortvliet), Colin van Koeveringe; Maurice Elenbaas (66. Max Roovers), Basti aan Grootjans. 13 De dertiende poging in de nacompeti- tie was eindelijk succesvol voor Arne muiden. Geen enkele Zeeuwse club heeft zó lang moeten wachten op suc ces in de nacompetitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39