HW'24 verrast zichzelf Bevelanders buigt pas na 38 SPORT NIEUWDORP-OOSTKAPELLE Oostkapelle dwingt via een gelijkspel in en tegen Nieuwdorp promotie af naar de tweede klasse. Unitas'30-HW'24 1-3 nv: HW'24 wordt al weken geplaagd door blessures, maar door een do sis passie en eendracht worstelde de club zich door de nacompetitie naar promotie. „Als je kijkt hoe veel blessures en schorsingen we de laatste weken gehad hebben en ziet wie je daardoor mist, dan had ik dit niet verwacht", gaf spits Jari Vyaene toe. Kort voor rust kwam HW'24 door een eigen doelpunt op voorsprong. Na een uur maak te Jordi Bollaart gelijk. In de ver lenging zorgden Collin van Goethem en Vyaene voor de be slissing. Breskens-Victoria'03 2-0: johnny de Jaeger keerde vorig jaar na twee seizoenen bij Terneuzense Boys samen met Tim van Hasselt (Vlissingen) terug naar Breskens. Zij waren de exponenten van een jong team, dat in het slot van de competitie onder interim-trainer Elmar Lauret (na de breuk met trainer Cor van de Velde) tot een eenheid werd gesmeed. Gisteren volgde de beloning door goals van Kjeld Verschorre (vierde minuut) en Van Hasselt (strafschop kort voor tijd). SC Gastel-RJA W 1-4: „Voetbal lend waren wij beter, maar fysiek kwamen wij iets tekort, al was het niet zo erg als afgelopen don derdag", wist Soufian Doorns. Hij was voor rust verantwoordelijk voor twee goals bij RIA W, ter wijl Gert-Jan Vael ook trefzeker was. Bij rust was de klus al bijna geklaard (1-3). Kort voor tijd zorg de Diego van Wingen voor de ge nadeklap: 1-4. De spelers van Bevelanders waren te moe om hun teleurstelling te uiten. Ze konden niet meer, wa ren he-le-maal op. Ze waren eer der blij dat de slijtageslag er in Tholen op zat. Na 75 minuten voetbal was het kaarsje al uitge gaan bij de equipe van trainer Pau- lus Poortvliet en daarna sleepten de elf in het veld zich op hun tandvlees voort. Wat ze deden, zag er niet meer uit. Puur op karakter maakte het team de 120 minuten vol, zonder overigens nog een treffer tegen te krijgen. „De manier waarop de jongens hebben gevoetbald, was bewonde renswaardig", zei Poortvliet. „Ze hebben heel veel gegeven, maar op een gegeven moment konden ze echt niet meer. Dat was ook niet vreemd. Sommigen speelden vandaag weer hun eerste wed strijd na weken of zelfs maanden uit de roulatie te zijn geweest." De vertrekkende Poortvliet had graag afscheid genomen met een promotie. Het team was eraan toe, zei hij. Dankzij een uitste kend competitieslot - Bevelanders bleef drie maanden ongeslagen - pakte de ploeg de titel in de derde periode. „Daarna versloegen we in de nacompetitie Rillandia en vandaag waren we klaar om de stap naar de derde klasse te ma ken." Maar Barqa was net iets be ter, vond ook Poortvliet. De Breda se verzameling dribbelaars toon de meer vernuft en creëerde ook meer kansen. NIEUWDORP - De vreugde was groot bij de Oostkapelle-spelers na afloop van de beslissende wed strijd tegen Nieuwdorp. De Wal- chenaren hadden zaterdag aan een 2-2-gelijkspel genoeg voor promotie naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. „Fantas tisch", reageerde aanvoerder Harold Vermeulen. „Na één jaar weer terug in de tweede klasse. Het was misschien niet zo mooi, maar het voelt net zo lekker." KARAKTERISTIEK Mooi was de wedstrijd inderdaad niet, spannend wel. Oostkapelle begon voortvarend aan het duel en juist toen Nieuwdorp de regie naar zich toe leek te trekken, scoorde Arjen Pattenier de 0-1. „We zijn redelijk begonnen", zei Oostkapelle-trainer Harro Haze laar. „Met veel strijd creëerden we wat kansen en kwamen we op voorsprong." Lang duurde die voorsprong ech ter niet, want twee minuten na de openingstreffer mocht Nieuw- dorp-aanvoerder Teun Rentmees ter vanaf de penaltystip de gelijk maker tegen de touwen schieten. Diezelfde Rentmeester was even daarvoor door David van de Broe ke in de zestien neergehaald en benutte zelf de door scheidsrech ter Van Herk toegekende straf schop. In de blessuretijd kwam de thuis ploeg zelfs nog op voorsprong. Een diepe bal uit de Nieuw- dorp-defensie stuiterde hoog op en de uitgekomen Milan Tevel ver keek zich op die bal. De Oostka- pelle-keeper sprong onder de bal door en de doorgelopen Stefan van de Klooster tikte de 2-1 bin nen. In een weinig hoogstaande twee de helft met kansen over en weer, viel in de 73e minuut de beslis sing. Een hoge voorzet van de be zoekers werd door Nieuw- dorp-aanvoerder Rentmeester over de uitgekomen keeper Ru ben Otte in het eigen doel gekopt. Met deze ongelukkige actie be zorgde Rentmeester Oostkapelle onbedoeld de promotie naar de tweede klasse. Want ook het slot- offensief leverde Nieuwdorp geen doelpunt meer op. „De teleurstel ling is groot", reageerde Thomas de Ridder. De Nieuwdorp-trainer baalde van de manier waarop de thuisploeg het had laten liggen. „We zijn voetballend best ver, maar laten het na om het over wicht in goals uit te drukken. En dan word je genekt door van die flutgoals. In de heenwedstrijd was dat ook al. Maar ja, ook dat is voetbal." Met of zonder flutgoals, Oostka pelle-trainer Hazelaar maakte het niks uit. „We zijn na een jaartje weer terug in de tweede klasse. Een aantal jongens heeft daar al ervaring mee. Dat kan in ons voor deel werken. Alleen onze keeper Milan Tevel vertrekt naar de Meeuwen. Daar krijgen we Karim Ben Sellam voor terug. En Anton Kruit gaat in een lager elftal spe len, verder blijft de selectie intact. 'Niet zo mooi, maar MIDDELBURG - De Zeeuws-Vlaamse clubs scoorden gisteren honderd procent in de finales van de nacom- petitie. HW'24 won na verlenging bij Unitas'30 (1-3) en speelt vol gend seizoen in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Breskens en RIA W. promoveerden naar de derde klasse door zeges op respec tievelijk Victoria'03 (2-0) en SC Gastel (1-4). Bevelanders-speler Michel Verburg ziet zijn strafschop gekeerd worden door Bar^a-doelman Ersin Unal. Deze was echter te vroeg van zijn lijn gekomen, waardoor Verburg zijn strafschop mocht overnemen. Toen hij deze wel be nutte, waren de rapen gaar. foto Ronald den Dekker door Roeland van Vliet THOLEN - Het duel Barqa-Bevelan- ders, de finale van de nacompetitie in de vierde klasse, begon zaterdag om half drie. Pas drie uur en een kwartier later viel de beslissing. Barqa-captain Kevin Muntslag schoot toen de winnende straf schop binnen. Hij zorgde ervoor dat de Bredase ploeg naar de der de klasse promoveerde en veroor deelde de equipe uit Kamperland tot weer een seizoen in de laagste zaterdagklasse. door Willem Adriaansens Nieuwdorp-Oostkapelle 2-2 (2-1). 18. Arjen Pattenier 0-1, 20. Teun Rentmeester 1 -146. Stefan van de Klooster 2-1, 73. Teun Rent meester (e.d.) 2-2, Scheidsrechter F.A. van Herk (Breda). Gele kaart: Stefan van de Klooster, Ralf Kole, Martijn de Goffau (Nieuwdorp), David van de Broeke, Robbie de Nooijer (Oostkapelle). Aantal toe schouwers: 450. Nieuwdorp: Ruben Otte; Frank Oostdijk (40. Jasper Blok), Teun Rentmeester, Niels Mulder, Ralf Kole; Kevin Joosse, Janick van As, Roderiek Gakeer; Ruud La Grand, Stefan van de Klooster (78. Martin de Hamer), Martijn de Goffau. Oostkapelle: Milan Tevel; Huib Bimmel, Giacomo Wattel, Thijs Verduijn, Rick Pattenier; Harold Vermeulen, David van de Broeke (68. Robbie de Nooijer), Ralph Namrit; Wouter Verduijn, Sander de Kam (64. Rens Maljers), Arjen Pattenier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38