SPORT Huiswerk Kloetinge beloond Kloetinge speelt zich in veiligheid door Zwaluwen'30 na strafschoppen te bedwingen. 40 en 41 42 en 43 Streetball wint aan populariteit Keniaan klokt toptijd in Renesse „We hebben de strafschoppen van Zwaluwen'30 grondig geana lyseerd", vertelde Hiensch. „Ook hebben we Jaco (van der Schee, keeper van Kloetinge) geanaly seerd. Bij strafschoppen maakte hij altijd wilde bewegingen, maar met zijn reactievermogen en be reik heeft hij dat helemaal niet no dig." Bij de eerste strafschop zwijnde Zwaluwen'30 omdat Van der Schee net niet genoeg van de in zet kon raken. Bij de derde straf schop was het raak. Of eigenlijk mis. Van der Schee keerde de strafschop van Frank Schilder. De vijf nemers van Kloetinge klaar den de klus vakkundig. Ook daar was op getraind. „Bert (den Hamer) en Wouter (de Crae- ne) hebben er deze week op de training volgens mij wel veertig genomen", zei verdediger Michel Maaskant. Zaterdag in de rust oe fenden ze (als reserves) ook nog. En eenmaal in het veld én achter de stip werd die noeste arbeid be loond. De invalbeurt van De Craene was zaterdag een gouden wissel. Hal verwege de tweede helft kwam hij erin als aanvallende midden velder om de vier aanvallers aan het werk te zetten. Na twee minu ten zorgde hij op aangeven van uitblinker Ruben Hollemans bij de tweede paal zelf voor de aan sluiting (2-1). Een minuut later stuurde hij vanaf de middenlijn Tom Blomaard de diepte in en die zorgde in twee instanties voor de 2-2. Daarmee was de averij uit de eer ste helft hersteld. Uit dode spel momenten - al het hele seizoen een achilleshiel van Kloetinge - kon Serdar Öztürk tweemaal sco ren. „Maar ik wist dat het moge lijk bleef', aldus Hiensch. „Zwalu wen'30 heeft moeite om negentig minuten een hoog tempo te vol gen." Kloetinge hield het beste van het spel, had uiteindelijk de langste adem en speelt ook volgend sei zoen in de hoofdklasse. HOORN - De wandeling van de drukbevolkte middencirkel naar de eenzame penaltystip ging Tom Blomaard niet in de koude kleren zitten. „Ik werd licht in m'n hoofd", zei hij. „Het leek alsof ik ging flauwvallen." Hij telde tot tien, zuchtte drie keer diep en schoot zijn strafschop raak. Een groen-witte explosie van vreugde volgde. Kloetinge blijft hoofdklas ser. Een teleurstellend seizoen voor zowel Kloetinge als Blomaard kreeg daardoor zaterdag in Hoorn op het kunstgrasveld van Zwalu wen'30 toch een happy end. De Bevelandse club wilde met initia tiefrijk voetbal in de "bovenste helft van de ranglijst eindigen. Blomaard wilde zijn schutters- kroon van vorig seizoen (16 goals) een passend vervolg geven. Kloetinge werd echter nooit de dominante ploeg die het beoogde te zijn, Blomaard speelde lange tijd een bijrol, mocht soms inval len en soms ook niet. Maar in de nacompetitie kreeg hij ineens weer het vertrouwen van de trai ner. Met de gelijkmaker (2-2) za terdag tegen Zwaluwen'30 en de beslissende strafschop in de nood zakelijk geworden serie beschaam de hij dat niet. „Eigenlijk ben ik geblesseerd", be kende hij na afloop. „Ik heb een onsteking in m'n kniepees. Maar ik heb de behandeling uitgesteld, omdat ik het gevoel had dat ik be langrijk kon zijn in de nacompeti tie." Hij vertrekt nu in stijl naar Bruse Boys. „Die overstap heb ik een paar dagen voor de wedstrijd bekendgemaakt om het uit m'n kop te hebben, zodat ik vandaag kon knallen." Alsof Atlas verlost was van de we reldbol op zijn schouders, zo zag Diederik Hiensch er na de 2-2 en de gewonnen strafschoppenserie uit. Opgelucht, verlost. „Zo'n jaar nooit meer", verzuchtte de trai ner. „Ik heb druk gevoeld. Dat was vooral heftig in de periode na de winterstop. We gingen spelers selecteren voor volgend seizoen en daardoor kwam er frustratie in de groep." De magere prestaties en de wisse lingen in het elftal waren ook olie op het vuur van de (wisselspe lers. Niet toevallig vertrekt een aanzienlijke groep spelers die meer dan regelmatig buiten de eerste elf viel. Tom Blomaard is er één van. „Volgend seizoen komt Yves (Nyemb). Ik ben bang dat ik dan weer in dezelfde situatie te- rechtkom. En dat wil ik niet." Kloetinge zal hopen op rustiger vaarwater op het Wesselopark. Be halve met Nyemb wordt de selec tie opgewaardeerd met de komst van doelman Matthew Lentink, Dangelo Martien en Urvin van He kelen. Kloetinge is in gesprek met Julius Bliek (Dauwendaele) en heeft de stille hoop dat Sam Bies- terbosch (SSV'65) en Bart Deprez (Goes) alsnog blijven. Die bespiegelingen werden zater dag echter naar de achtergrond verdrongen. Groen-wit vierde feest in Hoorn. Het feest van de opluchting. MAANDAG 2 juni 2014 33 door Rudy Boogert HOORN - Kloetinge had zich zater dag in de nacompetitiefinale tegen Zwaluwen'30 gedegen voorbereid op een ontknoping door strafschop pen. Toen Kloetinge een 2-0-achter- stand halverwege na negentig mi nuten alsnog had gerepareerd (2-2), kwam het huiswerk van trai ner Diederik Hiensch uit de tas. Kijk voor alle strafschoppen op www.pzc.nl/sport Dolle vreugde bij Kloetinge, nadat Tom Blomaard de laatste strafschop heeft benut, foto Wim Wobbes/VI Images 'Zo'n jaar nooit meer' door Rudy Boogert KARAKTERISTIEK Zwaluwen'30-Kloetinge 2-2 (2-0) Kloetinge wint na strafschoppen (4-5). 4. Serdar Öztürk 1-0,45+1. Serdar Öztürk 2-0, 69. Wouter de Craene 2-1, 70. Tom Blomaard 2-2. Scheidsrechter B.J.L.M.M. Elis- sen (Udenhout). Gele kaart: Björn Quartel (Kloetinge), Ricardo Pen- gel, Frank Schilder, Gino Soolsma (Zwaluwen'30). Aantal toeschou wers: 400. Strafschoppenserie: Nico Keijzer 1-0, Bert den Hamer 1-1, Serdar Öztürk 2-1, Ruben Hollemans 2-2, Frank Schilder gestopt, Wouter de Craene 2-3, Dave Ninteman 3-3, Jason Tjien Fooh 3-4, Jaap Mole naar 4-4, Tom Blomaard 4-5. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans; Rem- co van Tiggele (88. Bert den Ha mer), Sam Biesterbosch (66. Wou ter de Craene); Mark Schuit, Daan Esser (90+3. Ingmar Quist), Jason Tjien Fooh; Tom Blomaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33